Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Nowa Ruda | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Firma MK Fotowoltaika z Nowej Rudy oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie energii słonecznej na terenie województwa dolnośląskiego.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu prostego, dobranego do potrzeb odbiorcy rozwiązania dla systemu fotowoltaicznego.

Jesteśmy ekspertami w budowie układów energii słonecznej i jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Wypełnij formularz bądź zadzwoń i otrzymaj nieodpłatną wycenę, żeby dowiedzieć się, ile będzie kosztować budowa systemu energii słonecznej w Twoim lokalu bądź firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia solarna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy prędko stają się jedną spośród najbardziej popularnych innowacji technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Budowa paneli fotowoltaicznych to unikatowa inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Nasi klienci nie muszą się martwić o konserwację swoich układów domowych, gdyż obserwujemy KWh, które układ wyprodukował.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z tradycyjnych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika łączy rzetelność i efektywność z długoterminową gwarancją. Wybierając nas, wiesz, iż odbierzesz najlepsze panele dla Twojego domu.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem ekspertów, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej pracy i każdego projektu, którego się podejmujemy.

Nasi projektanci zastosują najnowocześniejsze technologie, aby skonfigurować układ paneli fotowoltaicznych i wspomóc Twój budynek czystą i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak również prywatnych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy w planowaniu oraz budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele słoneczne są świetnym sposobem na zminimalizowanie kosztów energii i zastosowanie nieszablonowych rozwiązań energetycznych.

Dofinansowanie

Marka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomaganiu firmom a także jednostkom prywatnym w zdobywaniu dofinansowania do przeprowadzonej instalacji fotowoltaicznej. Nasz personel przygotował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszelakim możliwościom i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie wzrasta dzięki produktywności i oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz układ magazynowania energii. Energia solarna i systemy magazynowania energii są przyszłością uzyskiwania energii. Mogą one znacznie zredukować miesięczne rachunki za prąd i na dłuższą metę wygospodarować mnóstwo pieniędzy.

Znakomity Zespół

Opracowujemy i wdrażamy słoneczne systemy energetyczne dla naszych nabywców. Nasze projekty i instalacje są skupione na maksymalnej produktywności, wytrzymałości i stylistyce. Gwarantujemy całościowy monitoring produktywności, usługi projektowe i instalacyjne.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku lub firmy w Nowej Rudzie

Niezależnie od tego, czy chcesz uniezależnić się od sporych comiesięcznych rachunków za prąd, czy też zainwestować w twój biznes, który będzie gwarantował zyski przez wiele lat, profesjonaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to działanie.

Sprawdź, jak panele słoneczne potrafią wpłynąć na Twój dom bądź firmę i już dzisiaj skontaktuj się w celu umówienia bezpłatnej konsultacji!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego albo mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga niemniej kompetencji a także prawidłowego zaplanowania.

Staramy się to sprawić tak łatwym, jak to tylko możliwe dla naszych kontrahentów.

  • Wycena – Damy Ci nieodpłatną konsultację, aby sprawdzić, czy energia solarna jest dla Ciebie trafnym wyborem.
  • Wizja Lokalna – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie stwierdzić konkretnie wymogi, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu oraz dla samej efektywności instalacji.
  • Projekt – Czerpiąc z danych zebranych podczas konsultacji, nasi projektanci przystąpią do opracowywania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Uprawnienia – Po pozyskaniu przez nasz personel odpowiednich uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ograniczyć okres oczekiwania oraz skończyć instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Gdy wszystkie procedury zostały dokończone, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego budynku, na gruncie lub budynku przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli parę dni.
  • Darmowa Energia – Układ energii odnawialnej to wyjątkowa inwestycja, która potrafi przynieść Ci natychmiastowe korzyści pieniężne i rozwiązania dobre dla środowiska.

Przed wykonaniem planu projektu nieodzowna będzie także wizyta na miejscu, aby pozyskać wszelkie konieczne informacje, których nie sposób stwierdzić w rozmowie telefonicznej.

Oględziny na miejscu są niezbędne przed sporządzeniem projektu instalacji fotowoltaicznej. Aby móc zweryfikować rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w projektowanym położeniu instalacji, kąt oraz kierunek nachylenia dachu a także jego profil.

Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw co do rentowności i zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Poza samą ewaluacją instalacji fotowoltaicznej opracujemy prezentację realnych oszczędności na kolejne lata, a także całkowitą dokumentację techniczną a także plan działania krok po kroku.

Do projektu niezbędne są informacje na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i struktury. Wszystko po to, aby plan instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszystkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka również są brane pod uwagę podczas projektowania instalacji.

Przykładamy wszelkich starań, aby plan był maksymalnie odpowiedni dla określonego przypadku i mógł służyć posiadaczowi przez długotrwałe lata po montażu bez zbytnich zmian lub konserwacji.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zamontowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane zezwolenie miejskie.

Skompletowanie dokumentacji na takie upoważnienie jest ustalone już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim interesować.

Mamy za sobą już tyle instalacji i przykładów otrzymywania zezwoleń, że okres potrzebny na ich zdobycie jest możliwie minimalny.

Montaż instalacji

Na wstępie konstruujemy solidną trasę z ziemi na Twój dach.

Najczęściej jest to drabina bądź dwie drabiny, jednakże w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma funkcjonować wiele lat z optymalną efektywnością.

Po umieszczeniu paneli kolejnym etapem będzie ich integracja i złączenie kablami.

Integracja z funkcjonującymi urządzeniami będzie stanowić obwód zdatny do pobierania maksimum korzyści z energii solarnej.

Niezbędne będzie też pociągnięcie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki kabli od paneli do pomieszczenia instalacji falownika.

Podłączymy inwerter i kilka innych urządzeń, które sprawiają, że układ działa, i przetestujemy wszystko, by upewnić się, że wszystko idealnie współgra.

Co z konserwacją?

Skomplikowana konserwacja paneli fotowoltaicznych nie jest pożądana, bowiem te przyczepione są na stałe.

Powinny być czyszczone i sprawdzane co jakiś czas, prawdopodobnie jeden lub dwa razy w roku, w zależności od aury.

Oczyszczanie również można zlecić i niekoniecznie musi to być spółka specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Budowa paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Nowa Ruda to bardzo łatwy proces, który pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

W naszej kwestii leży cały projekt a także inżynieria przedsięwzięcia, a także wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją własną, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Nie martw się też o to, czy będziesz w stanie sobie poradzić z możliwymi innymi problemami z instalacją. Jeżeli zrealizowałeś instalację u nas, wciąż będziemy w stanie Ci dopomóc.