Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Lubań | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika, wiodąca firma z dziedziny energii słonecznej w Lubaniu, jest tutaj, ażeby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach solarnych oraz dokładamy wszelkich starań, żeby udzielane przez nas usługi były najwyższej jakości.

Możesz zaufać naszemu zespołowi, który ułatwi Ci odnaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii słonecznej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi pomóc Ci pozyskać układ energii słonecznej zainstalowany w Twoim domu lub firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia odnawialna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy błyskawicznie stają się jedną z najbardziej poszukiwanych nowości technologicznych w regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są bardzo proste w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowocześniejszej technologii nadzorowania, umiemy ustalić, ile energii elektrycznej wytworzył Twój układ. To tak proste, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Przejście na energię pobieraną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Lecz nie wszystkie panele solarne są sobie równe. MK Fotowoltaika jest marką godną zaufania, która proponuje najwyższej klasy panele słoneczne objęte długoletnią gwarancją. Nie znajdziesz innej firmy o takim samym poziomie efektywności, sumienności oraz obsługi.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące instalacji fotowoltaiki

Nasza głęboka znajomość nt fotowoltaiki w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu zapewnia nam przewagę w pewnym przeprowadzaniu projektów wedle najwyższych standardów, niezależnie od ich wielkości.

Specjalizujemy się w opracowywaniu oraz stosowaniu najnowocześniejszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów solarnych powiązanych z siecią, rozwiązań gromadzenia energii oraz układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą marką na rynku fotowoltaiki dla instytucji i domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są bezpieczne oraz wydajne.

Pomagamy w organizowaniu a także instalacji układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Panele fotowoltaiczne są optymalnym sposobem na obniżenie kosztów energii oraz zaimplementowanie niekonwencjonalnych rozwiązań energetycznych.

Dofinansowanie

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom oraz jednostkom prywatnym w zdobyciu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Nasz zespół jest także gotowy przeprowadzić Cię przez analizę oszczędności oraz przemyśleć wszelkie opcje.

Magazyn Energii

Dla wielu instytucji nasze systemy magazynowania energii pomagają powiększyć wartość ich inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia słoneczna oraz systemy magazynowania energii to rozwojowe rozwiązania. Mogą one znacznie zredukować miesięczne rachunki za energię.

Zespół Specjalistów

Pełen zasięg usług w dziedzinie fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, planowania oraz instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach fotowoltaicznych, dachowych układach słonecznych na terenie Lubania i całego województwa dolnośląskiego.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Lubaniu

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu firma MK Fotowoltaika posiada obszerną wiedzę na temat układów słonecznych. Dostarczymy Ci najdoskonalsze rozwiązanie przystosowane do Twojej konkretnej sytuacji w optymalnej cenie.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom lub firmę bardziej energooszczędną. Możesz zmniejszyć swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także zaoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego czy mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga niemniej wiedzy i właściwego rozplanowania.

Naszym zamierzeniem jest sprawienie, żeby uruchomienie instalacji było tak nieskomplikowane oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – Nasi profesjonaliści będą w stanie ustalić, czy energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest dla Państwa odpowiednia w zależności od Państwa lokalizacji oraz zapotrzebowania.
  • Wizja Lokalna – Potrzebujemy przeprowadzić kompletną analizę terenu, żeby upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod rozwagę.
  • Projekt – Zgromadziliśmy już wszelkie dane, których potrzebujemy, aby rozumieć, ile energii użytkujesz w ciągu miesiąca. Nasi inżynierowie zaplanują układ fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – W tym kroku wymagana będzie odrobina wytrwałości. Otrzymanie niezbędnych pozwoleń nie jest do końca zależne od nas, niemniej zawsze dodajemy starań, by trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Gdy będziemy gotowi do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa domu lub instytucji, możemy przystąpić do pracy. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej niż 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – Po zrealizowanej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, ekologicznej energii oraz uniezależnić się od energii od sieci.

Znaczna część wyceny może być spowodowana online lub przez telefon, ale żeby rozumieć, z czym konkretnie mamy do czynienia, niemal zawsze musimy dotrzeć na miejsce oraz się rozglądnąć.

Podczas naszej wizytacji będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt pochylenia dachu, ukształtowanie dachu, kierunek pochylenia, stopień zaciemnienia oraz pozostałe czynniki oddziałujące na parametry instalacji.

Każdy przypadek jest inny, więc zawsze pragniemy być pewni, że instalacja ma sens oraz będzie dla Ciebie uzasadniona oraz opłacalna.

Na propozycję złoży się drobiazgowa ocena efektywności oraz oszczędności, fachowa specyfikacja instalacji oraz już dokładna ewaluacja wespół z rozplanowaniem oczekiwanych prac do przeprowadzenia.

Budowa każdego dachu, jego kształt, orientacja oraz materiał są niepowtarzalne, stąd układ potrzebuje zostać zaplanowany przed jego budową.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka także są brane pod rozwagę w trakcie projektowania instalacji.

Układy te są przygotowane tak, żeby działały przez dziesięciolecia, więc każdy z nich jest opracowany oraz potwierdzony przez fachowego instalatora.

Do zrealizowania montażu instalacji słonecznej czasem może być potrzebne pozwolenie od władz miejscowości, w której posiadłość się znajduje.

Nie jest to dla nas trudnością, albowiem zapoznajemy się z wymaganiami już we wstępnym projekcie instalacji oraz przygotowujemy odpowiednie dokumenty.

Możemy swobodnie ogłosić, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż instalacji

Na wstępie układamy pewną drogę z ziemi na Twój dach.

Zwykle jest to drabina lub dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma funkcjonować wiele lat z optymalną efektywnością.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to następny stopień w realizacji planu.

Nasz personel dba o to, aby układ funkcjonował maksymalnie efektywnie tworząc skoordynowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk przeprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń oraz sprawdzenie całego układu w realnym działaniu.

Co z konserwacją?

Trwała struktura paneli sprawia, że nie musimy się martwić o specjalistyczną konserwację.

Powinny być czyszczone oraz testowane co jakiś czas, zapewne jeden lub dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Samą usługę czyszczenia paneli słonecznych możesz wykonać sam lub wykorzystując spółkę specjalizującą się w restauracji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Lubań zamontowanie układu słonecznego dla Twojego lokalu jest bezbolesne oraz korzystne.

Zajmiemy się wszystkim od wstępnego projektu, poprzez specyfikację, aż po sam montaż oraz uruchomienie.

Zadzwoń lub wypełnij formularz na stronie, a Twoją domową oraz odnawialną energię będziesz mógł generować już w przeciągu kilku tygodni.

Po zakończeniu instalacji służymy nieprzerwanie pomocą, zatem jeśli będziesz mieć jakiekolwiek zapytania lub dylematy, jesteśmy do dyspozycji.