Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Legnica | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeżeli szukasz systemu energii odnawialnej w obszarze dolnośląskim, zespół MK Fotowoltaika z Legnicy jest tutaj, aby Ci pomóc.

Możesz zaufać naszemu zespołowi, który ułatwi Ci odszukać idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w aspekcie energii solarnej.

MK Fotowoltaika przynosi lokalnym konsumentom wysokiej jakości układ energii słonecznej, który wypełnia wszelkie oczekiwania projektowe.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

W obecnym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia słoneczna jest najnowocześniejszą z długiej linii niezmiernie pożądanych innowacji technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są doskonałą inwestycją dla wielu osób. Nasi odbiorcy nie muszą się niepokoić o konserwację swoich układów domowych, albowiem obserwujemy KWh, które układ wyprodukował.

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika to idealna propozycja dla Ciebie i Twojego domu. Jesteśmy dumni z naszej pracy i obiecujemy, iż otrzymasz najlepszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na poparcie tej tezy.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza kompetencja z zakresu fotowoltaiki i doświadczenie, w zestawieniu z profesjonalizmem zespołu, dopomogą nam dostarczyć większą wartość dla naszych nabywców.

Specjalizujemy się w projektowaniu i realizowaniu najnowocześniejszych technik energetycznych, w tym układów słonecznych podłączonych do sieci, rozwiązań w zakresie przechowywania energii i dostarczania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak i domowych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy w projektowaniu i budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele fotowoltaiczne są dobrym sposobem na ograniczenie kosztów energii i zastosowanie nowatorskich rozwiązań energetycznych.

Oszczędź pieniądze

Firma MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy spółkom i jednostkom indywidualnym w otrzymaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Nasz personel zrealizował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim opcjom i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Magazyn Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie wzrasta dzięki produktywności i oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz układ przechowywania energii. Energia słoneczna sama w sobie może drastycznie obniżyć miesięczne rachunki za prąd. Systemy przechowywania energii podnoszą te oszczędności, bowiem likwidują temat opłat za energię.

Zespół Fachowców

Tworzymy i realizujemy fotowoltaiczne układy energetyczne dla naszych kontrahentów. Nasze projekty i instalacje są skoncentrowane na maksymalnej produktywności, trwałości i estetyce. Umożliwiamy całościowy monitoring produktywności, usługi projektowe i montażowe.

Zamów panele fotowoltaiczne do budynku bądź firmy w Legnicy

Niezależnie od tego, czy chcesz uwolnić się od wysokich miesięcznych rachunków za prąd, lub też zainwestować w swój biznes, który będzie gwarantował zyski przez wiele lat, fachowcy z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to zadanie.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz ograniczyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być kłopotliwym procesem. Gdy zaangażujesz kompetentną firmę do zaplanowania i zamontowania systemu dla Ciebie, kompletna procedura może być przeprowadzona w ciągu kilku tygodni.

Naszym zadaniem jest sprawienie, aby włączenie instalacji było tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Konsultacje – Aby rozpocząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów już dziś, a my ustalimy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie korzystna.
  • Wizyta – Niezbędna będzie bezpośrednia wizytacja na obszarze posiadłości, by oszacować i wziąć pod uwagę każdy czynnik mogący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Projekt – Czerpiąc z informacji zgromadzonych podczas wizytacji, nasi inżynierowie podejdą do projektowania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Zezwolenia – Przed rozpoczęciem instalacji trzeba zdobyć potrzebne pozwolenia – tym także się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, natomiast dołożymy wszystkich starań, by był on jak najkrótszy
  • Instalacja – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie przemysłowym bądź przy gruncie. Trwa to przeważnie zaledwie kilka dni.
  • Oszczędność – System energii solarnej to wyjątkowa inwestycja, która może dać Ci natychmiastowe korzyści finansowe i rozwiązania łagodne dla środowiska.

Znacząca część oceny może być wykonana online bądź przez telefon, natomiast aby rozumieć, z czym właściwie mamy do czynienia, niemal zawsze potrzebujemy przybyć na miejsce i się rozglądnąć.

Oględziny na miejscu są niezbędne przed wykonaniem planu instalacji słonecznej. By móc zweryfikować rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w proponowanym miejscu instalacji, kąt i kierunek pochylenia dachu i jego profil.

Nim będziemy potrafili przedstawić Ci konkretną ofertę, stwierdzimy zasadność ekonomiczną instalacji słonecznej dla Twojego przypadku i warunków.

Poza samą ewaluacją instalacji słonecznej wykonamy prezentację możliwych oszczędności na przyszłe lata, a ponadto całkowitą dokumentację techniczną i plan postępowania krok po kroku.

Potrzebujemy też zweryfikować konkretnie wszystkie parametry dachu, takie jak rozmieszczenie, materiał bądź rozmiar, aby opracować idealny plan pod instalację.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod rozwagę. Sprawdzamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru i zaciemnienie dachu i pamiętamy, by instalacja była atrakcyjna.

Wszystko rozplanowane jest przez personel fachowych inżynierów, którzy dbają o to, by układ pozostał długotrwały i służył przez dziesiątki lat.

W zależności od Twojego miejsca zakwaterowania, do zamontowania systemu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane zezwolenie miejskie.

Nie jest to dla nas trudnością, ponieważ zapoznajemy się z kryteriami już we wstępnym projekcie instalacji i przygotowujemy odpowiednie dokumenty.

Cały mechanizm zorganizowania zezwoleń nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie skracamy okres wyczekiwania.

Montaż systemu

Na początek składamy niezawodną drogę z ziemi na Twój dach.

Przeważnie jest to drabina bądź dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Później niezbędne są szyny i zaciski, by dobrze ubezpieczyć panele na dachu.

Łączenie paneli kablami w maksymalnie optymalny sposób to nowy krok w realizacji planu.

Nasz personel dba o to, by układ funkcjonował maksymalnie produktywnie tworząc zsynchronizowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Do falownika też potrzebne będzie przeprowadzenie kabli z dachu, czym zajmie się nasz ekspert ds. fotowoltaiki.

Podłączymy inwerter i kilka innych urządzeń, które sprawiają, że układ funkcjonuje, i sprawdzimy wszystko, aby upewnić się, że wszystko doskonale współgra.

Co z konserwacją?

Stabilna architektura paneli sprawia, że nie musimy się martwić o złożoną konserwację.

Powinny być oczyszczane i kontrolowane co jakiś czas, zapewne jeden bądź dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz zrealizować sam bądź wynajmując firmę specjalizującą się w konserwacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki profesjonalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Kompletny proces to nie tylko sama instalacja, ale także przygotowywanie i zdobywanie uprawnień, z czym ewidentnie także pomagamy.

Odnawialna i darmowa energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu zaledwie paru tygodni.

Nie niepokój się także o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z możliwymi innymi problemami z instalacją. Jeżeli wykonałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci dopomóc.