Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Otwock | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeśli poszukujesz systemu energii odnawialnej w regionie mazowieckim, zespół MK Fotowoltaika z Otwocka jest tu, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania co do układu fotowoltaicznego, które dopasowuje do Twoich potrzeb , a także budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi pomóc Ci zyskać system energii słonecznej zainstalowany w Twoim domu bądź firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Systemy solarne to prędko kształtujący się rynek, który staje się szczególnie poszukiwaną innowacją technologiczną w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są niezwykle proste w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowocześniejszej technice monitorowania, potrafimy ustalić, ile energii elektrycznej wytworzył Twój system. To tak normalne, jak uruchomienie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Przejście na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednakże nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. MK Fotowoltaika jest firmą godną zaufania, która proponuje wysokiej klasy panele fotowoltaiczne objęte długoterminową gwarancją. Nie odnajdziesz drugiej firmy o takim samym poziomie efektywności, niezawodności a także obsługi.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem specjalistów, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z własnej pracy a także każdego projektu, którego się podejmujemy.

Specjalizujemy się w opracowywaniu oraz stosowaniu najnowszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym systemów słonecznych połączonych z siecią, rozwiązań gromadzenia energii , a także systemów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą spółką na rynku fotowoltaiki dla firm i domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są niezawodne a także efektywne.

Pomagamy odbiorcom projektować a także budować systemy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Firmy, które zastosowały panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii a także realizują nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

Mamy doświadczenie w pomocy firmom a także osobom indywidualnym w otrzymaniu dofinansowania na skonstruowaną instalację fotowoltaiczną. Nasz oddział stworzył dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszelakim opcjom a także zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Magazynowanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie wzrasta dzięki wydajności a także oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz system przechowywania energii. Energia słoneczna a także systemy przechowywania energii to rozwojowe rozwiązania. Potrafią one drastycznie zredukować miesięczne rachunki za prąd.

Umiejętności zespołu

Opracowujemy a także wdrażamy dla naszych nabywców fotowoltaiczne systemy energetyczne. Nasze projekty a także instalacje są ukierunkowane na maksymalną efektywność, stabilność a także stylistykę. Gwarantujemy kompleksowe wykonanie projektów komercyjnych, przemysłowych, rolniczych, mieszkaniowych a także użytkowych.

Zainstaluj panele słoneczne dla domu lub firmy w Otwocku

Niezależnie od tego, czy chcesz uwolnić się od dużego comiesięcznego rachunku za prąd, czy zainwestować w twój biznes, który będzie zyskowny przez wiele lat, fachowcy z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią słoneczną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w montowaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze a także polepszyć jakość życia poprzez optymalizację ilości energii wytwarzanej przez Twoją prywatną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do montażu?

Jeśli zaangażujesz profesjonalną firmę fotowoltaiczną do projektowania i instalacji układu dla Twojego domu, możesz się cieszyć darmową energią już po paru tygodniach.

Staramy się to uczynić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych kontrahentów.

  • Konsultacje – By zapoczątkować projekt, zadzwoń do jednego z naszych fachowców już dziś, a my zdecydujemy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie idealna.
  • Wizyta – Będziemy musieli obejrzeć Państwa dom a także ocenić parametry instalacji w sposób możliwie dokładny.
  • Projekt – Nasi inżynierowie przystąpią do planowania układu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Po pozyskaniu przez nasz zespół odpowiednich uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zredukować czas oczekiwania i przeprowadzić instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Gdy będziemy zdolni do zapoczątkowania właściwej instalacji w Państwa domu czy firmie, możemy przystąpić do działania. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej niż 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – Po zainstalowaniu układu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy minimalnych czy żadnych wydatkach utrzymania.

Przed opracowaniem planu projektu wskazana będzie również wizytacja na miejscu, żeby pozyskać wszelkie niezbędne dane, których nie sposób stwierdzić w rozmowie telefonicznej.

Oględziny na miejscu są potrzebne przed sporządzeniem projektu instalacji fotowoltaicznej. Żeby móc zweryfikować rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w przygotowywanym położeniu instalacji, kąt i kierunek pochylenia dachu i jego kształt.

Każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze potrzebujemy być przekonani, iż instalacja ma sens a także będzie dla Ciebie uzasadniona oraz opłacalna.

W ofercie ujmiemy wycenę instalacji, prognozy wydajności, specyfikację układu oraz umowę o charakterze prac.

Musimy też zweryfikować konkretnie wszelkie parametry dachu, takie jak umieszczenie, materiał bądź kształt, by wykonać perfekcyjny projekt pod instalację.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie bądź w końcu estetyka także są brane pod uwagę w trakcie przygotowywania instalacji.

Wszystko skonstruowane jest przez zespół kompetentnych inżynierów, którzy dbają o to, żeby system pozostał długowieczny a także służył przez dziesiątki lat.

Zdarza się, że uregulowania publiczne nakazują specjalnych uprawnień na konstrukcję systemów fotowoltaicznych, co nieznacznie przedłuża cały proces.

Skompletowanie dokumentacji na takie zezwolenie jest ustalone już we wczesnym projekcie instalacji, więc inwestor nie musi się nim zajmować.

Możemy śmiało ogłosić, iż ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż instalacji

Pierwszym etapem podczas montażu jest zapewnienie swobodnego dostępu na dach obiektu.

Drabiny, żurawie, podnośniki, rusztowania bądź też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych metod, w zależności od warunków.

Nim zamontujemy same panele, nieuniknione będą klemy, kątowniki i uchwyty, żeby skończona konstrukcja była solidna oraz niezawodna.

Znaczącym etapem jest poprawne połączenie paneli odpowiednimi kablami, tak by prąd płynął w potencjalnie najbardziej optymalny sposób.

Wymagana jest tutaj niemała kompetencja, żeby obwody były skoordynowane pod maksymalną efektywność układu.

Do falownika również potrzebne będzie pociągnięcie kabli z dachu, czym zajmie się nasz profesjonalista ds. fotowoltaiki.

Podłączymy inwerter a także kilka innych urządzeń, które sprawiają, że system funkcjonuje, oraz sprawdzimy wszystko, żeby upewnić się, że całość idealnie współgra.

Co z konserwacją?

Stabilna architektura paneli powoduje, że nie musimy się martwić o złożoną konserwację.

Zaleca się jednak, żeby panele słoneczne czyścić chociaż raz w roku, żeby zachowywały maksymalną efektywność.

Czy wykonasz to przy pomocy usług profesjonalnej firmy bądź samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy tylko zachować rozwagę na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki profesjonalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas a także będziesz mógł się cieszyć ze swojej domowej odnawialnej energii.

Zajmiemy się wszystkim od pierwotnego prototypu, poprzez specyfikację, aż po sam montaż oraz uruchomienie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją domową, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi czas, oferując dogodne cenowo, nieskomplikowane plany pielęgnacji, które podtrzymają Twój system w szczytowej formie.