Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Kęty | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeżeli poszukujesz systemu energii słonecznej w regionie małopolskim, zespół MK Fotowoltaika z Kęt jest tu, żeby Ci pomóc.

Możesz zaufać naszemu oddziałowi, który ułatwi Ci odszukać znakomite rozwiązanie dla Twoich potrzeb w aspekcie energii słonecznej.

Współdziałając z firmą MK Fotowoltaika, odkryjesz system energii solarnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Systemy energii fotowoltaicznej modernizują sektor energetyczny oraz szybko stają się wyjątkowo upragnioną nowinką technologiczną w całej Polsce.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po przyłączeniu panele fotowoltaiczne są niesłychanie łatwe w utrzymaniu. Konserwacja wymagana dla większości systemów domowych jest nieznaczna. Kontrolujemy energię gromadzoną przez Twój system, żeby upewnić się, że uzyskuje on prawidłową liczbę KWh.

DOBRO SPOŁECZEŃSTWA

Kiedy przestawisz się na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, niezwykle wydajne panele fotowoltaiczne objęte wieloletnią gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem fachowców, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy kompetencję i doświadczenie potrzebne do tego, żeby Twój projekt został przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami.

Nasi projektanci wykorzystają najnowsze technologie, żeby skonfigurować system paneli fotowoltaicznych i wspomóc Twój budynek czystą oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego Biznesu

MK Fotowoltaika dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie komercyjnych systemów fotowoltaicznych.

Pomagamy odbiorcom projektować i budować systemy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Instytucje, które zaimplementowały panele fotowoltaiczne, oszczędzają pieniądze na energii i wprowadzają nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Analiza korzyści

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom i osobom indywidualnym w zorganizowaniu dofinansowania na skonstruowaną instalację fotowoltaiczną. Będziemy pracować nad znalezieniem najkorzystniejszego planu, który będzie perfekcyjnie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci dodatkowo lepiej poznać inne wydatki i opcje dostępne dla Ciebie.

Gromadzenie Energii

Systemy gromadzenia energii pomagają naszym konsumentom wyraźnie ograniczyć koszty energii. Energia odnawialna sama w sobie potrafi drastycznie ograniczyć comiesięczne rachunki za energię. Systemy magazynowania energii zwiększają te oszczędności, ponieważ likwidują temat opłat za energię.

Zespół Ekspertów

Spółka oferuje pełen zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach fotowoltaicznych, dachowych systemach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla domu czy firmy w Kętach

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu firma MK Fotowoltaika posiada rozległą wiedzę na temat systemów fotowoltaicznych. Zapewnimy Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie dostosowane do Twojej konkretnej sytuacji w optymalnej cenie.

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby umówić się na bezpłatną wycenę!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być skomplikowanym procesem. Jeśli zatrudnisz doświadczoną firmę do opracowania i zainstalowania układu dla Ciebie, całkowita procedura potrafi być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Naszym zadaniem jest sprawienie, żeby włączenie instalacji było tak nieskomplikowane oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – By zacząć realizację projektu, zadzwoń do jednego z naszych konsultantów już dzisiaj. Określimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie idealna.
  • Wizyta – Będziemy musieli zobaczyć Państwa budynek i ocenić parametry instalacji w sposób możliwie szczegółowy.
  • Projekt – Nasi projektanci spożytkują informacje uzyskane podczas Twojej konsultacji, by zacząć przygotowywanie układu fotowoltaicznego.
  • Pozwolenia – Przed zainicjowaniem instalacji pozostaje uzyskać niezbędne zaświadczenia – tym także się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, jednakże dołożymy wszystkich starań, aby był on jak najkrótszy
  • Montaż – Gdy będziemy zdolni do podjęcia właściwej instalacji w Państwa domu lub firmie, możemy przystąpić do działania. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – Po zamontowaniu układu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich lub żadnych wydatkach na utrzymanie.

Istotna część analizy może być zrealizowana online lub przez telefon, jednak żeby rozumieć, z czym właściwie mamy do czynienia, niemal zawsze musimy przyjechać na miejsce oraz się rozglądnąć.

Będąc na miejscu potrafimy bezpośrednio ocenić stan dachu, zaciemnienie, kierunek oraz kąt pochylenia dachu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na projekt instalacji fotowoltaicznej.

Każdy przypadek jest inny, więc zawsze chcemy być przekonani, że instalacja ma sens i będzie dla Ciebie uzasadniona oraz opłacalna.

Poza samą wyceną instalacji fotowoltaicznej wykonamy prezentację możliwych oszczędności na przyszłe lata, a ponadto dokładną dokumentację techniczną oraz plan działania krok po kroku.

Budowa każdego dachu, jego rozmiar, orientacja i materiał są unikatowe, stąd system potrzebuje zostać zaplanowany przed jego instalacją.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie czy w końcu estetyka także są brane pod uwagę w trakcie przygotowywania instalacji.

Wszystko opracowane jest przez personel kompetentnych projektantów, którzy dbają o to, aby system pozostał długotrwały i służył przez dziesiątki lat.

W określonych przypadkach niezbędne może się okazać pozwolenie od urzędu miasta ze zgodą na przygotowanie instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu lub gruncie.

Skompletowanie dokumentacji na takie pozwolenie jest rozplanowane już we wczesnym planie instalacji, dlatego inwestor nie musi się nim przejmować.

Cały mechanizm zdobycia upoważnień nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo minimalizujemy okres wyczekiwania.

Montaż instalacji

Wstępnym etapem podczas montażu jest zagwarantowanie swobodnego dostępu na dach budynku.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z żurawi, wyciągów, czy wózków widłowych, jednak najczęściej wystarczy drabina lub proste rusztowanie.

Zanim zamontujemy też panele, obowiązkowe będą klemy, kątowniki oraz uchwyty, aby skończona konstrukcja była solidna oraz niezawodna.

Po położeniu paneli kolejnym etapem będzie ich integracja oraz połączenie przewodami.

Integracja z funkcjonującymi urządzeniami będzie stanowić obwód zdatny do czerpania najwięcej korzyści z energii solarnej.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk poprowadzi przewody elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie ustalić, czy całość idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Trwała struktura paneli sprawia, że nie musimy się martwić o złożoną konserwację.

Jedyną rzeczą, zależną od pogody, o którą powinniśmy zadbać jest ich czyszczenie raz lub 2 razy do roku.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz zrobić samodzielnie lub wykorzystując firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki specjalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej własnej odnawialnej energii.

W naszej kwestii leży cały projekt oraz inżynieria przedsięwzięcia, a ponadto zrealizowanie instalacji fotowoltaicznej.

Odnawialna oraz darmowa energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze pomocą, więc jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek zapytania lub dylematy, jesteśmy do dyspozycji.