Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Bielsk Podlaski | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Spółka MK Fotowoltaika z Bielska Podlaskiego świadczy całościowe rozwiązania w obszarze energii słonecznej na obszarze województwa podlaskiego.

Jesteśmy zobowiązani do zagwarantowania Ci układu fotowoltaicznego, który będzie pasował do Twoich potrzeb i budżetu.

MK Fotowoltaika dostarcza lokalnym odbiorcom wysokiej jakości układ energii słonecznej, który wypełnia wszelkie wymagania projektowe.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Energia solarna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy szybko stają się jedną spośród wyjątkowo popularnych innowacji technologicznych w regionie.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Raz rozlokowane panele fotowoltaiczne są nader łatwe w utrzymaniu. Nasze układy fotowoltaiczne są bezproblemowe w utrzymaniu, a my nadzorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych nabywców, żeby zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Dzięki przesunięciu z tradycyjnych źródeł energii na energię słoneczną, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, wysoce efektywne panele fotowoltaiczne objęte długookresową gwarancją.

Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza obszerna wiedza specjalistyczna w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu przynosi nam przewagę w bezpiecznym realizowaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na złożoność i okoliczności.

Świadczymy pełen wachlarz rozwiązań oraz usług w zakresie energii słonecznej, w tym układy zasilania energią słoneczną podłączone do sieci, układy magazynowania energii oraz same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika dostarcza kompletnych rozwiązań w obszarze komercyjnych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy nabywcom planować i instalować układy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Podczas gdy zużycie energii elektrycznej wzrasta, panele solarne są dostępniejsze i bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej. Przyszłość energii słonecznej maluje się w ciepłych barwach.

Oszczędź pieniądze

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy instytucjom i jednostkom indywidualnym w pozyskaniu dofinansowania na przygotowaną instalację fotowoltaiczną. Nasz zespół opracował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim opcjom i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Skład Energii

Układy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość naszej inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia słoneczna i układy magazynowania energii to przyszłościowe rozwiązania. Potrafią one znacznie ograniczyć miesięczne rachunki za prąd.

Zespół Fachowców

Spółka świadczy kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Bielsku Podlaskim

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem i zespołem ekspertów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał twoją inwestycję.

Sprawdź, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na darmową konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego lub mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga jednakże kompetencji i prawidłowego zaprojektowania.

Naszym celem jest maksymalnie uprościć i ograniczyć czas oczekiwania na zrealizowanie instalacji.

  • Rekomendacje – Umożliwimy Ci darmową konsultację, żeby sprawdzić, czy energia solarna jest dla Ciebie korzystnym wyborem.
  • Wizja Lokalna – Potrzebujemy przeprowadzić kompletną ocenę terenu, żeby upewnić się, że każdy element został wzięty pod uwagę.
  • Plan – Przeglądając dane zgromadzone podczas konsultacji, nasi inżynierowie zaczną planowanie układu fotowoltaicznego, żeby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Pozwolenia – Po zdobyciu przez nasz zespół odpowiednich zezwoleń, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ograniczyć czas oczekiwania oraz zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Gdy wszelakie procedury zostały uzupełnione, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie czy obiekcie gospodarczym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli kilka dni.
  • Oszczędność – Dzięki zamontowanemu układowi energii słonecznej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy minimalnych lub żadnych kosztach napraw.

Znacząca część analizy może być spowodowana online lub przez telefon, lecz żeby rozumieć, z czym właściwie mamy do czynienia, niemal zawsze potrzebujemy przybyć na miejsce i się rozglądnąć.

Podczas naszej konsultacji będziemy brali pod uwagę m.in. kąt nachylenia dachu, wymodelowanie dachu, kierunek nachylenia, stan zaciemnienia i inne elementy wpływające na parametry instalacji.

Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji słonecznej zasugerujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

W ofercie zawrzemy wycenę instalacji, prognozy efektywności, specyfikację układu oraz umowę o zakresie robót.

Potrzebujemy też sprawdzić konkretnie wszystkie parametry dachu, takie jak umieszczenie, materiał czy kształt, żeby wykonać doskonały projekt pod instalację.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod uwagę. Weryfikujemy także bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru i zaciemnienie dachu i dbamy, by instalacja była atrakcyjna.

Układy te są zbudowane tak, żeby działały przez dziesięciolecia, więc każdy z nich jest skonstruowany i potwierdzony przez doświadczonego instalatora.

Zdarza się, że rozporządzenia publiczne wymagają dodatkowych zezwoleń na konstrukcję układów fotowoltaicznych, co nieznacznie przedłuża cały proces.

Szczegóły dotyczące takich uprawnień są już określane przy przygotowywaniu instalacji, dlatego nie przedstawiają one dla nas żadnego zdumienia.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak usprawnić proces uzyskiwania zezwoleń, dlatego jesteś w dobrych rękach.

Montaż układu

Panele fotowoltaiczne i zespół muszą mieć zagwarantowany stabilny transport z ziemi na wysokość dachu.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z żurawi, wyciągów, czy wózków widłowych, jednak częstokroć starczy drabina lub zwykłe rusztowanie.

Rozpoczniemy montaż okuć, następnie ustawimy szyny, a potem ubezpieczymy też panele.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi projektami, połączymy panele kablami.

Nasz zespół dba o to, żeby układ funkcjonował maksymalnie wydajnie tworząc skoordynowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Następnie nasz specjalista ds. instalacji fotowoltaicznych scali kablami elektrycznymi panele z falownikiem.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie stwierdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Ze względu na swoją konstrukcję oraz montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest obowiązkowy.

Dla uzyskiwania najlepszych efektów można czyścić panele 2 razy do roku i wykonać test wydajności.

Czy zrobisz to przy asyście usług kompetentnej firmy bądź osobiście, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Z MK Fotowoltaika Bielsk Podlaski zainstalowanie układu słonecznego dla Twojego budynku jest bezbolesne i opłacalne.

Zajmiemy się wszystkim od wstępnego prototypu, przez specyfikację, aż po sam montaż i uruchomienie.

Zadzwoń lub wypełnij formularz na stronie, a Twoją domową i odnawialną energię będziesz mógł generować już w przeciągu kilku tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze poradą, dlatego jeżeli będziesz mieć jakieś zapytania czy problemy, jesteśmy do dyspozycji.