Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Kołobrzeg | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika, wiodąca firma z gałęzi energetyki słonecznej w Kołobrzegu, jest tutaj, by Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach słonecznych oraz dokładamy wszelkich starań, aby udzielane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Możesz zaufać lokalnemu oddziałowi, który ułatwi Ci znaleźć perfekcyjne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii solarnej.

MK Fotowoltaika przynosi naszym klientom doskonałej jakości system energii słonecznej, który spełnia wszelkie wskazania projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia słoneczna zmienia sposób, w jaki myślimy o energii. Systemy szybko stają się jedną spośród najbardziej poszukiwanych nowinek technologicznych w regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz rozlokowane panele fotowoltaiczne są nader proste w utrzymaniu. Nasi klienci nie muszą się niepokoić o konserwację swoich systemów domowych, bowiem monitorujemy KWh, które system wytworzył.

DLA DOMU

Przejście na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Aczkolwiek nie wszystkie panele solarne są sobie równe. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, niezwykle efektywne panele fotowoltaiczne objęte długoletnią gwarancją.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza głęboka znajomość nt fotowoltaiki w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu pozwala nam przewagę w solidnym realizowaniu projektów wedle najwyższych standardów, niezależnie od ich złożoności.

Oferujemy różnorodny repertuar rozwiązań i usług w zakresie energii solarnej, w tym systemy zasilania energią odnawialną podłączone do sieci, systemy magazynowania energii oraz same systemy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

Zapewniamy całościowe rozwiązania dla domowych i komercyjnych systemów fotowoltaicznych, w tym opracowywanie, inżynierię, montaż i uruchomienie.

Pomagamy w organizowaniu i instalacji systemów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Firmy zarówno większe jak i małe mogą ograniczyć koszty energii oraz zastosować nieszablonowe rozwiązania energetyczne dzięki panelom słonecznym.

Dofinansowanie

Mamy doświadczenie w pomocy instytucjom i jednostkom indywidualnym w pozyskaniu dofinansowania na zrealizowaną instalację fotowoltaiczną. Nasz personel jest jednocześnie gotowy poprowadzić Cię przez analizę oszczędności i przemyśleć wszystkie propozycje.

Magazyn Energii

Systemy gromadzenia energii pomagają podnieść wartość naszej inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia solarna i systemy magazynowania energii to rozwojowe rozwiązania. Potrafią one drastycznie obniżyć miesięczne rachunki za energię.

Wybitny Zespół

Tworzymy i wdrażamy dla naszych klientów fotowoltaiczne systemy energetyczne. Nasze projekty i instalacje są ukierunkowane na maksymalną produktywność, wytrzymałość i stylistykę. Zapewniamy całościowe wykonanie projektów komercyjnych, przemysłowych, rolniczych, domowych i użytkowych.

Zamów panele słoneczne do domu lub firmy w Kołobrzegu

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu firma MK Fotowoltaika posiada dużą wiedzę na temat systemów fotowoltaicznych. Dostarczymy Ci najdoskonalsze rozwiązanie dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być kłopotliwym procesem. Jeżeli zatrudnisz doświadczoną spółkę do zaprojektowania i zainstalowania systemu dla Ciebie, cała procedura potrafi być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Staramy się to sprawić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych nabywców.

  • Wycena – Przekręć do nas już dzisiaj, aby zainicjować rozmowę na temat Twojego planu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizyta – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie ustalić dokładnie warunki, z jakimi będziemy mieć do czynienia w trakcie montażu oraz dla samej efektywności instalacji.
  • Projekt – Czerpiąc z informacji zebranych podczas konsultacji, nasi projektanci przystąpią do projektowania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Zezwolenia – Po zorganizowaniu przez nasz zespół stosownych uprawnień, rozpocznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ograniczyć czas oczekiwania i zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Po sprawdzeniu oraz ustanowieniu wszelkich elementów dotyczących instalacji, możemy przystąpić do właściwej instalacji na Państwa posesji. Cały montaż nie powinien potrwać dłużej niż 3 do 4 dni.
  • Oszczędność – Po zainstalowaniu systemu energii solarnej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich lub żadnych wydatkach utrzymania.

Przed stworzeniem planu projektu konieczna będzie także konsultacja na miejscu, aby otrzymać wszystkie konieczne informacje, których nie sposób sformułować w rozmowie telefonicznej.

Oględziny na miejscu są nieodzowne przed przygotowaniem planu instalacji fotowoltaicznej. Aby móc ocenić układ paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w opracowywanym położeniu instalacji, kąt i kierunek pochylenia dachu a także jego kształt.

Po rozważeniu wszelkich za oraz przeciw co do opłacalności oraz zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci praktyczne rozwiązanie.

Dokument zawierać będzie dokładny zasięg czynności, wycenę, specyfikację systemu a także prognozy efektywności. Do oferty dołączona jest umowa na rozpoczęcie prac.

Konstrukcja każdego dachu, jego kształt, orientacja i materiał są niepowtarzalne, stąd system potrzebuje zostać zaprojektowany przed jego instalacją.

Bierzemy również pod uwagę wszelkie obciążenia, kierunek wiatru, zaciemnienie, bliskość panelu elektrycznego i stylistykę.

System słoneczny będzie zaprojektowany przez najlepszych specjalistów od fotowoltaiki tak, aby przynosić oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

Zdarza się, że rozporządzenia lokalne nakazują dodatkowych pozwoleń na instalację systemów fotowoltaicznych, co delikatnie przedłuża cały proces.

Uzupełnienie dokumentacji na takie upoważnienie jest rozplanowane już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim zajmować.

Cały proces uzyskania zezwoleń nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo ograniczamy czas wyczekiwania.

Instalacja systemu

Na start budujemy pewną drogę z ziemi na Twój dach.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, wyciągów, bądź wózków widłowych, aczkolwiek częstokroć wystarczy drabina bądź proste rusztowanie.

Niebawem obowiązkowe są szyny oraz uchwyty, aby odpowiednio ubezpieczyć panele na dachu.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi projektami, połączymy panele przewodami.

Integracja z istniejącymi urządzeniami będzie stanowić obwód zdatny do wyciągania maksimum korzyści z energii solarnej.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk przeprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Ostatnie kroki to konsolidacja wszelkich urządzeń oraz gruntowne pomiary działania kompletnej instalacji, tak aby plan produkcji energii przewidziany w projekcie był w całości wykonywany.

Konserwacja

Skomplikowana konserwacja paneli fotowoltaicznych nie jest wymagana, gdyż te zamocowane są na stałe.

Jedyną rzeczą, zależną od pogody, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz lub 2 razy do roku.

Czy wykonasz to przy pomocy usług profesjonalnej firmy bądź samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować rozwagę na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Dzięki specjalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Nasze całościowe podejście przeprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, budowę i podłączenie.

Zadzwoń bądź wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją naturalną oraz odnawialną energię będziesz mógł produkować już w przeciągu kilku tygodni.

Po wykonaniu instalacji służymy zawsze poradą, więc jeżeli będziesz mieć dowolne pytania lub dylematy, jesteśmy do dyspozycji.