Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Grajewo | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika, wiodąca firma z dziedziny energii solarnej w Grajewie, jest tutaj, aby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach słonecznych i dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania co do układu fotowoltaicznego, które dostosowuje się do Twoich potrzeb i budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój lokal lub firmę bardziej niezależną. Panele fotowoltaiczne są idealnym sposobem na produkowanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a ponadto dobrym sposobem na bycie przyjaznym dla otoczenia.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Systemy energii słonecznej to nowoczesny oraz praktyczny sposób na zastosowanie promieni słonecznych. Panele słoneczne zapewniają czystą energię dla Twojego lokalu, a ponadto zmniejszają miesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są nadzwyczaj proste w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowocześniejszej metodzie monitorowania, umiemy zweryfikować, ile energii elektrycznej wyprodukował Twój układ. To tak banalne, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię zdobywaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, niezwykle produktywne panele fotowoltaiczne objęte długoletnią gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza kompetencja z zakresu fotowoltaiki oraz doświadczenie, w połączeniu z profesjonalizmem zespołu, ułatwią nam dostarczyć większą wartość dla naszych klientów.

Specjalizujemy się w budowaniu i wprowadzaniu najnowocześniejszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów słonecznych połączonych z siecią, rozwiązań przechowywania energii oraz układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak również prywatnych układów słonecznych.

Pomagamy odbiorcom projektować oraz instalować układy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Firmy, które zaimplementowały panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii oraz wdrażają nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

Posiadamy doświadczenie w pomocy firmom oraz osobom prywatnym w uzyskaniu dofinansowania na skonstruowaną instalację fotowoltaiczną. Wszystkie nasze pomysły są dobrane oraz zaprojektowane tak, by pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy także dedykowany oddział, który chętnie udzieli odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych usług a także wykona analizę oszczędności.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie wzrasta dzięki produktywności oraz oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz układ przechowywania energii. Energia solarna oraz układy przechowywania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Potrafią one znacznie ograniczyć miesięczne rachunki za prąd oraz na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Umiejętności zespołu

Przygotowujemy oraz realizujemy dla naszych odbiorców fotowoltaiczne układy energetyczne. Nasze projekty oraz instalacje są ukierunkowane na perfekcyjną efektywność, stabilność oraz estetykę. Dostarczamy całościowe wykonanie projektów komercyjnych, gospodarczych, rolniczych, domowych oraz użytkowych.

Zamów panele słoneczne do budynku lub instytucji w Grajewie

Czy masz już dość wysokich rachunków za prąd? A może chcesz zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi fachowcy z MK Fotowoltaika mogą Ci pomóc!

Zobacz, jak panele słoneczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, by umówić się na bezpłatną konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego bądź mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga jednakże kwalifikacji oraz sprawnego zaplanowania.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć oraz zminimalizować czas oczekiwania na uruchomienie instalacji.

  • Wycena – Zadzwoń do nas już dzisiaj, by zainicjować rozmowę na temat Twojego projektu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizja Lokalna – Potrzebujemy przeprowadzić kompletną analizę terenu, by upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod uwagę.
  • Plan – Nasi inżynierowie zastosują informacje uzyskane podczas Twojej wizyty, żeby zainicjować przygotowywanie układu fotowoltaicznego.
  • Zezwolenia – W tym kroku wymagana będzie odrobina cierpliwości. Zdobycie niezbędnych zezwoleń nie jest do końca zależne od nas, jednakże zawsze dokładamy starań, aby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy wszystkie procedury zostały dokończone, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego budynku, na gruncie czy budynku gospodarczym. Z reguły trwa to nie dłużej niż kilka dni.
  • Darmowa Energia – System energii odnawialnej to znakomita inwestycja, która może dać Ci natychmiastowe korzyści pieniężne oraz rozwiązania przyjazne dla otoczenia.

Większość niezbędnych danych do wyceny możemy zdobyć przez telefon lub zdalnie, jednak wymagana będzie też wizyta na miejscu i oględziny lokalne.

Oględziny na miejscu są niezbędne przed sporządzeniem projektu instalacji fotowoltaicznej. By móc ocenić rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest zaciemnienie w proponowanym miejscu instalacji, kąt i kierunek pochylenia dachu a także jego kształt.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw co do rentowności i zasadności instalacji fotowoltaicznej zasugerujemy Ci konkretne rozwiązanie.

Poza samą wyceną instalacji fotowoltaicznej opracujemy prezentację możliwych oszczędności na następne lata, a ponadto dokładną dokumentację techniczną a także plan działania krok po kroku.

Budowa każdego dachu, jego rozmiar, orientacja oraz materiał są niepowtarzalne, stąd układ potrzebuje zostać zaplanowany przed jego instalacją.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka także są brane pod uwagę w trakcie projektowania instalacji.

Wszystko opracowane jest przez personel kompetentnych inżynierów, którzy dbają o to, aby układ pozostał długotrwały oraz służył przez dziesiątki lat.

Do wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być nieuniknione zezwolenie od władz miejscowości, w której nieruchomość się znajduje.

Wymagania dotyczące pozwoleń badamy już na etapie wyceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, aczkolwiek musi to zostać dopilnowane.

Cały mechanizm otrzymania uprawnień nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo ograniczamy czas oczekiwania.

Instalacja układu

Panele słoneczne i personel muszą mieć zapewniony solidny transport z dołu na wysokość dachu.

Zwykle jest to drabina lub dwie drabiny, ale w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma pracować wiele lat z perfekcyjną efektywnością.

Istotnym stopniem jest poprawne złączenie paneli dobranymi kablami, tak by prąd przepływał w maksymalnie najbardziej optymalny sposób.

To faktycznie wymusza trochę matematyki, by zsynchronizować obwody oraz zmaksymalizować efektywność układu.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk przeprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Podłączymy inwerter oraz kilka innych urządzeń, które sprawiają, że układ działa, i sprawdzimy wszystko, żeby upewnić się, że całość doskonale współgra.

Co z konserwacją?

Skomplikowana pielęgnacja paneli słonecznych nie jest wymagana, gdyż te obsadzone są na stałe.

Dla generowania najlepszych wyników można oczyszczać panele 2 razy do roku i przeprowadzić test wydajności.

Czy wykonasz to przy asyście usług kompetentnej firmy czy samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować rozwagę na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Niesamowicie ważne są dla nas Twoje korzyści a także oszczędności, dlatego jako MK Fotowoltaika Grajewo zadbamy o łatwe i korzystne wykonanie instalacji.

Nasze całościowe podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację oraz podłączenie.

Zadzwoń lub wypełnij formularz na stronie, a Twoją naturalną i odnawialną energię będziesz mógł wytwarzać już w ciągu paru tygodni.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi czas, oferując dogodne cenowo, bezproblemowe programy renowacji, które utrzymają Twój układ w maksymalnej formie.