Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Bydgoszcz | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika, wiodąca spółka z gałęzi energetyki solarnej w Bydgoszczy, jest tutaj, żeby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach solarnych i dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w znalezieniu rozwiązania układu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Jesteśmy fachowcami w instalacji układów energii solarnej a także jesteśmy tu, by Ci pomóc. Wypełnij formularz albo zadzwoń i zdobądź bezpłatną wycenę, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować instalacja układu energii solarnej w Twoim domu bądź firmie.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Energia słoneczna to prędko poszerzająca się dziedzina, która zawładnęła rynkiem energetycznym w całym regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Instalacja paneli fotowoltaicznych to unikatowa inwestycja, która będzie działać przez dziesięciolecia. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest znikoma. Monitorujemy energię magazynowaną przez Twój układ, by upewnić się, iż wytwarza on prawidłową ilość KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię solarną to odpowiedzialna inwestycja, która pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze oraz dopomoże środowisku. MK Fotowoltaika łączy rzetelność oraz skuteczność z długoterminową gwarancją. Wybierając nas, wiesz, iż otrzymasz najlepsze panele dla swojego domu.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem specjalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy kompetencję oraz doświadczenie konieczne do tego, by Twój projekt został zrealizowany zgodnie z najwyższymi wzorcami.

Świadczymy różnorodny wachlarz rozwiązań a także usług w obrębie energii słonecznej, w tym układy zasilania energią solarną podłączone do sieci, układy magazynowania energii oraz same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika dostarcza kompletnych rozwiązań w obszarze komercyjnych układów słonecznych.

Pomagamy konsumentom projektować oraz budować układy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Firmy zarówno duże jak a także mniejsze mogą zredukować koszty energii i wdrożyć nieszablonowe rozwiązania energetyczne dzięki panelom fotowoltaicznym.

Oszczędność pieniędzy

Jeśli chcesz sfinansować instalację paneli słonecznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci zdobyć pieniądze oraz wiedzę, jak tego dokonać. Nasz oddział jest także gotowy poprowadzić Cię przez analizę oszczędności oraz rozważyć wszelakie opcje.

Gromadzenie Energii

Systemy magazynowania energii pomagają naszym klientom wyraźnie ograniczyć koszty energii. Energia słoneczna ma wiele zalet. Jest przyjazna dla otoczenia, nie wydziela szkodliwych emisji a także jest najpopularniejszym źródłem energii w wielu miejscach.

Wybitny Zespół

Szeroki zakres usług w dziedzinie fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, opracowywania oraz instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych systemach słonecznych na obszarze Bydgoszczy oraz całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Bydgoszczy

Niezależnie od tego, czy chcesz uwolnić się od dużych miesięcznych rachunków za energię, lub też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika uproszczą Ci to zadanie.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią solarną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w umieszczaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii dostarczanej przez Twoją osobistą elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do montażu?

Jeśli zatrudnisz specjalistyczną firmę fotowoltaiczną do planowania a także instalacji układu dla Twojego budynku, możesz się cieszyć darmową energią już po kilku tygodniach.

Naszym celem jest maksymalnie uprościć oraz zmniejszyć czas oczekiwania na uruchomienie instalacji.

  • Konsultacje – Przekręć do nas już dzisiaj, by nawiązać rozmowę na temat Twojego planu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizyta – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie wskazać szczegółowo wymogi, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu jak również dla samej efektywności instalacji.
  • Plan – Nasi projektanci przystąpią do opracowywania układu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Zanim będziemy w stanie zainicjować prace instalacyjne obowiązkowe będzie także otrzymanie odpowiednich pozwoleń. Nasz zespół jest doświadczony także pod tym kątem i potrafi ograniczyć czas oczekiwania do minimum.
  • Instalacja – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku gospodarczym lub przy gruncie. Trwa to przeważnie zaledwie kilka dni.
  • Oszczędność – System energii słonecznej to wyjątkowa inwestycja, która potrafi dać Ci natychmiastowe korzyści finansowe oraz rozwiązania przyjazne dla otoczenia.

Poza wywiadem zdalnym lub telefonicznym zazwyczaj też umawiamy się na wizytę u Państwa, by zweryfikować szczegółowo możliwości oraz wymogi do umieszczenia instalacji.

Będąc na miejscu możemy bezpośrednio zweryfikować kształt dachu, zaciemnienie, kierunek a także kąt nachylenia dachu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na plan instalacji słonecznej.

Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw co do rentowności i zasadności instalacji słonecznej zaproponujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Poza samą ewaluacją instalacji słonecznej opracujemy prezentację realnych oszczędności na kolejne lata, a ponadto dokładną specyfikację techniczną oraz plan działania krok po kroku.

Do projektu konieczne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i konstrukcji. Wszystko po to, by plan instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Ponadto poznajemy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr i obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Wszystko zaplanowane jest przez zespół doświadczonych projektantów, którzy dbają o to, by układ pozostał długotrwały oraz służył przez dziesiątki lat.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zainstalowania układu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane zezwolenie miejskie.

Nie jest to dla nas komplikacją, bowiem zapoznajemy się z kryteriami już we wstępnym projekcie instalacji i przygotowujemy odpowiednie dokumenty.

Mamy za sobą już tyle instalacji oraz sukcesów nabywania pozwoleń, że czas niezbędny na ich zdobycie jest możliwie niewielki.

Montaż instalacji

Panele fotowoltaiczne oraz zespół muszą mieć zagwarantowany solidny transport z parteru na wysokość dachu.

Zwykle jest to drabina lub dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Zainicjujemy montaż okuć, później zestawimy szyny, i potem zabezpieczymy same panele.

Łączenie paneli przewodami w możliwie optymalny sposób to nowy stopień w realizacji planu.

To naprawdę wymusza nieco matematyki, by zsynchronizować obwody oraz zmaksymalizować efektywność układu.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk poprowadzi przewody elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Podłączymy inwerter oraz kilka innych urządzeń, które sprawiają, że układ funkcjonuje, i sprawdzimy wszystko, żeby upewnić się, że wszystko idealnie współgra.

Konserwacja

Solidna konstrukcja paneli sprawia, że nie musimy się martwić o złożoną konserwację.

Jedyną rzeczą, uzależnioną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich czyszczenie raz lub 2 razy do roku.

Możesz to zrobić własnoręcznie bądź skorzystać z naszych usług w obszarze konserwacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki ekspertom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz będziesz mógł się cieszyć ze swojej własnej odnawialnej energii.

Nasze całościowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, budowę oraz podłączenie.

Zadzwoń lub wypełnij formularz na stronie, a Twoją prywatną i odnawialną energię będziesz mógł generować już w przeciągu kilku tygodni.

Nie zadręczaj się też o to, czy będziesz w stanie sobie poradzić z możliwymi przyszłymi problemami z instalacją. Jeśli wykonałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci dopomóc.