Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Grójec | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeżeli jesteś zaciekawiony energią solarną oraz szukasz wyjątkowej obsługi, która dostarczy Ci najefektywniejszy system, umów się z firmą MK Fotowoltaika z Grójca.

Jesteśmy zobowiązani do zagwarantowania Ci systemu fotowoltaicznego, który będzie pasował do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Współdziałając z firmą MK Fotowoltaika, znajdziesz system energii słonecznej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia słoneczna zmienia sposób, w jaki myślimy o energii. Systemy szybko stają się jedną z wyjątkowo poszukiwanych nowości technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz rozlokowane panele fotowoltaiczne są nader łatwe w utrzymaniu. Nasi kontrahenci nie muszą się martwić o konserwację własnych układów domowych, gdyż nadzorujemy KWh, które system wyprodukował.

DLA DOMU

Przejście na energię słoneczną to mądra inwestycja, która pozwoli Ci przyoszczędzić pieniądze oraz pomoże środowisku. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, niebywale efektywne panele fotowoltaiczne objęte wieloletnią gwarancją.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza kompetencja z obszaru fotowoltaiki oraz doświadczenie, w powiązaniu z profesjonalizmem zespołu, dopomogą nam dostarczyć większą wartość dla naszych klientów.

Specjalizujemy się w planowaniu oraz stosowaniu najnowszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów solarnych związanych z siecią, rozwiązań magazynowania energii , a także układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

Dostarczamy całościowe rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych układów słonecznych, w tym opracowywanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomagamy konsumentom projektować oraz montować układy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Firmy zarówno większe jak i mniejsze mogą zredukować koszty energii oraz zastosować nowatorskie rozwiązania energetyczne dzięki panelom fotowoltaicznym.

Oszczędność pieniędzy

MK Fotowoltaika jest profesjonalną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie po zakończonym projekcie. Będziemy pracować nad odnalezieniem najkorzystniejszego projektu, który będzie znakomicie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci również lepiej zrozumieć inne koszty oraz możliwości dostępne dla Ciebie.

Gromadzenie Energii

Systemy magazynowania energii pomagają powiększyć wartość naszej inwestycji w panele słoneczne. Energia odnawialna sama w sobie potrafi drastycznie ograniczyć comiesięczne rachunki za prąd. Systemy magazynowania energii podnoszą te oszczędności, ponieważ likwidują problem opłat za energię.

Kompetencje zespołu

Kompletny zakres usług w dziedzinie fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, projektowania oraz montażu; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych systemach słonecznych na terenie Grójca i całego województwa mazowieckiego.

Zamów panele słoneczne do budynku lub firmy w Grójcu

Niezależnie od tego, czy chcesz uniezależnić się od wysokiego miesięcznego rachunku za prąd, czy zainwestować w swój biznes, który będzie opłacalny przez wiele lat, profesjonaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom lub firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także zaoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być złożonym procesem. Jeśli zaangażujesz specjalistyczną spółkę do opracowania oraz zainstalowania systemu dla Ciebie, kompletna procedura potrafi być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Staramy się to sprawić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych nabywców.

  • Rekomendacje – Nasi profesjonaliści będą w stanie oszacować, czy energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest dla Państwa optymalna w zależności od Państwa lokalizacji oraz potrzeb.
  • Wizja Terenowa – Musimy przeprowadzić pełną ocenę terenu, żeby upewnić się, że każdy element został wzięty pod uwagę.
  • Projekt – Nasi inżynierowie spożytkują informacje pozyskane podczas Twojej wizyty, aby zacząć planowanie systemu fotowoltaicznego.
  • Zezwolenia – W tym etapie wymagana będzie odrobina wytrwałości. Załatwienie niezbędnych zezwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, jednak zawsze dodajemy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy wszelkie procedury zostały wykonane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie czy obiekcie przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli parę dni.
  • Oszczędność – Po zainstalowaniu systemu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy minimalnych czy żadnych kosztach utrzymania.

Większość niezbędnych danych do oceny możemy pozyskać przez telefon lub zdalnie, aczkolwiek wymagana będzie też wizyta na miejscu oraz oględziny lokalne.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod uwagę m.in. kąt pochylenia dachu, rozmieszczenie dachu, kierunek pochylenia, stan zaciemnienia oraz inne elementy oddziałujące na parametry instalacji.

Po przeanalizowaniu wszystkich za oraz przeciw co do opłacalności oraz zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci praktyczne rozwiązanie.

W propozycji obejmiemy wycenę instalacji, prognozy wydajności, specyfikację systemu a także umowę o charakterze prac.

Do projektu potrzebne są informacje na temat pochylenia dachu, jego pokrycia oraz struktury. Wszystko po to, żeby plan instalacji nie pozostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod uwagę. Analizujemy także bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru oraz zaciemnienie dachu oraz pilnujemy, żeby instalacja była estetyczna.

Wszystko skonstruowane jest przez personel fachowych projektantów, którzy dbają o to, żeby system pozostał długowieczny oraz służył przez dziesiątki lat.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zainstalowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane uprawnienie samorządowe.

Szczegóły dotyczące takich uprawnień są już definiowane przy przygotowywaniu instalacji, więc nie przedstawiają one dla nas żadnego zdziwienia.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak udoskonalić proces uzyskiwania zezwoleń, dlatego jesteś w odpowiednich rękach.

Instalacja systemu

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest bezpieczna droga transportu paneli na dach domu.

Najczęściej jest to drabina lub dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma pracować wiele lat z maksymalną efektywnością.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi pomysłami, złączymy panele kablami.

Integracja z istniejącymi urządzeniami będzie stanowić obwód odpowiedni do uzyskiwania maksimum korzyści z energii słonecznej.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk pociągnie kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń oraz przetestowanie kompletnego systemu w konkretnym działaniu.

Konserwacja

Skomplikowana konserwacja paneli słonecznych nie jest wymagana, bowiem te zamocowane są na stałe.

Powinny być oczyszczane oraz sprawdzane co jakiś czas, prawdopodobnie jeden czy dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Możesz to zrobić własnoręcznie bądź skorzystać z naszych usług w obszarze renowacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Grójec zamontowanie systemu słonecznego dla Twojego obiektu jest bezbolesne oraz korzystne.

Nasze całościowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, budowę oraz podłączenie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją własną, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy nieprzerwanie poradą, dlatego jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek zapytania czy problemy, jesteśmy do dyspozycji.