Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Bystrzyca Kłodzka | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Zespół MK Fotowoltaika z Bystrzycy Kłodzkiej jest po to, aby Ci pomóc. Jesteśmy spółką zajmującą się energią solarną, która od lat utrzymuje działalność na obszarze województwa dolnośląskiego.

Możesz zaufać lokalnemu zespołowi, który pomoże Ci znaleźć doskonałe rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie energii słonecznej.

MK Fotowoltaika przynosi lokalnym nabywcom doskonałej jakości system energii słonecznej, który wypełnia wszystkie wymagania projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Układy energii solarnej to innowacyjny i praktyczny sposób na zastosowanie promieni słonecznych. Panele słoneczne dostarczają czystą energię dla Twojego lokalu, a także obniżają miesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są nadzwyczaj łatwe w utrzymaniu. Nasi odbiorcy nie muszą się martwić o konserwację własnych układów domowych, gdyż nadzorujemy KWh, które system wytworzył.

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. Wiemy, że nie wszystkie panele solarne są sobie równe. Wybierz efektywne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o doskonałej jakości, które są objęte długoletnią gwarancją.

Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem specjalistów, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z własnej działalności i każdego projektu, którego się podejmujemy.

Specjalizujemy się w planowaniu i wdrażaniu najnowocześniejszych technik energetycznych, w tym układów słonecznych podłączonych do sieci, rozwiązań w obszarze gromadzenia energii oraz produkowania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak również prywatnych układów słonecznych.

Pomagamy nabywcom planować i instalować układy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Panele fotowoltaiczne są dobrym sposobem na obniżenie kosztów energii oraz zastosowanie niestandardowych rozwiązań energetycznych.

Dofinansowanie

Jeśli pragniesz sfinansować instalację paneli słonecznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci zdobyć pieniądze i wiedzę, jak tego dokonać. Będziemy pracować nad odnalezieniem najlepszego planu, który będzie perfekcyjnie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dodatkowo lepiej zrozumieć różne wydatki i możliwości dostępne dla Ciebie.

Magazynowanie Energii

Dla wielu instytucji nasze układy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość ich inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia słoneczna ma wiele korzyści. Jest przyjazna dla środowiska, nie uwalnia szkodliwych emisji a także jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Umiejętności personelu

Kompletny zasięg usług w sferze fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej i strukturalnej, projektowania i instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych układach słonecznych na obszarze Bystrzycy Kłodzkiej oraz całego województwa dolnośląskiego.

Zamów panele słoneczne do budynku lub instytucji w Bystrzycy Kłodzkiej

Czy masz już dosyć wysokich rachunków za prąd? A może planujesz zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi fachowcy z MK Fotowoltaika mogą Ci pomóc!

Jesteśmy firmą zajmującą się energią odnawialną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w instalowaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze i poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii wytwarzanej przez Twoją osobistą elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego bądź mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga niemniej kompetencji oraz dobrego zaplanowania.

Naszym założeniem jest sprawienie, aby uruchomienie instalacji było tak nieskomplikowane oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Konsultacje – Zagwarantujemy Ci bezpłatną poradę, aby określić, czy energia słoneczna jest dla Ciebie optymalnym wyborem.
  • Wizyta – Będziemy musieli sprawdzić Państwa dom i zweryfikować parametry instalacji w sposób możliwie drobiazgowy.
  • Plan – Wykorzystując dane zebrane podczas konsultacji, nasi inżynierowie zainicjują opracowywanie układu fotowoltaicznego, aby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Zezwolenia – Po pozyskaniu przez nasz zespół koniecznych uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby skrócić okres oczekiwania a także wykonać instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Po załatwieniu formalności możemy przystąpić do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku gospodarczym lub przy gruncie. Trwa to zwykle tylko kilka dni.
  • Oszczędność – Po zamontowaniu układu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy niskich lub żadnych kosztach utrzymania.

Znacząca część wyceny może być spowodowana online lub przez telefon, lecz aby rozumieć, z czym faktycznie mamy do czynienia, niemal zawsze musimy przyjechać na miejsce oraz się rozejrzeć.

Będąc na miejscu umiemy bezpośrednio ocenić stan dachu, zaciemnienie, kierunek i kąt pochylenia dachu. Wszystkie te elementy mają wpływ na plan instalacji słonecznej.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z układu słonecznego i będzie on korzystny ekonomicznie, opiszemy Ci całościową propozycję.

W ofercie ujmiemy ewaluację instalacji, prognozy wydajności, specyfikację układu i umowę o przekroju prac.

Do projektu nieodzowne są informacje na temat pochylenia dachu, jego pokrycia oraz struktury. Wszystko po to, żeby plan instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod rozwagę. Sprawdzamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru i zaciemnienie dachu oraz pilnujemy, żeby instalacja była estetyczna.

Układy te są zrealizowane tak, aby służyły przez dziesięciolecia, zatem każdy z nich jest zaplanowany oraz potwierdzony przez fachowego instalatora.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zamontowania układu słonecznego na dachu może być wymagane pozwolenie miejskie.

Kryteria dotyczące zezwoleń ustalamy już na etapie analizy, więc nie ma żadnych niespodzianek, aczkolwiek musi to zostać dopilnowane.

Możemy śmiało ogłosić, iż ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Instalacja układu

Obowiązkowym elementem przed samym montażem jest stabilna droga transportu paneli na dach domu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania czy też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od realiów.

Zainicjujemy montaż okuć, następnie postawimy szyny, i wówczas ubezpieczymy też panele.

Znaczącym etapem jest właściwe połączenie paneli odpowiednimi przewodami, tak aby prąd płynął w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Wymagana jest tutaj fachowa kompetencja, żeby obwody były skoordynowane pod maksymalną produktywność układu.

Do falownika dodatkowo potrzebne będzie przeprowadzenie kabli z dachu, czym zajmie się nasz fachowiec ds. fotowoltaiki.

Podłączymy inwerter i kilka innych urządzeń, które sprawiają, że system funkcjonuje, oraz przetestujemy wszystko, aby upewnić się, że całość doskonale współgra.

Konserwacja

Panele fotowoltaiczne nie mają ruchomych części oraz potrzebują bardzo niewielkiej pielęgnacji.

Dla uzyskiwania najlepszych rezultatów można oczyszczać panele 2 razy do roku oraz wykonać pomiar wydajności.

Oczyszczanie także można zlecić i niekoniecznie musi to być firma specjalizująca się w instalacjach słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Bystrzyca Kłodzka zamontowanie układu słonecznego dla Twojego budynku jest bezbolesne i dochodowe.

Nasze kompletne podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

Żeby móc cieszyć się swoją naturalną, samodzielną wytwórnią czystej energii wystarczy umówić się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz śnić spokojnie. Pomożemy Ci przy dowolnej wątpliwości oraz problemie już po instalacji, jeżeli takowe wystąpią.