Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Czeladź | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Zespół MK Fotowoltaika z Czeladzi jest po to, żeby Ci pomóc. Jesteśmy spółką zajmującą się energią słoneczną, która od lat prowadzi działalność na terenie województwa śląskiego.

Możesz zaufać lokalnemu zespołowi, który ułatwi Ci odnaleźć perfekcyjne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii słonecznej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc Ci uzyskać system energii słonecznej zainstalowany w Twoim domu ewentualnie firmie.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

W obecnym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia solarna jest najnowocześniejszą z długiej linii szczególnie potrzebnych innowacji technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są świetną inwestycją dla wielu osób. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest nieznaczna. Monitorujemy energię gromadzoną przez Twój system, żeby upewnić się, że produkuje on optymalną ilość KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię odnawialną to logiczna inwestycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i pomoże środowisku. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, niebywale produktywne panele fotowoltaiczne objęte wieloletnią gwarancją.

Darmowe konsultacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Nasza kompetencja z obszaru fotowoltaiki i doświadczenie, w powiązaniu z profesjonalizmem personelu, dopomogą nam przynieść większą wartość dla naszych nabywców.

Proponujemy pełny repertuar rozwiązań oraz usług w obszarze energii słonecznej, w tym układy zasilania energią odnawialną podłączone do sieci, układy przechowywania energii , a także same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika dostarcza całościowych rozwiązań w obszarze komercyjnych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy w projektowaniu oraz budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Panele fotowoltaiczne są dobrym sposobem na zminimalizowanie kosztów energii oraz zastosowanie nieszablonowych rozwiązań energetycznych.

Oszczędność pieniędzy

MK Fotowoltaika jest profesjonalną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci otrzymać dofinansowanie po przeprowadzonym projekcie. Będziemy pracować nad znalezieniem najlepszego układu, który będzie perfekcyjnie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci jednocześnie lepiej zrozumieć różne koszty i opcje dostępne dla Ciebie.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę szybko wzrasta dzięki produktywności i oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz system przechowywania energii. Energia słoneczna ma wiele zalet. Jest przyjazna dla środowiska, nie produkuje szkodliwych emisji oraz jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Kompetencje personelu

Projektujemy i wdrażamy fotowoltaiczne układy energetyczne dla naszych nabywców. Nasze projekty i instalacje są skupione na optymalnej produktywności, trwałości oraz stylistyce. Zapewniamy kompletny monitoring produktywności, usługi projektowe i instalacyjne.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku lub firmy w Czeladzi

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu spółka MK Fotowoltaika posiada rozległą wiedzę na temat układów fotowoltaicznych. Zapewnimy Ci najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom bądź firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby umówić się na nieodpłatną poradę!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego lub mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga jednakże kompetencji i sprawnego zaplanowania.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć i ograniczyć czas oczekiwania na zrealizowanie instalacji.

  • Rekomendacje – Nasi specjaliści będą w stanie stwierdzić, czy energia uzyskiwana z paneli słonecznych jest dla Państwa korzystna w zależności od Państwa lokalizacji i potrzeb.
  • Wizyta – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie oszacować szczegółowo warunki, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu a także dla samej skuteczności instalacji.
  • Plan – Czerpiąc z informacji zebranych podczas wizyty, nasi projektanci przystąpią do opracowywania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Zezwolenia – Po uzyskaniu przez nasz zespół stosownych uprawnień, zacznie się instalacja. Nie martw się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zminimalizować czas oczekiwania oraz przeprowadzić instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Gdy wszelkie formalności zostały zrealizowane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie lub obiekcie przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli parę dni.
  • Oszczędność – Po zainstalowaniu systemu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy minimalnych lub żadnych wydatkach utrzymania.

Przed sporządzeniem planu projektu nieunikniona będzie także konsultacja na miejscu, by otrzymać wszystkie potrzebne dane, których nie sposób ustalić w rozmowie telefonicznej.

Będziemy wyglądać w górę, wskazywać na rzeczy, pocierać się po głowach, prawdopodobnie nawet spierać się ze sobą trochę, jednakże wyjedziemy wiedząc całkowicie, co trzeba zrobić, żeby otrzymać najefektywniejszy system fotowoltaiczny.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z systemu fotowoltaicznego i będzie on uzasadniony ekonomicznie, zobrazujemy Ci kompletną propozycję.

W ofercie zawrzemy ewaluację instalacji, prognozy produktywności, specyfikację systemu jak również umowę o zakresie prac.

Do projektu konieczne są dane na temat pochylenia dachu, jego pokrycia oraz konstrukcji. Wszystko po to, by plan instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Dodatkowo badamy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Systemy te są zbudowane tak, żeby działały przez dziesięciolecia, dlatego każdy z nich jest opracowany oraz zatwierdzony przez fachowego instalatora.

Zdarza się, że prawa lokalne wymagają specyficznych pozwoleń na konstrukcję układów fotowoltaicznych, co delikatnie przeciąga cały proces.

Wymagania dotyczące uprawnień badamy już na etapie oceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, aczkolwiek musi to zostać dopilnowane.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak ulepszyć proces pozyskiwania uprawnień, zatem jesteś w pewnych rękach.

Montaż systemu

Na wstępie składamy solidną trasę z ziemi na Twój dach.

Zwykle jest to drabina bądź dwie drabiny, jednak w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Dalej potrzebne są szyny oraz zaciski, by należycie ubezpieczyć panele na dachu.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to następny krok w realizacji projektu.

Wymagana jest tutaj fachowa kompetencja, by obwody były zsynchronizowane pod maksymalną efektywność systemu.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk przeprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie ustalić, czy całość idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Skomplikowana konserwacja paneli fotowoltaicznych nie jest wymagana, albowiem te umocowane są na stałe.

Dla generowania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku oraz przeprowadzić test efektywności.

Czy zrobisz to przy asyście usług kompetentnej firmy bądź sam, nie ma większego znaczenia. Należy tylko zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Niesamowicie ważne są dla nas Twoje korzyści i oszczędności, toteż jako MK Fotowoltaika Czeladzi zadbamy o proste oraz zyskowne wykonanie instalacji.

Nasze kompletne podejście przeprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

Zadzwoń bądź wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją domową oraz odnawialną energię będziesz mógł produkować już w przeciągu paru tygodni.

Po wykonaniu instalacji służymy nieprzerwanie poradą, zatem jeżeli będziesz mieć dowolne zapytania lub problemy, jesteśmy do dyspozycji.