Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Bieruń | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeśli poszukujesz systemu energii słonecznej w regionie śląskim, oddział MK Fotowoltaika z Bierunia jest tu, żeby Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które pasuje do Twoich potrzeb , a także budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może dopomóc Ci pozyskać system energii słonecznej zainstalowany w Twoim budynku ewentualnie firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Układy słoneczne to energicznie rozwijający się sektor, który staje się szczególnie popularną nowością technologiczną w regionie.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są doskonałą inwestycją dla wielu osób. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest minimalna. Nadzorujemy energię uzyskiwaną przez Twój system, żeby upewnić się, że produkuje on wystarczającą liczbę KWh.

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika łączy sumienność i skuteczność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, że odbierzesz najsolidniejsze panele dla Twojego domu.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące instalacji fotowoltaiki

Nasza szeroka znajomość nt fotowoltaiki w połączeniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu umożliwia nam przewagę w solidnym wdrażaniu projektów według najwyższych standardów, niezależnie od ich złożoności.

Specjalizujemy się w projektowaniu i wprowadzaniu najnowszych technik energetycznych, w tym układów słonecznych podłączonych do sieci, rozwiązań w obszarze przechowywania energii i generowania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika dostarcza całościowych rozwiązań w obszarze komercyjnych układów słonecznych.

Montujemy układy słoneczne dla wielu zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Instytucje, które wdrożyły panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii i upowszechniają nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

Mamy doświadczenie w pomocy firmom i osobom prywatnym w zdobyciu dofinansowania na przeprowadzoną instalację fotowoltaiczną. Wszystkie nasze plany są dostosowane i zaplanowane tak, żeby pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy również dedykowany oddział, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszelakie zapytania dotyczące naszych usług a także przeprowadzi ocenę oszczędności.

Skład Energii

Układy przechowywania energii pomagają naszym kontrahentom znacząco zredukować koszty energii. Energia solarna jest realną i czystą opcją dla tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz.

Zespół Specjalistów

Przygotowujemy i wdrażamy dla naszych kontrahentów fotowoltaiczne układy energetyczne. Nasze projekty i instalacje są ukierunkowane na optymalną efektywność, stabilność i stylistykę. Zapewniamy kompleksowe wykonawstwo projektów komercyjnych, przemysłowych, rolniczych, domowych i użytkowych.

Zainstaluj panele słoneczne dla domu lub firmy w Bieruniu

Niezależnie od tego, czy chcesz uniezależnić się od wysokiego miesięcznego rachunku za energię, czy zainwestować w swój biznes, który będzie rentowny przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz zminimalizować swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także przyoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego bądź mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga natomiast wiedzy i właściwego zaplanowania.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć i skrócić czas oczekiwania na uruchomienie instalacji.

  • Konsultacje – Aby rozpocząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów już dzisiaj, a my zobaczymy, czy energia solarna jest dla Ciebie odpowiednia.
  • Wizja Terenowa – Będziemy musieli sprawdzić Państwa lokal i ocenić parametry instalacji w sposób możliwie szczegółowy.
  • Projekt – Czerpiąc z informacji zebranych podczas wizyty, nasi inżynierowie podejdą do przygotowywania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Pozwolenia – W tym etapie wymagana będzie szczypta cierpliwości. Pozyskanie niezbędnych zezwoleń nie jest do końca zależne od nas, natomiast zawsze dokładamy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy gotowi do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa budynku czy firmie, możemy przystąpić do działania. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Darmowa Energia – System energii solarnej to znakomita inwestycja, która może przynieść Ci błyskawiczne korzyści pieniężne i rozwiązania przyjazne dla otoczenia.

Przed przygotowaniem planu projektu nieodzowna będzie też wizytacja na miejscu, żeby zdobyć wszelkie konieczne dane, których nie sposób stwierdzić w rozmowie telefonicznej.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt nachylenia dachu, wymodelowanie dachu, profil nachylenia, stan zaciemnienia i pozostałe czynniki wpływające na parametry instalacji.

Nim będziemy potrafili zaprezentować Ci konkretną ofertę, sprawdzimy sensowność ekonomiczną instalacji słonecznej dla Twojego przypadku i warunków.

W ofercie obejmiemy wycenę instalacji, prognozy wydajności, specyfikację systemu oraz umowę o obszarze prac.

Musimy też ustalić precyzyjnie wszelkie parametry dachu, takie jak ustawienie, materiał czy rozmiar, żeby wykonać perfekcyjny plan pod instalację.

Dodatkowo oceniamy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Wszystko opracowane jest przez zespół doświadczonych inżynierów, którzy dbają o to, żeby system pozostał długowieczny i służył przez dziesiątki lat.

W pewnych przypadkach nieodzowne może się okazać zezwolenie od urzędu miasta ze zgodą na zbudowanie instalacji słonecznej na Twoim dachu czy gruncie.

Wymagania dotyczące uprawnień badamy już na etapie wyceny, toteż nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Cały mechanizm otrzymania upoważnień nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie zmniejszamy czas wyczekiwania.

Montaż instalacji

Panele słoneczne i zespół muszą mieć zapewniony bezpieczny transport z parteru na wysokość dachu.

Zwykle jest to drabina bądź dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Uchwyty, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma funkcjonować wiele lat z optymalną efektywnością.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to następny krok w realizacji planu.

To naprawdę wymaga trochę matematyki, żeby skoordynować obwody i zmaksymalizować efektywność systemu.

Następnie nasz fachowiec ds. instalacji słonecznych połączy kablami elektrycznymi panele z falownikiem.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie zweryfikować, czy wszystko działa zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją strukturę a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli słonecznych nie jest obowiązkowy.

Jedyną czynnością, zależną od pogody, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz czy 2 razy do roku.

Możesz to zrobić indywidualnie bądź skorzystać z naszych usług w obszarze konserwacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki profesjonalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej domowej odnawialnej energii.

W naszej kwestii leży cały plan a także inżynieria przedsięwzięcia, a ponadto wykonanie instalacji słonecznej.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją własną, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz spać spokojnie. Dopomożemy Ci przy każdorazowej wątpliwości oraz problemie zaraz po instalacji, jeżeli takowe wystąpią.