Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Będzin | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Spółka MK Fotowoltaika z Będzina świadczy całościowe rozwiązania w zakresie energii solarnej na terenie województwa śląskiego.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania układu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może dopomóc Ci zyskać układ energii solarnej zainstalowany w Twoim domu ewentualnie firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia słoneczna to błyskawicznie poszerzająca się sfera, która zawładnęła rynkiem energetycznym w całym regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po przyłączeniu panele fotowoltaiczne są niezwykle proste w utrzymaniu. Konserwacja jest niewielka dla większości domowych układów, a wszyscy nasi odbiorcy posiadają wyposażenie nadzorujące, które wskazuje nam dokładnie ile KWh układ wytworzył.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z konwencjonalnych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, wysoce wydajne panele fotowoltaiczne objęte długoletnią gwarancją.

Darmowe rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej działalności oraz każdego projektu, którego się podejmujemy.

Nasi inżynierowie wykorzystają najnowsze techniki, aby zestawić układ paneli fotowoltaicznych oraz wspomóc Twój dom czystą oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika dostarcza całościowych rozwiązań w zakresie komercyjnych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy w organizowaniu oraz budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Dzięki panelom słonecznym instytucje mogą zredukować koszty energii oraz zaimplementować nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Analiza korzyści

MK Fotowoltaika jest profesjonalną firmą w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie po zrealizowanym projekcie. Nasz oddział jest również gotowy przeprowadzić Cię przez analizę oszczędności oraz poznać wszystkie możliwości.

Gromadzenie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę błyskawicznie rośnie dzięki wydajności oraz oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz układ gromadzenia energii. Energia słoneczna ma wiele zalet. Jest przyjazna dla otoczenia, nie wytwarza szkodliwych emisji oraz jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Wspaniały Personel

Projektujemy oraz realizujemy fotowoltaiczne systemy energetyczne dla naszych kontrahentów. Nasze projekty oraz instalacje są skoncentrowane na maksymalnej wydajności, wytrzymałości oraz estetyce. Zapewniamy całościowy monitoring wydajności, usługi projektowe oraz instalacyjne.

Zamów panele słoneczne do budynku bądź instytucji w Będzinie

Czy masz już dość wysokich rachunków za prąd? A może pragniesz zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi eksperci z MK Fotowoltaika mogą Ci pomóc!

Jesteśmy firmą zajmującą się energią odnawialną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w umieszczaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii generowanej przez Twoją domową elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego albo mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga jednakże kwalifikacji oraz prawidłowego zaplanowania.

Dokładamy każdych starań, aby okres od momentu oceny do uruchomienia instalacji był jak najkrótszy.

  • Rekomendacje – Aby zacząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych doradców już dziś, a my zdecydujemy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie korzystna.
  • Wizja Lokalna – Musimy wykonać pełną analizę terenu, aby upewnić się, że każdy element został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Zgromadziliśmy już wszelkie dane, których potrzebujemy, żeby wiedzieć, ile energii wykorzystujesz w ciągu dnia. Nasi inżynierowie rozplanują układ fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Przed rozpoczęciem budowy trzeba zorganizować niezbędne zezwolenia – tym również się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, ale dołożymy wszystkich starań, żeby był on jak najkrótszy
  • Montaż – Gdy będziemy gotowi do zapoczątkowania właściwej instalacji w Państwa domu czy firmie, możemy przystąpić do działania. Od rozpoczęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla przeciętnej instalacji do 10 kW.
  • Bezpłatna Energia – Po przeprowadzonej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, ekologicznej energii oraz uwolnić się od prądu od sieci.

Poza wywiadem zdalnym czy telefonicznym zazwyczaj również umawiamy się na konsultację u Państwa, żeby zweryfikować dokładnie możliwości oraz wymogi do postawienia instalacji.

Podczas naszej wizytacji będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt pochylenia dachu, rozmieszczenie dachu, kierunek pochylenia, stopień zaciemnienia oraz inne czynniki wpływające na parametry instalacji.

Nim będziemy mogli przedstawić Ci konkretną propozycję, stwierdzimy sensowność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku oraz warunków.

Na propozycję złoży się dogłębna ocena wydajności oraz oszczędności, fachowa specyfikacja instalacji oraz już dokładna ewaluacja wraz z wyznaczeniem niezbędnych robót do wykonania.

Struktura każdego dachu, jego kształt, orientacja oraz materiał są unikatowe, dlatego układ musi zostać opracowany przed jego budową.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie czy w końcu estetyka także są brane pod rozwagę w trakcie przygotowywania instalacji.

Wszystko rozplanowane jest przez personel profesjonalnych inżynierów, którzy dbają o to, żeby układ pozostał długotrwały oraz służył przez dziesiątki lat.

Do przeprowadzenia montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być niezbędne upoważnienie od władz miasta, w której nieruchomość się znajduje.

Nie jest to dla nas trudnością, bowiem zapoznajemy się z oczekiwaniami już we wczesnym projekcie instalacji oraz przygotowujemy odpowiednie dokumenty.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak ulepszyć proces pozyskiwania pozwoleń, więc jesteś w pewnych rękach.

Montaż układu

Potrzebnym elementem przed samym montażem jest niezawodna droga transportu paneli na dach budynku.

Najczęściej jest to drabina bądź dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Nim zainstalujemy też panele, nieodzowne będą klemy, kątowniki i uchwyty, żeby cała struktura była solidna oraz bezpieczna.

Gdy wszystko zostanie zamontowane zgodnie z naszymi projektami, połączymy panele przewodami.

Nasz personel dba o to, aby układ funkcjonował maksymalnie efektywnie tworząc skoordynowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Następnie nasz specjalista ds. instalacji fotowoltaicznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Ostatnie etapy to integracja wszystkich urządzeń oraz szczegółowe testy działania skończonej instalacji, tak aby program produkcji energii przewidziany w projekcie był w pełni osiągany.

Konserwacja

Ze względu na swoją konstrukcję i montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest potrzebny.

Jedyną czynnością, zależną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz czy 2 razy do roku.

Czyszczenie też można zlecić i niekoniecznie musi to być firma specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Budowa paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Będzin to nadzwyczaj prosty proces, który pozwoli Ci przyoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy.

Zajmiemy się wszystkim od pierwotnego zarysu, poprzez dokumentację, aż po sam montaż oraz uruchomienie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją własną, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi okres, oferując przystępne cenowo, nieskomplikowane programy pielęgnacji, które podtrzymają Twój układ w szczytowej formie.