Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Hajnówka | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika, wiodąca marka z dziedziny energii solarnej w Hajnówce, jest tutaj, aby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach słonecznych oraz dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu taniego, przystosowanego do potrzeb odbiorcy rozwiązania dla systemu fotowoltaicznego.

Współpracując z firmą MK Fotowoltaika, odnajdziesz system energii solarnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Energia solarna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy błyskawicznie stają się jedną z najbardziej poszukiwanych nowości technologicznych w regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz przyłączone panele fotowoltaiczne są szczególnie łatwe w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowszej metodzie monitorowania, umiemy sprawdzić, ile energii elektrycznej zrealizował Twój system. To tak banalne, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Dzięki przejściu z tradycyjnych źródeł energii na energię solarną, zaoszczędzisz pieniądze. Wiemy, że nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Wybierz efektywne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o znakomitej jakości, które są objęte długoletnią gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem ekspertów, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej działalności oraz każdego projektu, którego się podejmujemy.

Nasi projektanci zastosują najnowsze technologie, by skonfigurować system paneli słonecznych oraz zasilić Twój dom naturalną oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak i domowych układów słonecznych.

Pomagamy nabywcom projektować oraz instalować układy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Panele słoneczne są dobrym sposobem na obniżenie kosztów energii oraz wdrożenie nieszablonowych rozwiązań energetycznych.

Analiza korzyści

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom oraz jednostkom prywatnym w uzyskaniu dofinansowania na skonstruowaną instalację fotowoltaiczną. Wszystkie nasze plany są dostosowane oraz zaprojektowane tak, by pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy także dedykowany zespół, który chętnie zapewni odpowiedzi na wszystkie zapytania dotyczące naszych usług oraz wykona ocenę oszczędności.

Magazyn Energii

Układy magazynowania energii pomagają powiększyć wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia odnawialna sama w sobie potrafi drastycznie zmniejszyć miesięczne rachunki za energię. Układy magazynowania energii potęgują te oszczędności, gdyż rozwiązują problem opłat za energię.

Kompetencje zespołu

Szeroki zakres usług w sferze fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, przygotowywania oraz budowy; specjalizacja w naziemnych elektrowniach fotowoltaicznych, dachowych układach słonecznych na obszarze Hajnówka a także całego województwa podlaskiego.

Zainstaluj panele słoneczne dla domu lub firmy w Hajnówce

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem oraz zespołem specjalistów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał swoją inwestycję.

Zobacz, jak panele słoneczne mogą wpłynąć na Twój dom bądź firmę i już dzisiaj skontaktuj się w celu umówienia darmowej konsultacji!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do instalacji?

Jeżeli zaangażujesz specjalistyczną firmę fotowoltaiczną do projektowania i instalacji systemu dla Twojego domu, możesz się cieszyć bezpłatną energią już po kilku tygodniach.

Staramy się to uczynić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych klientów.

  • Konsultacje – Przekręć do nas już dzisiaj, by zacząć rozmowę na temat Twojego projektu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizyta – Potrzebna będzie bezpośrednia wizyta na obszarze posesji, by ocenić oraz wziąć pod uwagę każdy element potrafiący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Plan – Uzbieralibyśmy już wszelkie informacje, których potrzebujemy, by wiedzieć, ile energii wykorzystujesz w ciągu miesiąca. Nasi projektanci opracują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Przed przygotowaniem instalacji potrzeba uzyskać konieczne zaświadczenia – tym także się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, ale dołożymy wszystkich starań, by był on jak najkrótszy
  • Montaż – Gdy wszystkie formalności zostały zrealizowane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie lub obiekcie przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli parę dni.
  • Oszczędność – Po skończonej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, ekologicznej energii oraz uniezależnić się od energii od dostawcy.

Przed rozpoczęciem planu projektu niezbędna będzie też wizyta na miejscu, by pozyskać wszelkie konieczne informacje, których nie sposób wskazać w rozmowie telefonicznej.

Będąc na miejscu umiemy dokładnie oszacować kształt dachu, zaciemnienie, kierunek oraz kąt pochylenia dachu. Wszystkie te elementy mają wpływ na projekt instalacji słonecznej.

Każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze potrzebujemy być przekonani, iż instalacja ma sens oraz będzie dla Ciebie odpowiednia oraz zyskowna.

Dokument obejmować będzie dokładny zakres czynności, ewaluację, specyfikację systemu oraz zapowiedzi produktywności. Do oferty dodana jest umowa na podjęcie prac.

By montaż instalacji słonecznej przebiegał płynnie, projekt powinien być maksymalnie skrupulatny, uwzględniający parametry dachu, jak pochylenie, konstrukcja oraz pokrycie.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie czy w końcu estetyka także są brane pod rozwagę podczas przygotowywania instalacji.

Układy te są wykonane tak, by służyły przez dziesięciolecia, dlatego każdy z nich jest zaprojektowany oraz potwierdzony przez sprawdzonego instalatora.

Do przeprowadzenia montażu instalacji słonecznej czasem może być konieczne uprawnienie od władz miasta, w której nieruchomość się znajduje.

Wymagania dotyczące upoważnień badamy już na etapie wyceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, niemniej musi to zostać dopilnowane.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, jak poprawić proces uzyskiwania zezwoleń, zatem jesteś w dobrych rękach.

Montaż instalacji

Na początek układamy pewną drogę z ziemi na Twój dach.

Drabiny, żurawie, podnośniki, rusztowania czy też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Dalej obowiązkowe są szyny oraz zaciski, by prawidłowo zabezpieczyć panele na dachu.

Po położeniu paneli kolejnym krokiem będzie ich integracja oraz złączenie kablami.

To rzeczywiście wymusza trochę matematyki, by zsynchronizować obwody oraz zmaksymalizować wydajność systemu.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk przeprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Podłączymy inwerter oraz kilka innych urządzeń, które sprawiają, że system funkcjonuje, oraz sprawdzimy wszystko, by upewnić się, że wszystko doskonale współgra.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją konstrukcję oraz montaż wyspecjalizowany serwis paneli słonecznych nie jest niezbędny.

Powinny być czyszczone oraz testowane co jakiś czas, zapewne jeden lub dwa razy w roku, w zależności od aury.

Możesz to wykonać własnoręcznie ewentualnie skorzystać z naszych usług w zakresie renowacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Niezwykle ważne są dla nas Twoje korzyści oraz oszczędności, stąd jako MK Fotowoltaika Hajnówka zadbamy o bezproblemowe oraz opłacalne wykonanie instalacji.

W naszej kwestii leży cały plan oraz inżynieria przedsięwzięcia, a ponadto zbudowanie instalacji słonecznej.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją domową oraz odnawialną energię będziesz mógł generować już w ciągu kilku tygodni.

Po zakończeniu instalacji służymy nieprzerwanie pomocą, zatem jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub problemy, jesteśmy do dyspozycji.