Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Knurów | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika z Knurowa to oddział profesjonalistów w branży energii solarnej, którzy tworzą instalacje dopasowane do poszczególnych potrzeb odbiorcy.

Możesz zaufać lokalnemu zespołowi, który ułatwi Ci odszukać znakomite rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii odnawialnej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój dom bądź firmę bardziej niezależną. Panele solarne są wspaniałym sposobem na wytwarzanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także dobrym sposobem na bycie przyjaznym dla otoczenia.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Energia odnawialna to szybko rozwijająca się dziedzina, która zawładnęła rynkiem energetycznym w całym kraju.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są wspaniałą inwestycją dla wielu osób. Nasze systemy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, a my monitorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych kontrahentów, aby zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Przejście na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Lecz nie wszystkie panele solarne są sobie równe. MK Fotowoltaika to znakomita propozycja dla Ciebie a także Twojego lokalu. Jesteśmy dumni z naszej działalności oraz gwarantujemy, iż zdobędziesz najodpowiedniejszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na poparcie tej tezy.

Darmowe konsultacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Nasza szeroka wiedza branżowa w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu umożliwia nam przewagę w solidnym wykonywaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość oraz okoliczności.

Świadczymy pełny wachlarz rozwiązań a także usług w obrębie energii odnawialnej, w tym systemy zasilania energią odnawialną podłączone do sieci, systemy gromadzenia energii i same systemy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

Zapewniamy całościowe rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych systemów słonecznych, w tym projektowanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomogliśmy wielu komercyjnym odbiorcom z różnorodnych branż w zaprojektowaniu układu oraz produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Panele fotowoltaiczne są doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów energii oraz wdrożenie niekonwencjonalnych rozwiązań energetycznych.

Ocena korzyści

Jeśli potrzebujesz sfinansować instalację paneli słonecznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci zdobyć pieniądze oraz wiedzę, jak tego dokonać. Będziemy pracować nad znalezieniem najwłaściwszego projektu, który będzie znakomicie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci jednocześnie lepiej zrozumieć różne koszty oraz możliwości dostępne dla Ciebie.

Przechowywanie Energii

Systemy gromadzenia energii pomagają naszym odbiorcom znacząco zmniejszyć koszty energii. Energia odnawialna sama w sobie może drastycznie ograniczyć comiesięczne rachunki za prąd. Systemy magazynowania energii potęgują te oszczędności, gdyż rozwiązują problem opłat za energię.

Umiejętności personelu

Szeroki zakres usług w branży fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, projektowania oraz montażu; specjalizacja w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych systemach słonecznych na terenie Knurowa i całego województwa śląskiego.

Zamów panele solarne do budynku bądź firmy w Knurowie

Niezależnie od tego, czy pragniesz uwolnić się od sporych miesięcznych rachunków za prąd, czy też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to zadanie.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także przyoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego lub mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga niemniej kwalifikacji i sprawnego zaplanowania.

Naszym założeniem jest sprawienie, aby włączenie instalacji było tak proste oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Wycena – Aby zainicjować projekt, zadzwoń do jednego z naszych specjalistów już dzisiaj, a my zobaczymy, czy energia odnawialna jest dla Ciebie idealna.
  • Wizja Lokalna – Nieodzowna będzie bezpośrednia wizyta na terenie posiadłości, żeby oszacować oraz wziąć pod uwagę każdy czynnik potrafiący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Plan – Zgromadziliśmy już wszelkie dane, których potrzebujemy, by rozumieć, ile energii używasz w ciągu dnia. Nasi inżynierowie rozplanują układ fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Przed przygotowaniem budowy należy otrzymać konieczne zaświadczenia – tym również się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, jednakże dołożymy wszystkich starań, żeby był on jak najkrótszy
  • Instalacja – Gdy wszelkie formalności zostały uzupełnione, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego budynku, na gruncie czy budynku przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej niż kilka dni.
  • Darmowa Energia – Dzięki zainstalowanemu systemowi energii odnawialnej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy niewielkich bądź żadnych kosztach renowacji.

Poza wywiadem zdalnym czy telefonicznym zazwyczaj również umawiamy się na wizytę u Państwa, żeby oszacować szczegółowo możliwości oraz wymogi do zbudowania instalacji.

Będziemy patrzeć w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, czasem nawet spierać się ze sobą odrobinę, ale odjedziemy wiedząc precyzyjnie, co trzeba zrobić, aby uzyskać najskuteczniejszy układ fotowoltaiczny.

Zanim będziemy potrafili zaprezentować Ci konkretną ofertę, zweryfikujemy sensowność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku oraz warunków.

W ofercie obejmiemy wycenę instalacji, prognozy wydajności, specyfikację układu jak również umowę o charakterze prac.

By montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegał płynnie, projekt powinien być maksymalnie szczegółowy, uwzględniający parametry dachu, jak pochylenie, konstrukcja oraz pokrycie.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka również są brane pod uwagę podczas przygotowywania instalacji.

Dokładamy wszystkich starań, aby projekt był maksymalnie odpowiedni dla danego przypadku oraz mógł służyć posiadaczowi przez długotrwałe lata po montażu bez zbędnych zmian lub napraw.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zamontowania układu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane pozwolenie samorządowe.

Fakty dotyczące takich pozwoleń są już wyznaczane przy przygotowywaniu instalacji, toteż nie przedstawiają one dla nas żadnego zaskoczenia.

Mamy za sobą już tyle instalacji oraz przykładów uzyskiwania uprawnień, że okres potrzebny na ich otrzymanie jest możliwie niewielki.

Instalacja układu

Panele fotowoltaiczne i personel potrzebują mieć zagwarantowany stabilny transport z ziemi na wysokość dachu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania lub też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma pracować wiele lat z maksymalną efektywnością.

Gdy wszystko zostanie zamontowane zgodnie z naszymi projektami, złączymy panele przewodami.

Nasz personel dba o to, aby układ pracował maksymalnie wydajnie tworząc skoordynowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Niezbędne będzie też przeprowadzenie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki kabli od paneli do miejsca instalacji falownika.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń oraz przetestowanie całego układu w rzeczywistym działaniu.

Konserwacja

Panele fotowoltaiczne nie mają ruchomych części oraz wymagają nader drobnej pielęgnacji.

Dla generowania najlepszych efektów można czyścić panele 2 razy do roku oraz wykonać test produktywności.

Możesz to wykonać własnoręcznie albo skorzystać z naszych usług w obszarze renowacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki specjalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Kompletny proces to nie tylko sama instalacja, lecz również planowanie oraz zdobywanie zezwoleń, z czym ewidentnie również pomagamy.

Odnawialna oraz bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Nie zadręczaj się także o to, czy będziesz w stanie sobie poradzić z potencjalnymi innymi kłopotami z instalacją. Jeśli wykonałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci dopomóc.