Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Mikołów | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika, wiodąca marka z dziedziny energetyki słonecznej w Mikołowie, jest tutaj, by Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach solarnych oraz dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odszukaniu rozwiązania systemu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb , a także budżetu.

MK Fotowoltaika gwarantuje naszym odbiorcom wysokiej jakości system energii słonecznej, który dopełnia wszystkie wskazania projektowe.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Systemy energii słonecznej to nowatorski oraz praktyczny sposób na zagospodarowanie promieni słonecznych. Panele słoneczne dostarczają czystą energię dla Twojego domu, a ponadto ograniczają miesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Panele fotowoltaiczne są świetną inwestycją dla wielu osób. Dzięki naszej najnowszej metodzie monitorowania, potrafimy sprawdzić, ile energii elektrycznej wytworzył Twój system. To tak proste, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika łączy uczciwość oraz efektywność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, iż otrzymasz najlepsze panele dla Twojego domu.

Bezpłatne konsultacje dotyczące instalacji fotowoltaiki

Nasza obszerna wiedza nt fotowoltaiki w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu umożliwia nam przewagę w pewnym realizowaniu projektów według najwyższych wzorców, niezależnie od ich złożoności.

Proponujemy pełny repertuar rozwiązań a także usług w obszarze energii solarnej, w tym układy zasilania energią odnawialną podłączone do sieci, układy przechowywania energii oraz same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

Gwarantujemy kompletne rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych systemów fotowoltaicznych, w tym planowanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomagamy w planowaniu a także budowie systemów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Firmy zarówno większe jak a także małe mogą obniżyć koszty energii oraz wdrożyć nieszablonowe rozwiązania energetyczne dzięki panelom słonecznym.

Analiza korzyści

MK Fotowoltaika jest doświadczoną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci otrzymać dofinansowanie po zakończonym projekcie. Nasz personel będzie wymagać precyzyjnych informacji użycia prądu, by przeanalizować Twoje bieżące wydatki oraz pomóc przedstawić Ci innowacyjny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Skład Energii

Dla wielu instytucji nasze układy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość ich inwestycji w panele słoneczne. Energia solarna ma wiele zalet. Jest przyjazna dla środowiska, nie produkuje szkodliwych emisji a także jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Zespół Specjalistów

Szeroki zasięg usług w branży fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, planowania oraz instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych układach fotowoltaicznych na obszarze Mikołowa a także całego województwa śląskiego.

Zamów panele słoneczne do budynku lub instytucji w Mikołowie

Niezależnie od tego, czy pragniesz uwolnić się od wysokich miesięcznych rachunków za energię, lub też zainwestować w twój biznes, który będzie gwarantował zyski przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to działanie.

Sprawdź, jak panele słoneczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby umówić się na nieodpłatną konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do instalacji?

Instalowanie paneli fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych bądź przemysłowych może wydawać się zagmatwanym procesem dla części ludzi, ale nie ma się czego obawiać.

Staramy się to uczynić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych klientów.

  • Wycena – Aby podjąć realizację projektu, zadzwoń do jednego z naszych fachowców już dzisiaj. Stwierdzimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie właściwa.
  • Wizja Lokalna – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie stwierdzić precyzyjnie wymogi, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu a także dla samej skuteczności instalacji.
  • Projekt – Przeglądając dane zebrane podczas wizytacji, nasi projektanci rozpoczną projektowanie systemu fotowoltaicznego, by zmaksymalizować produkcję energii.
  • Uprawnienia – Przed przygotowaniem instalacji pozostaje otrzymać niezbędne zaświadczenia – tym również się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, ale dołożymy wszystkich starań, żeby był on jak najkrótszy
  • Instalacja – Po uregulowaniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku przemysłowym lub przy gruncie. Trwa to najczęściej zaledwie kilka dni.
  • Oszczędność – Po wykonanej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, ekologicznej energii oraz uwolnić się od energii od dostawcy.

Poza wywiadem zdalnym bądź telefonicznym zawsze też umawiamy się na konsultację u Państwa, żeby oszacować szczegółowo możliwości oraz wymogi do zamontowania instalacji.

Będziemy wyglądać w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, prawdopodobnie nawet spierać się ze sobą trochę, jednakże wyjedziemy rozumiejąc szczegółowo, co trzeba zrobić, by uzyskać najwydajniejszy system fotowoltaiczny.

Zanim będziemy potrafili przedstawić Ci konkretną propozycję, sprawdzimy zasadność ekonomiczną instalacji słonecznej dla Twojego przypadku oraz warunków.

Dokument zawierać będzie dokładny zakres czynności, ewaluację, specyfikację systemu a także zapowiedzi wydajności. Do propozycji dołączona jest umowa na rozpoczęcie robót.

Musimy też sprawdzić szczegółowo wszystkie parametry dachu, takie jak rozmieszczenie, materiał lub rozmiar, by sporządzić doskonały plan pod instalację.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszystkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka również są brane pod uwagę podczas planowania instalacji.

System słoneczny będzie opracowany przez najlepszych profesjonalistów od fotowoltaiki tak, żeby przynosić oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

Do przeprowadzenia montażu instalacji słonecznej czasem może być potrzebne upoważnienie od władz miejscowości, w której nieruchomość się znajduje.

Skompletowanie dokumentacji na takie upoważnienie jest opracowane już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim zajmować.

Cały proces otrzymania zezwoleń nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie minimalizujemy czas wyczekiwania.

Montaż systemu

Potrzebnym elementem przed samym montażem jest bezpieczna droga transportu paneli na dach budynku.

Najczęściej jest to drabina lub dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Zanim zainstalujemy same panele, nieodzowne będą klemy, kątowniki a także uchwyty, żeby cała budowla była stabilna oraz niezawodna.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi planami, połączymy panele przewodami.

Integracja z funkcjonującymi urządzeniami będzie tworzyć obwód gotowy do uzyskiwania maksimum korzyści z energii solarnej.

Niezbędne będzie też pociągnięcie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki przewodów od paneli do miejsca instalacji falownika.

Podłączymy inwerter oraz kilka innych urządzeń, które sprawiają, że system działa, oraz przetestujemy wszystko, by upewnić się, że wszystko doskonale współgra.

Co z konserwacją?

Panele słoneczne nie posiadają ruchomych części oraz potrzebują nader niewielkiej pielęgnacji.

Jedyną czynnością, zależną od pogody, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz bądź 2 razy do roku.

Możesz to zrobić indywidualnie ewentualnie skorzystać z naszych usług w obszarze renowacji paneli fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Budowa paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Mikołów to niezwykle przystępny proces, który pozwoli Ci przyoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.

W naszej kwestii leży cały plan a także inżynieria przedsięwzięcia, a ponadto zbudowanie instalacji słonecznej.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją własną oraz odnawialną energię będziesz mógł wytwarzać już w ciągu kilku tygodni.

Nie niepokój się także o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z możliwymi przyszłymi problemami z instalacją. Jeżeli wykonałeś instalację u nas, wciąż będziemy w stanie Ci dopomóc.