Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Chrzanów | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Firma MK Fotowoltaika z Chrzanowa świadczy kompleksowe rozwiązania w obszarze energii słonecznej na obszarze województwa małopolskiego.

Możesz zaufać naszemu zespołowi, który ułatwi Ci odszukać znakomite rozwiązanie dla Twoich potrzeb w aspekcie energii odnawialnej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój lokal lub firmę bardziej niezależną. Panele solarne są fantastycznym sposobem na uzyskiwanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także łatwym sposobem na bycie przyjaznym dla otoczenia.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

W dzisiejszym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia solarna jest najnowocześniejszą z długiej linii niezmiernie potrzebnych innowacji technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Instalacja paneli fotowoltaicznych to jednorazowa inwestycja, która będzie działać przez dziesięciolecia. Konserwacja jest znikoma dla większości domowych układów, zaś wszyscy nasi odbiorcy posiadają urządzenie monitorujące, które prezentuje nam konkretnie ile KWh system wytworzył.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z konwencjonalnych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika to świetna opcja dla Ciebie i Twojego lokalu. Jesteśmy dumni z naszej pracy oraz gwarantujemy, iż dostaniesz najlepszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na poparcie tej tezy.

Darmowe rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem fachowców, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej pracy i każdego projektu, którego się podejmujemy.

Specjalizujemy się w budowaniu oraz wdrażaniu najnowszych zaawansowanych technik energetycznych, w tym układów solarnych związanych z siecią, rozwiązań magazynowania energii i układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak również domowych układów słonecznych.

Pomagamy w projektowaniu i budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Instytucje, które zaimplementowały panele fotowoltaiczne, oszczędzają pieniądze na energii i stosują niecodzienne rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

Mamy doświadczenie w pomocy firmom i jednostkom indywidualnym w zdobyciu dofinansowania na zrealizowaną instalację fotowoltaiczną. Będziemy pracować nad odnalezieniem najwłaściwszego układu, który będzie znakomicie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci również lepiej zrozumieć różne wydatki i możliwości dostępne dla Ciebie.

Magazynowanie Energii

Dla wielu organizacji nasze układy magazynowania energii pomagają podnieść wartość ich inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia solarna to przyszłość. Nawet w obliczu zagrożenia przemianami klimatycznymi, będzie ona nieustannie wykorzystywana w coraz większym stopniu.

Świetny Personel

Tworzymy i wdrażamy dla naszych kontrahentów fotowoltaiczne układy energetyczne. Nasze projekty i instalacje są ukierunkowane na maksymalną produktywność, trwałość i estetykę. Zapewniamy całościowe wykonanie projektów komercyjnych, gospodarczych, rolniczych, mieszkaniowych i użytkowych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Chrzanowie

Dzięki przeszło 20-letniemu doświadczeniu firma MK Fotowoltaika posiada rozległą wiedzę na temat układów słonecznych. Zapewnimy Ci najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twojej konkretnej sytuacji w optymalnej cenie.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią odnawialną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym kontrahentom w instalowaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze i polepszyć jakość życia poprzez optymalizację ilości energii dostarczanej przez Twoją własną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Zakładanie paneli fotowoltaicznych w obiektach mieszkalnych czy gospodarczych może wydawać się złożonym procesem dla większości ludzi, ale nie ma się czego obawiać.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć i zmniejszyć czas oczekiwania na zrealizowanie instalacji.

  • Konsultacje – Przekręć do nas już dziś, żeby rozpocząć rozmowę na temat Twojego projektu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizyta – Będziemy musieli obejrzeć Państwa dom i oszacować parametry instalacji w sposób możliwie skrupulatny.
  • Projekt – Nasi projektanci przystąpią do opracowywania układu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Po zorganizowaniu przez nasz zespół koniecznych zezwoleń, rozpocznie się instalacja. Nie martw się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zredukować czas oczekiwania i zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Gdy wszelakie formalności zostały wypełnione, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego budynku, na gruncie czy obiekcie przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej niż parę dni.
  • Oszczędność – Po zrealizowanej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, naturalnej energii i uniezależnić się od energii od sieci.

Znacząca część analizy może być wykonana online lub przez telefon, lecz żeby wiedzieć, z czym naprawdę mamy do czynienia, niemal zawsze musimy dotrzeć na miejsce oraz się rozejrzeć.

Oględziny na miejscu są potrzebne przed sporządzeniem projektu instalacji słonecznej. Aby móc ocenić rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w proponowanym położeniu instalacji, kąt i kierunek nachylenia dachu i jego profil.

Po rozpatrzeniu wszystkich za oraz przeciw co do rentowności oraz zasadności instalacji słonecznej zasugerujemy Ci konkretne rozwiązanie.

W ofercie obejmiemy wycenę instalacji, prognozy produktywności, specyfikację układu i umowę o obszarze prac.

Musimy też ustalić dokładnie wszystkie parametry dachu, takie jak ustawienie, materiał lub kształt, żeby wypracować optymalny plan pod instalację.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka również są brane pod rozwagę podczas projektowania instalacji.

Systemy te są skonstruowane tak, żeby działały przez dziesięciolecia, dlatego każdy z nich jest skonstruowany oraz zatwierdzony przez sprawdzonego instalatora.

Zdarza się, że rozporządzenia miejskie wymagają dodatkowych upoważnień na budowę układów słonecznych, co delikatnie przeciąga cały proces.

Oczekiwania dotyczące uprawnień badamy już na etapie wyceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Cały mechanizm zorganizowania upoważnień nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo redukujemy czas oczekiwania.

Instalacja układu

Panele fotowoltaiczne i zespół muszą mieć zagwarantowany niezawodny transport z dołu na wysokość dachu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania lub także wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma funkcjonować wiele lat z maksymalną efektywnością.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to kolejny moment w realizacji projektu.

To faktycznie wymusza nieco matematyki, żeby skoordynować obwody i zmaksymalizować produktywność układu.

Do falownika też potrzebne będzie poprowadzenie kabli z dachu, czym zajmie się nasz ekspert ds. fotowoltaiki.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie zweryfikować, czy wszystko działa zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Panele słoneczne nie mają dynamicznych części oraz potrzebują nader skromnej pielęgnacji.

Zaleca się jednak, aby panele fotowoltaiczne czyścić minimum raz w roku, aby utrzymywały optymalną produktywność.

Samą usługę czyszczenia paneli słonecznych możesz zrobić osobiście lub wynajmując firmę specjalizującą się w konserwacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Chrzanów zamontowanie układu słonecznego dla Twojego obiektu jest bezbolesne i zyskowne.

Zajmiemy się wszystkim od początkowego pomysłu, poprzez dokumentację, aż po sam montaż oraz uruchomienie.

Zadzwoń lub wypełnij formularz na stronie, a Twoją prywatną oraz odnawialną energię będziesz mógł wytwarzać już w ciągu paru tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze pomocą, dlatego jeśli będziesz mieć jakieś zapytania czy problemy, jesteśmy do dyspozycji.