Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Katowice | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika z Katowic to zespół specjalistów w branży energii solarnej, którzy tworzą instalacje przystosowane do osobistych potrzeb nabywcy.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które dopasowuje do Twoich potrzeb i budżetu.

MK Fotowoltaika daje lokalnym nabywcom doskonałej jakości system energii solarnej, który dopełnia wszelkie wskazania projektowe.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Systemy energii solarnej to innowacyjny oraz zrównoważony sposób na zastosowanie promieni słonecznych. Panele solarne zapewniają czystą energię dla Twojego lokalu, a ponadto obniżają comiesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są bardzo łatwe w utrzymaniu. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest symboliczna. Monitorujemy energię gromadzoną przez Twój system, żeby upewnić się, iż generuje on odpowiednią liczbę KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię odnawialną to inteligentna inwestycja, która pozwoli Ci przyoszczędzić pieniądze oraz pomoże środowisku. MK Fotowoltaika łączy niezawodność oraz wydajność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, iż zyskasz najsolidniejsze panele dla swojego domu.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza szeroka wiedza specjalistyczna w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu dostarcza nam przewagę w bezpiecznym wykonywaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość oraz okoliczności.

Specjalizujemy się w projektowaniu oraz stosowaniu najnowocześniejszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów solarnych związanych z siecią, rozwiązań magazynowania energii oraz układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą firmą na rynku fotowoltaiki dla instytucji a także domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są niezawodne oraz wydajne.

Pomagamy nabywcom projektować oraz budować układy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Instytucje, które wdrożyły panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii oraz stosują nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Analiza korzyści

Jeśli pragniesz sfinansować instalację paneli słonecznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci uzyskać pieniądze oraz wiedzę, jak tego dokonać. Nasz zespół opracował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim możliwościom oraz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Magazyn Energii

Systemy magazynowania energii pomagają zwiększyć wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia odnawialna jest oczywistą a także czystą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa czy gaz.

Umiejętności personelu

Kompletny zasięg usług w sferze fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, opracowywania oraz budowy; specjalizacja w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych systemach słonecznych na obszarze Katowic i całego województwa śląskiego.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku czy firmy w Katowicach

Niezależnie od tego, czy planujesz uwolnić się od sporych comiesięcznych rachunków za prąd, lub też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to działanie.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią solarną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym kontrahentom w umieszczaniu paneli fotowoltaicznych na ich posesjach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii wytwarzanej przez Twoją prywatną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Kładzenie paneli fotowoltaicznych w domach mieszkalnych bądź gospodarczych potrafi wydawać się skomplikowanym procesem dla większości ludzi, ale nie ma się czego obawiać.

Dokładamy wszelkich starań, żeby czas od momentu weryfikacji do zrealizowania instalacji był jak najmniejszy.

  • Konsultacje – Aby zainicjować realizację projektu, zadzwoń do jednego z naszych doradców już dzisiaj. Stwierdzimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie idealna.
  • Wizja Terenowa – Niezbędna będzie bezpośrednia wizytacja na obszarze posiadłości, by zweryfikować oraz wziąć pod uwagę każdy element potrafiący wpłynąć na skuteczność instalacji.
  • Plan – Uzbieralibyśmy już wszelkie dane, których potrzebujemy, żeby rozumieć, ile energii użytkujesz w ciągu dnia. Nasi inżynierowie zaplanują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Pozwolenia – W tym kroku wymagana będzie szczypta wytrwałości. Zorganizowanie potrzebnych zezwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, jednak zawsze dodajemy starań, by trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie gospodarczym bądź przy gruncie. Trwa to zwykle jedynie kilka dni.
  • Bezpłatna Energia – Po zamontowaniu systemu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy minimalnych bądź żadnych wydatkach utrzymania.

Przed stworzeniem planu projektu nieunikniona będzie też wizytacja na miejscu, by pozyskać wszelkie potrzebne informacje, których nie sposób ustalić w rozmowie telefonicznej.

Będąc na miejscu potrafimy dokładnie oszacować stan dachu, zaciemnienie, kierunek jak również kąt nachylenia dachu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na projekt instalacji słonecznej.

Po rozważeniu wszystkich za oraz przeciw co do rentowności oraz zasadności instalacji słonecznej zaproponujemy Ci praktyczne rozwiązanie.

Na propozycję złoży się dogłębna ocena efektywności oraz oszczędności, techniczna specyfikacja instalacji jak również już dokładna ewaluacja wespół z zaplanowaniem potrzebnych czynności do ukończenia.

Struktura każdego dachu, jego rozmiar, orientacja oraz materiał są niepowtarzalne, dlatego system musi zostać zaplanowany przed jego instalacją.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod uwagę. Analizujemy także bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru oraz zaciemnienie dachu oraz pamiętamy, by instalacja była estetyczna.

Wszystko przewidziane jest przez zespół doświadczonych projektantów, którzy dbają o to, by system pozostał długotrwały oraz służył przez dziesiątki lat.

Zdarza się, że rozporządzenia publiczne nakazują specjalnych upoważnień na konstrukcję układów słonecznych, co nieznacznie wydłuża cały proces.

Punkty dotyczące takich zezwoleń są już ustalane przy przygotowywaniu instalacji, więc nie przedstawiają one dla nas żadnego zdziwienia.

Mamy za sobą już tyle instalacji oraz przykładów otrzymywania zezwoleń, że czas potrzebny na ich otrzymanie jest możliwie mały.

Montaż systemu

Panele słoneczne i zespół muszą mieć zagwarantowany niezawodny transport z dołu na wysokość dachu.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z żurawi, podnośników, bądź wózków widłowych, aczkolwiek nierzadko starczy drabina bądź zwykłe rusztowanie.

Zanim zamontujemy też panele, nieuniknione będą klemy, kątowniki a także uchwyty, by kompletna konstrukcja była stabilna oraz niezawodna.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to kolejny moment w realizacji projektu.

Integracja z funkcjonującymi urządzeniami będzie stanowić obwód zdolny do uzyskiwania najwięcej korzyści z energii solarnej.

Do falownika dodatkowo potrzebne będzie pociągnięcie kabli z dachu, czym zajmie się nasz specjalista ds. fotowoltaiki.

Ostatnie kroki to integracja wszystkich urządzeń oraz gruntowne pomiary działania kompletnej instalacji, tak żeby program produkcji energii ustanowiony w projekcie był w pełni uzyskiwany.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją architekturę a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli słonecznych nie jest konieczny.

Dla uzyskiwania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku oraz wykonać test wydajności.

Czyszczenie również można zlecić i niekoniecznie musi to być firma specjalizująca się w instalacjach słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Instalacja paneli słonecznych z MK Fotowoltaika Katowice to bardzo przystępny proces, który pozwala Ci przyoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.

Zajmiemy się wszystkim od początkowego pomysłu, poprzez dokumentację, aż po sam montaż oraz uruchomienie.

Zadzwoń bądź wypełnij formularz na stronie, a Twoją własną oraz odnawialną energię będziesz mógł produkować już w przeciągu paru tygodni.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz śnić spokojnie. Dopomożemy Ci przy jakiejkolwiek wątpliwości oraz problemie zaraz po instalacji, jeśli takowe wystąpią.