Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Chorzów | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeżeli poszukujesz systemu energii odnawialnej w rejonie śląskim, oddział MK Fotowoltaika z Chorzowa jest tu, aby Ci pomóc.

Możesz zaufać naszemu zespołowi, który pomoże Ci odszukać idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii odnawialnej.

MK Fotowoltaika dostarcza lokalnym konsumentom doskonałej jakości system energii słonecznej, który wypełnia wszystkie kryteria projektowe.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Układy energii fotowoltaicznej przekształcają rynek energetyczny a także prędko stają się wyjątkowo wartościową innowacją technologiczną w całej Polsce.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Budowa paneli fotowoltaicznych to unikatowa inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Nasi odbiorcy nie muszą się niepokoić o konserwację swoich systemów domowych, ponieważ nadzorujemy KWh, które system wyprodukował.

DLA DOMU

Przejście na energię pobieraną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednak nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Rozumiemy, że nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Wybierz efektywne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o doskonałej jakości, które są objęte długoletnią gwarancją.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza wszechstronna wiedza specjalistyczna w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu dostarcza nam przewagę w solidnym realizowaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość oraz okoliczności.

Nasi inżynierowie wykorzystają najnowsze techniki, aby skonfigurować system paneli fotowoltaicznych oraz zasilić Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

Dostarczamy kompletne rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych systemów fotowoltaicznych, w tym projektowanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomogliśmy wielu komercyjnym konsumentom z różnych branż w opracowaniu systemu i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Panele słoneczne mogą pomóc obniżyć koszty energii i równolegle zwiększyć produktywność. Jest to świetna wiadomość dla spółek zarówno dużych, jak i niewielkich.

Dofinansowanie

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom oraz jednostkom prywatnym w zdobyciu dofinansowania na skonstruowaną instalację fotowoltaiczną. Nasz oddział stworzył dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy mogli pomóc Ci przyjrzeć się wszelakim możliwościom oraz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę szybko rośnie dzięki produktywności oraz oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz system przechowywania energii. Energia słoneczna oraz systemy przechowywania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Mogą one drastycznie ograniczyć miesięczne rachunki za prąd oraz na dłuższą metę przyoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Świetny Personel

Tworzymy oraz realizujemy dla naszych nabywców fotowoltaiczne systemy energetyczne. Nasze projekty oraz instalacje są ukierunkowane na maksymalną produktywność, stabilność oraz estetykę. Dostarczamy całościowe wykonawstwo projektów komercyjnych, gospodarczych, rolniczych, mieszkaniowych oraz użytkowych.

Zamów panele solarne do budynku lub instytucji w Chorzowie

Niezależnie od tego, czy zamierzasz uwolnić się od wysokiego comiesięcznego rachunku za prąd, czy zainwestować w twój biznes, który będzie dochodowy przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom lub firmę bardziej energooszczędną. Możesz ograniczyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także przyoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego czy mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga natomiast wiedzy i właściwego rozplanowania.

Staramy się to sprawić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych kontrahentów.

  • Wycena – Aby rozpocząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów już dziś, a my sprawdzimy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie korzystna.
  • Wizja Lokalna – Potrzebujemy wykonać pełną ocenę terenu, aby upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod uwagę.
  • Projekt – Zebraliśmy już kompletne dane, których potrzebujemy, by wiedzieć, ile energii zużywasz w ciągu miesiąca. Nasi inżynierowie rozplanują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Po zdobyciu przez nasz zespół odpowiednich uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej sile, aby zminimalizować czas oczekiwania a także przeprowadzić instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Gdy wszelakie formalności zostały spełnione, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie lub obiekcie gospodarczym. Z reguły trwa to nie dłużej niż kilka dni.
  • Oszczędność – Dzięki zainstalowanemu systemowi energii odnawialnej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy minimalnych lub żadnych kosztach konserwacji.

Przed opracowaniem planu projektu niezbędna będzie dodatkowo wizyta na miejscu, żeby pozyskać wszystkie niezbędne dane, których nie sposób wskazać w rozmowie telefonicznej.

Będziemy wyglądać w górę, pokazywać na rzeczy, pocierać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą trochę, ale odjedziemy wiedząc dokładnie, co trzeba zrobić, aby otrzymać najefektywniejszy system fotowoltaiczny.

Każdy przypadek jest inny, toteż zawsze chcemy być pewni, że instalacja ma sens oraz będzie dla Ciebie odpowiednia i korzystna.

Dokument zawierać będzie dokładny zasięg prac, wycenę, specyfikację systemu a także prognozy produktywności. Do propozycji dołączona jest umowa na podjęcie prac.

Do projektu potrzebne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i architektury. Wszystko po to, żeby plan instalacji nie pozostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Ponadto oceniamy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr i obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Dokładamy wszystkich starań, aby plan był maksymalnie odpowiedni dla danego przypadku i mógł służyć posiadaczowi przez długie lata po montażu bez niepotrzebnych przeróbek lub napraw.

Do zrealizowania montażu instalacji słonecznej czasem może być niezbędne uprawnienie od władz miejscowości, w której posiadłość się znajduje.

Wymagania dotyczące upoważnień badamy już na etapie oceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, jednakże musi to zostać dopilnowane.

Mamy za sobą już tyle instalacji oraz sukcesów zdobywania pozwoleń, że czas potrzebny na ich otrzymanie jest możliwie mały.

Instalacja systemu

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest niezawodna droga transportu paneli na dach budynku.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania lub także wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Nim zamontujemy też panele, nieuniknione będą klemy, kątowniki a także uchwyty, żeby skończona budowla była stabilna i niezawodna.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi pomysłami, połączymy panele przewodami.

Wymagana jest tutaj ogromna kompetencja, żeby obwody były skoordynowane pod optymalną produktywność systemu.

Następnie nasz ekspert ds. instalacji fotowoltaicznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Ostatnie kroki to konsolidacja wszystkich urządzeń i dokładne pomiary działania kompletnej instalacji, tak aby program produkcji energii założony w projekcie był w całości wykonywany.

Co z konserwacją?

Skomplikowana konserwacja paneli fotowoltaicznych nie jest wymagana, ponieważ te przyczepione są na stałe.

Rekomenduje się jednak, żeby panele słoneczne czyścić chociaż raz w roku, żeby utrzymywały optymalną produktywność.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz zrealizować sam lub wynajmując firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki ekspertom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Zajmiemy się wszystkim od wstępnego zarysu, poprzez specyfikację, aż po sam montaż i uruchomienie.

Odnawialna i bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz spać spokojnie. Dopomożemy Ci przy każdej wątpliwości i problemie już po instalacji, jeśli takowe wystąpią.