Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Kowary | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika, wiodąca spółka z dziedziny energetyki solarnej w Kowarach, jest tutaj, ażeby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach solarnych i dokładamy wszelkich starań, by dostarczane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odszukaniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które dopasowuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi pomóc uczynić Twój dom lub firmę bardziej niezależną. Panele solarne są idealnym sposobem na uzyskiwanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także łatwym sposobem na bycie przyjaznym dla otoczenia.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Systemy energii słonecznej modernizują sektor energetyczny a także błyskawicznie stają się wyjątkowo upragnioną innowacją technologiczną w całej Polsce.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz przyłączone panele fotowoltaiczne są niebywale proste w utrzymaniu. Nasze systemy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, natomiast my nadzorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych kontrahentów, by zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z konwencjonalnych źródeł energii na energię słoneczną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika jest marką godną zaufania, która oferuje najwyższej klasy panele słoneczne objęte długoletnią gwarancją. Nie odnajdziesz drugiej firmy o takim samym poziomie skuteczności, rzetelności oraz obsługi.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza rozległa wiedza nt fotowoltaiki w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu pozwala nam przewagę w solidnym przeprowadzaniu projektów wedle najwyższych wzorców, niezależnie od ich złożoności.

Nasi projektanci wykorzystają najnowocześniejsze technologie, by skonfigurować układ paneli fotowoltaicznych oraz wspomóc Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą marką na rynku fotowoltaiki dla instytucji oraz domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są bezpieczne oraz wydajne.

Pomagamy w planowaniu a także budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Podczas gdy zużycie energii elektrycznej rośnie, panele solarne są tańsze oraz bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Przyszłość energii solarnej prezentuje się w ciepłych barwach.

Oszczędność pieniędzy

Jeśli potrzebujesz sfinansować instalację paneli fotowoltaicznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci otrzymać pieniądze oraz wiedzę, jak tego dokonać. Nasz zespół będzie potrzebować dokładnych informacji zużycia prądu, by zbadać Twoje obecne wydatki oraz pomóc opisać Ci nowy sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Gromadzenie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie rośnie dzięki efektywności oraz oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz układ przechowywania energii. Energia słoneczna oraz systemy przechowywania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Potrafią one drastycznie obniżyć comiesięczne rachunki za prąd oraz na dłuższą metę przyoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Zespół Profesjonalistów

Szeroki zakres usług w branży fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, opracowywania oraz instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych systemach fotowoltaicznych na terenie Kowar a także całego województwa dolnośląskiego.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Kowarach

Czy masz już dosyć znacznych rachunków za prąd? A może planujesz zainwestować w twój biznes, który będzie dostarczał zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi eksperci z MK Fotowoltaika potrafią Ci pomóc!

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom lub firmę bardziej energooszczędną. Możesz zminimalizować twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także przyoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być trudnym procesem. Jeśli zaangażujesz specjalistyczną spółkę do zaplanowania oraz zainstalowania systemu dla Ciebie, całkowita procedura potrafi być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć oraz zmniejszyć czas oczekiwania na włączenie instalacji.

  • Wycena – By zainicjować projekt, zadzwoń do jednego z naszych fachowców już dziś, a my zobaczymy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie idealna.
  • Wizyta – Potrzebujemy zrealizować dokładną analizę terenu, by upewnić się, że każdy element został wzięty pod rozwagę.
  • Projekt – Nasi projektanci przystąpią do opracowywania systemu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Przed rozpoczęciem instalacji potrzeba otrzymać konieczne zaświadczenia – tym też się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, natomiast dołożymy wszelkich starań, by był on jak najkrótszy
  • Montaż – Po uregulowaniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku gospodarczym lub przy gruncie. Trwa to najczęściej jedynie kilka dni.
  • Darmowa Energia – Po zamontowaniu systemu energii solarnej można od razu zacząć oszczędzać przy niskich czy żadnych kosztach na utrzymanie.

Większość koniecznych informacji do wyceny możemy zdobyć przez telefon lub zdalnie, lecz wymagana będzie też wizyta na miejscu i oględziny lokalne.

Podczas naszej konsultacji będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt nachylenia dachu, wymodelowanie dachu, profil nachylenia, stan zaciemnienia oraz inne elementy oddziałujące na parametry instalacji.

Po rozpatrzeniu wszelkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci konkretne rozwiązanie.

Dokument zawierać będzie dokładny obszar prac, ewaluację, specyfikację systemu oraz zapowiedzi efektywności. Do oferty dołączona jest umowa na rozpoczęcie prac.

Architektura każdego dachu, jego kształt, orientacja oraz materiał są unikalne, dlatego układ musi zostać zaprojektowany przed jego instalacją.

Dodatkowo analizujemy też zaciemnienie jakie zachodzi w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr i obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Układ słoneczny będzie rozplanowany przez najlepszych ekspertów od fotowoltaiki tak, by gwarantować oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W zależności od Twojego miejsca zakwaterowania, do zainstalowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane pozwolenie miejskie.

Uzupełnienie dokumentacji na takie pozwolenie jest rozplanowane już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim przejmować.

Możemy zdecydowanie powiedzieć, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż systemu

Panele fotowoltaiczne oraz personel potrzebują mieć zapewniony bezpieczny transport z ziemi na wysokość dachu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania bądź także wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych metod, w zależności od warunków.

Nim zainstalujemy same panele, nieuniknione będą klemy, kątowniki oraz klipsy, by skończona struktura była stabilna i niezawodna.

Po ustawieniu paneli następnym etapem będzie ich integracja i połączenie przewodami.

Wymagana jest tutaj solidna wiedza, by obwody były zsynchronizowane pod optymalną efektywność systemu.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk pociągnie kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie stwierdzić, czy całość idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Ze względu na swoją architekturę oraz montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest potrzebny.

Powinny być czyszczone i testowane co pewien czas, prawdopodobnie jeden czy dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Czyszczenie także można zlecić i niekoniecznie musi to być spółka specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na społeczność

Budowa paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Kowary to nadzwyczaj przystępny proces, który pozwala Ci przyoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Cały proces to nie tylko sama instalacja, lecz też projektowanie i załatwianie zezwoleń, z czym oczywiście też pomagamy.

Odnawialna i bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Po zakończeniu instalacji służymy zawsze poradą, zatem jeśli będziesz mieć jakieś pytania czy problemy, jesteśmy do dyspozycji.