Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Olsztyn | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika, wiodąca spółka z gałęzi energii słonecznej w Olsztynie, jest tutaj, żeby Ci pomóc. Specjalizujemy się w rozwiązaniach solarnych i dokładamy wszelkich starań, żeby świadczone przez nas usługi były najwyższej jakości.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w znalezieniu rozwiązania układu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Współpracując z firmą MK Fotowoltaika, znajdziesz układ energii odnawialnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia odnawialna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Systemy szybko stają się jedną spośród wyjątkowo poszukiwanych nowości technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są nadzwyczaj proste w utrzymaniu. Nasze systemy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, natomiast my nadzorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych nabywców, żeby zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, niezwykle efektywne panele fotowoltaiczne objęte długotrwałą gwarancją.

Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, żeby Twój projekt został przygotowany zgodnie z największymi standardami.

Specjalizujemy się w opracowywaniu i realizowaniu najnowszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów solarnych związanych z siecią, rozwiązań gromadzenia energii i układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącą spółką na rynku fotowoltaiki dla instytucji i domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są bezpieczne i efektywne.

Pomogliśmy wielu komercyjnym nabywcom z różnorodnych branż w zaprojektowaniu układu i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Firmy, które zastosowały panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii i stosują nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Analiza korzyści

MK Fotowoltaika jest kompetentną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie po ukończonym projekcie. Nasz zespół stworzył dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy mogli pomóc Ci przyjrzeć się wszelakim opcjom i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Magazynowanie Energii

Dla wielu instytucji nasze systemy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość ich inwestycji w panele słoneczne. Energia solarna i systemy magazynowania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Mogą one znacznie zmniejszyć comiesięczne rachunki za energię i na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Wspaniały Zespół

Firma oferuje kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych systemach fotowoltaicznych.

Zamów panele fotowoltaiczne do budynku lub instytucji w Olsztynie

Niezależnie od tego, czy pragniesz uniezależnić się od dużych miesięcznych rachunków za energię, czy też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika uproszczą Ci to zadanie.

Zobacz, jak panele słoneczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby umówić się na bezpłatną konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego bądź mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga natomiast kompetencji a także odpowiedniego zaprojektowania.

Staramy się to uczynić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych klientów.

  • Wycena – Nasi specjaliści będą w stanie wskazać, czy energia uzyskiwana z paneli słonecznych jest dla Państwa odpowiednia w zależności od Państwa lokalizacji i potrzeb.
  • Wizja Terenowa – Nieodzowna będzie bezpośrednia wizyta na obszarze posiadłości, aby oszacować i wziąć pod uwagę każdy czynnik potrafiący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Plan – Korzystając z danych zebranych podczas konsultacji, nasi inżynierowie podejdą do opracowywania układu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Uprawnienia – Po pozyskaniu przez nasz personel koniecznych uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ograniczyć czas oczekiwania i zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Gdy będziemy zdolni do podjęcia właściwej instalacji w Państwa budynku lub firmie, możemy przystąpić do działania. Od rozpoczęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla przeciętnej instalacji do 10 kW.
  • Bezpłatna Energia – System energii słonecznej to świetna inwestycja, która potrafi dostarczyć Ci natychmiastowe korzyści pieniężne i rozwiązania łagodne dla otoczenia.

Poza wywiadem zdalnym lub telefonicznym zwykle też umawiamy się na konsultację u Państwa, aby zweryfikować dokładnie możliwości i wymogi do zbudowania instalacji.

Będąc na miejscu potrafimy dokładnie zweryfikować stan dachu, zaciemnienie, kierunek a także kąt nachylenia dachu. Wszelkie te elementy mają wpływ na projekt instalacji słonecznej.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z układu słonecznego i będzie on korzystny ekonomicznie, pokażemy Ci całościową ofertę.

Dokument zawierać będzie dokładny obszar czynności, wycenę, specyfikację układu i prognozy wydajności. Do oferty dodana jest umowa na rozpoczęcie robót.

Konstrukcja każdego dachu, jego kształt, orientacja i materiał są unikalne, dlatego układ musi zostać zaplanowany przed jego budową.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie bądź w końcu estetyka również są brane pod rozwagę podczas projektowania instalacji.

Przykładamy wszelkich starań, żeby projekt był maksymalnie optymalny dla określonego przypadku i mógł służyć posiadaczowi przez długotrwałe lata po montażu bez zbytnich przeróbek bądź napraw.

Zdarza się, że uregulowania publiczne nakazują określonych zaświadczeń na budowę układów fotowoltaicznych, co delikatnie przedłuża cały proces.

Szczegóły dotyczące takich uprawnień są już wykazywane przy planowaniu instalacji, więc nie stanowią one dla nas żadnego zdziwienia.

Mamy za sobą już tyle instalacji i przypadków otrzymywania uprawnień, że czas konieczny na ich otrzymanie jest możliwie niewielki.

Montaż układu

Panele słoneczne i personel potrzebują mieć zapewniony niezawodny transport z ziemi na wysokość dachu.

By to osiągnąć przydatna jest prosta konstrukcja rusztowania, drabina, opcjonalnie można skorzystać z podnośnika bądź żurawia.

Nim zainstalujemy też panele, konieczne będą klemy, kątowniki i uchwyty, aby skończona struktura była trwała i niezawodna.

Po zamontowaniu paneli następnym krokiem będzie ich integracja i połączenie przewodami.

Wymagana jest tutaj niemała kompetencja, aby obwody były skoordynowane pod optymalną produktywność układu.

Następnie nasz specjalista ds. instalacji fotowoltaicznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie sprawdzić, czy wszystko działa zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Panele fotowoltaiczne nie posiadają dynamicznych części i potrzebują bardzo skromnej pielęgnacji.

Dla osiągania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku i wykonać test produktywności.

Czy wykonasz to przy pomocy usług kompetentnej firmy lub samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Z MK Fotowoltaika Olsztyn zamontowanie układu słonecznego dla Twojego budynku jest bezbolesne i opłacalne.

Zajmiemy się wszystkim od pierwotnego planu, poprzez dokumentację, aż po sam montaż i uruchomienie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją prywatną, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Nie martw się także o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z potencjalnymi przyszłymi kłopotami z instalacją. Jeśli zrealizowałeś instalację u nas, wciąż będziemy w stanie Ci pomóc.