Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Gdańsk | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika, wiodąca marka z dziedziny energii słonecznej w Gdańsku, jest tutaj, by Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach słonecznych oraz dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które pasuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój lokal bądź firmę bardziej niezależną. Panele fotowoltaiczne są fantastycznym sposobem na uzyskiwanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także łatwym sposobem na bycie przyjaznym dla środowiska.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Systemy energii fotowoltaicznej to nowoczesny i zrównoważony sposób na wykorzystanie promieni słonecznych. Panele fotowoltaiczne dostarczają czystą energię dla Twojego domu, a także redukują miesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Instalacja paneli fotowoltaicznych to unikatowa inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Nasze systemy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, a my nadzorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych nabywców, aby zapewnić ich zadowolenie.

DOBRO WSPÓLNOTY

Przejście na energię pobieraną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Chociaż nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. MK Fotowoltaika to idealna opcja dla Ciebie a także Twojego domu. Jesteśmy dumni z naszej pracy oraz gwarantujemy, że zdobędziesz najlepszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na poparcie tejże tezy.

Bezpłatne konsultacje dotyczące instalacji fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem fachowców, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy kompetencję i doświadczenie potrzebne do tego, aby Twój projekt został ukończony zgodnie z najwyższymi standardami.

Specjalizujemy się w zakładaniu oraz wdrażaniu najnowszych zaawansowanych technik energetycznych, w tym systemów słonecznych związanych z siecią, rozwiązań przechowywania energii , a także systemów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącą marką na rynku fotowoltaiki dla firm oraz domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są solidne i wydajne.

Pomagamy w projektowaniu a także instalacji systemów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Dzięki panelom słonecznym firmy mogą zredukować koszty energii i zastosować nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Oszczędność pieniędzy

Spółka MK Fotowoltaika ma doświadczenie w pomaganiu firmom oraz osobom indywidualnym w uzyskiwaniu dofinansowania do wykonanej instalacji fotowoltaicznej. Nasz personel jest również gotowy poprowadzić Cię przez analizę oszczędności i poznać wszelkie propozycje.

Skład Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę szybko rośnie dzięki wydajności i oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz układ magazynowania energii. Energia słoneczna sama w sobie może drastycznie zredukować miesięczne rachunki za prąd. Systemy przechowywania energii zwiększają te oszczędności, ponieważ likwidują problem opłat za energię.

Umiejętności zespołu

Pełen zasięg usług w branży fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej i strukturalnej, planowania i montażu; specjalizacja w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych systemach fotowoltaicznych na obszarze Gdańska a także całego województwa pomorskiego.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku czy firmy w Gdańsku

Czy masz już dość znacznych rachunków za prąd? A może planujesz zainwestować w twój biznes, który będzie przynosił zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi eksperci z MK Fotowoltaika potrafią Ci pomóc!

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz zminimalizować twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być trudnym procesem. Jeżeli zaangażujesz profesjonalną spółkę do opracowania i zainstalowania systemu dla Ciebie, kompletna procedura może być przeprowadzona w ciągu kilku tygodni.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć i ograniczyć okres oczekiwania na włączenie instalacji.

  • Wycena – By zapoczątkować realizację planu, zadzwoń do jednego z naszych specjalistów już dzisiaj. Określimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie idealna.
  • Wizja Terenowa – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie wyznaczyć dokładnie warunki, z jakimi będziemy mieć do czynienia w trakcie montażu a także dla samej efektywności instalacji.
  • Plan – Czerpiąc z danych zgromadzonych podczas konsultacji, nasi projektanci podejdą do przygotowywania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Pozwolenia – Przed zainicjowaniem instalacji należy uzyskać konieczne zezwolenia – tym też się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, jednak dołożymy wszelkich starań, żeby był on jak najkrótszy
  • Instalacja – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie gospodarczym bądź przy gruncie. Trwa to zazwyczaj zaledwie kilka dni.
  • Bezpłatna Energia – Po zainstalowaniu systemu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich czy żadnych wydatkach na utrzymanie.

Większość koniecznych danych do oceny potrafimy zdobyć przez telefon bądź zdalnie, aczkolwiek wymagana będzie też konsultacja na miejscu oraz oględziny lokalne.

Podczas naszej konsultacji będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt nachylenia dachu, rozmieszczenie dachu, profil nachylenia, stan zaciemnienia i pozostałe elementy oddziałujące na parametry instalacji.

Każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze potrzebujemy być przekonani, że instalacja ma sens i będzie dla Ciebie uzasadniona oraz korzystna.

Dokument zawierać będzie dokładny zakres czynności, ewaluację, specyfikację systemu oraz prognozy wydajności. Do oferty dorzucona jest umowa na rozpoczęcie prac.

Potrzebujemy też ustalić konkretnie wszystkie parametry dachu, takie jak ustawienie, materiał czy kształt, aby przygotować perfekcyjny plan pod instalację.

Dodatkowo analizujemy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Systemy te są skonstruowane tak, aby działały przez dziesięciolecia, dlatego każdy z nich jest zaprojektowany oraz zaakceptowany przez fachowego instalatora.

W pewnych przypadkach nieuniknione może się okazać zaświadczenie od urzędu miasta ze zgodą na zbudowanie instalacji słonecznej na Twoim dachu czy gruncie.

Szczegóły dotyczące takich pozwoleń są już określane przy projektowaniu instalacji, stąd nie przedstawiają one dla nas żadnego zaskoczenia.

Mamy za sobą już tyle instalacji i sukcesów pozyskiwania pozwoleń, że okres konieczny na ich zdobycie jest możliwie minimalny.

Montaż instalacji

Panele słoneczne oraz zespół muszą mieć zapewniony bezpieczny transport z dołu na wysokość dachu.

By to osiągnąć potrzebna jest lekka konstrukcja rusztowania, drabina, opcjonalnie można skorzystać z podnośnika czy żurawia.

Nim zamontujemy też panele, nieodzowne będą klemy, kątowniki oraz klipsy, żeby skończona budowla była trwała oraz bezpieczna.

Łączenie paneli kablami w maksymalnie optymalny sposób to następny stopień w realizacji planu.

To rzeczywiście wymaga odrobinę matematyki, aby zsynchronizować obwody i zmaksymalizować produktywność systemu.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk poprowadzi przewody elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Ostatnie etapy to konsolidacja wszystkich urządzeń oraz precyzyjne testy działania kompletnej instalacji, tak aby plan produkcji energii założony w projekcie był w całości spełniany.

Konserwacja

Trwała struktura paneli powoduje, że nie musimy się martwić o skomplikowaną konserwację.

Dla uzyskiwania najlepszych wyników można oczyszczać panele 2 razy do roku oraz przeprowadzić pomiar wydajności.

Czy zrobisz to przy asyście usług fachowej firmy lub sam, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Niesłychanie istotne są dla nas Twoje korzyści oraz oszczędności, stąd jako MK Fotowoltaika Gdańsk zadbamy o proste oraz zyskowne sfinalizowanie instalacji.

Nasze kompleksowe podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją domową, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Nie niepokój się także o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z ewentualnymi innymi kłopotami z instalacją. Jeśli wykonałeś instalację u nas, zawsze będziemy w stanie Ci pomóc.