Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Chełm | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeśli szukasz systemu energii odnawialnej w rejonie lubelskim, oddział MK Fotowoltaika z Chełma jest tutaj, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu rozwiązania co do układu fotowoltaicznego, które dostosowuje się do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi dopomóc Ci zorganizować system energii słonecznej zainstalowany w Twoim lokalu albo firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Systemy słoneczne to gwałtownie powiększający się sektor, który staje się najbardziej popularną nowinką technologiczną w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są niesłychanie łatwe w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowocześniejszej technologii monitorowania, umiemy ustalić, ile energii elektrycznej wytworzył Twój system. To tak proste, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Przejście na energię odnawialną to logiczna inwestycja, która pozwala Ci przyoszczędzić pieniądze i pomoże środowisku. MK Fotowoltaika łączy rzetelność i efektywność z długoterminową gwarancją. Wybierając nas, wiesz, iż otrzymasz najsolidniejsze panele dla swojego domu.

Bezpłatne konsultacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem specjalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, by Twój projekt został przygotowany zgodnie z najwyższymi wzorcami.

Nasi inżynierowie wykorzystają najnowocześniejsze technologie, by zestawić system paneli słonecznych i wspomóc Twój budynek czystą i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą spółką na rynku fotowoltaiki dla firm a także domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są bezpieczne i wydajne.

Pomagamy w planowaniu i instalacji układów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele słoneczne mogą pomóc ograniczyć koszty energii i równocześnie podnieść efektywność. Jest to świetna wiadomość dla spółek zarówno dużych, jak i małych.

Dofinansowanie

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom i jednostkom prywatnym w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzoną instalację fotowoltaiczną. Nasz zespół będzie wymagać szczegółowych danych zużycia prądu, by przeanalizować Twoje obecne wydatki i pomóc opisać Ci nowatorski sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Magazyn Energii

Systemy przechowywania energii pomagają podwyższyć wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia słoneczna to przyszłość. Nawet w obliczu zagrożenia zmianami klimatycznymi, będzie ona niezmiennie wykorzystywana w coraz szerszym stopniu.

Umiejętności zespołu

Szeroki zasięg usług w branży fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej i strukturalnej, opracowywania i budowy; specjalizacja w naziemnych elektrowniach fotowoltaicznych, dachowych układach słonecznych na obszarze Chełma a także całego województwa lubelskiego.

Zamów panele solarne do domu lub firmy w Chełmie

Dzięki przeszło 20-letniemu doświadczeniu firma MK Fotowoltaika posiada obszerną wiedzę na temat układów słonecznych. Dostarczymy Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie przystosowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Sprawdź, jak panele słoneczne potrafią wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, by umówić się na nieodpłatną konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego albo mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga jednak kompetencji a także odpowiedniego zaplanowania.

Staramy się to uczynić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych nabywców.

  • Wycena – Zapewnimy Ci nieodpłatną konsultację, by zobaczyć, czy energia solarna jest dla Ciebie odpowiednim wyborem.
  • Wizyta – Będziemy musieli zobaczyć Państwa dom i ocenić parametry instalacji w sposób maksymalnie szczegółowy.
  • Projekt – Nasi inżynierowie przystąpią do opracowywania układu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – W tym etapie wymagana będzie szczypta cierpliwości. Pozyskanie koniecznych pozwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, jednak zawsze przykładamy starań, aby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy zdolni do zapoczątkowania właściwej instalacji w Państwa lokalu lub instytucji, możemy przystąpić do działania. Od wszczęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej niż 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – System energii słonecznej to doskonała inwestycja, która potrafi dać Ci natychmiastowe korzyści pieniężne i rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Znaczna część analizy może być dokonana online lub przez telefon, lecz by rozumieć, z czym faktycznie mamy do czynienia, prawie zawsze musimy dotrzeć na miejsce i się rozejrzeć.

Będziemy patrzeć w górę, wskazywać na rzeczy, pocierać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą odrobinę, ale odjedziemy rozumiejąc szczegółowo, co trzeba zrobić, by uzyskać najefektywniejszy system fotowoltaiczny.

Nim będziemy potrafili zaprezentować Ci konkretną ofertę, stwierdzimy zasadność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku i warunków.

Poza samą wyceną instalacji fotowoltaicznej sporządzimy prezentację rzeczywistych oszczędności na przyszłe lata, a także pełną dokumentację techniczną a także plan działania krok po kroku.

Budowa każdego dachu, jego rozmiar, orientacja i materiał są unikalne, dlatego system musi zostać zaplanowany przed jego budową.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod uwagę. Sprawdzamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru i zaciemnienie dachu i pilnujemy, aby instalacja była atrakcyjna.

Wszystko przewidziane jest przez zespół kompetentnych projektantów, którzy dbają o to, aby system pozostał długotrwały i służył przez dziesiątki lat.

W określonych przypadkach nieodzowne może się okazać zezwolenie od urzędu miasta ze zgodą na przygotowanie instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu lub gruncie.

Nie jest to dla nas komplikacją, ponieważ zapoznajemy się z oczekiwaniami już we wstępnym projekcie instalacji i przygotowujemy stosowne dokumenty.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak polepszyć proces zdobywania pozwoleń, więc jesteś w odpowiednich rękach.

Instalacja układu

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest bezpieczna droga transportu paneli na dach obiektu.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, podnośników, bądź wózków widłowych, jednak najczęściej starczy drabina lub proste rusztowanie.

Nim zainstalujemy same panele, niezbędne będą klemy, kątowniki a także uchwyty, aby cała konstrukcja była trwała i bezpieczna.

Łączenie paneli przewodami w maksymalnie optymalny sposób to kolejny moment w realizacji projektu.

Nasz zespół dba o to, by system pracował maksymalnie efektywnie stanowiąc zsynchronizowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Następnie nasz ekspert ds. instalacji słonecznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń i sprawdzenie całego układu w realnym działaniu.

Co z konserwacją?

Skomplikowana konserwacja paneli słonecznych nie jest wymagana, ponieważ te przymocowane są na stałe.

Dla osiągania najlepszych rezultatów można oczyszczać panele 2 razy do roku i wykonać pomiar efektywności.

Samą usługę czyszczenia paneli słonecznych możesz zrealizować samodzielnie lub wynajmując firmę specjalizującą się w konserwacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Budowa paneli słonecznych z MK Fotowoltaika Chełm to wyjątkowo przejrzysty proces, który pozwoli Ci przyoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Zajmiemy się wszystkim od pierwotnego szkicu, poprzez specyfikację, aż po sam montaż i uruchomienie.

Odnawialna i bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu zaledwie paru tygodni.

Nie niepokój się także o to, czy będziesz w stanie sobie poradzić z możliwymi innymi kłopotami z instalacją. Jeśli zrealizowałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci dopomóc.