Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Piekary Śląskie | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeśli poszukujesz systemu energii odnawialnej w regionie śląskim, zespół MK Fotowoltaika z Piekar Śląskich jest tutaj, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu taniego, przystosowanego do potrzeb odbiorcy rozwiązania dla układu fotowoltaicznego.

MK Fotowoltaika dostarcza naszym odbiorcom wysokiej jakości system energii słonecznej, który dopełnia wszystkie wskazania projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia słoneczna to gwałtownie poszerzająca się dziedzina, która zawładnęła sektorem energetycznym w całym regionie.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Instalacja paneli fotowoltaicznych to unikatowa inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Nasze systemy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, a my monitorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych klientów, by zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Przejście na energię pobieraną z paneli fotowoltaicznych pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednakże nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Wiemy, że nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Wybierz solidne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o wysokiej jakości, które są objęte długoletnią gwarancją.

Darmowe konsultacje dotyczące instalacji fotowoltaiki

Nasza wszechstronna wiedza specjalistyczna w połączeniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu dostarcza nam przewagę w niezawodnym realizowaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość a także okoliczności.

Specjalizujemy się w opracowywaniu a także realizowaniu najnowszych technik energetycznych, w tym systemów słonecznych podłączonych do sieci, rozwiązań w zakresie gromadzenia energii i wytwarzania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak i prywatnych systemów fotowoltaicznych.

Pomogliśmy wielu komercyjnym klientom z różnych branż w zaplanowaniu układu oraz produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Spółki, które zastosowały panele fotowoltaiczne, oszczędzają pieniądze na energii a także wprowadzają niekonwencjonalne rozwiązania energetyczne.

Oszczędność pieniędzy

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomaganiu firmom a także jednostkom prywatnym w zdobywaniu dofinansowania do przeprowadzonej instalacji fotowoltaicznej. Nasz personel zrealizował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy mogli pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim możliwościom a także zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Przechowywanie Energii

Układy gromadzenia energii pomagają naszym konsumentom wyraźnie ograniczyć koszty energii. Energia odnawialna to przyszłość. Nawet w obliczu ryzyka przemianami klimatycznymi, będzie ona nieustannie stosowana w jeszcze szerszym stopniu.

Kompetencje zespołu

Opracowujemy a także realizujemy dla naszych nabywców fotowoltaiczne systemy energetyczne. Nasze projekty a także instalacje są ukierunkowane na optymalną produktywność, stabilność a także estetykę. Dostarczamy kompleksowe wykonawstwo projektów komercyjnych, gospodarczych, rolniczych, mieszkaniowych a także użytkowych.

Zamów panele solarne do budynku bądź instytucji w Piekarach Śląskich

Niezależnie od tego, czy zamierzasz uwolnić się od dużych miesięcznych rachunków za prąd, lub też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika uproszczą Ci to działanie.

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom bądź firmę i już dziś skontaktuj się w celu umówienia darmowej konsultacji!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego lub mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga natomiast wiedzy a także dobrego zaprojektowania.

Naszym założeniem jest sprawienie, by uruchomienie instalacji było tak łatwe oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – Żeby podjąć realizację projektu, zadzwoń do jednego z naszych doradców już dzisiaj. Określimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie korzystna.
  • Wizja Terenowa – Konieczna będzie bezpośrednia wizytacja na obszarze posiadłości, żeby oszacować a także wziąć pod uwagę każdy czynnik potrafiący wpłynąć na skuteczność instalacji.
  • Plan – Zebraliśmy już wszystkie dane, których wymagamy, by wiedzieć, ile energii użytkujesz w ciągu dnia. Nasi inżynierowie opracują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – Po pozyskaniu przez nasz zespół odpowiednich uprawnień, rozpocznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej sile, by skrócić czas oczekiwania i zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Gdy wszystkie formalności zostały zrealizowane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie czy budynku gospodarczym. Z reguły trwa to nie dłużej aniżeli kilka dni.
  • Oszczędność – Dzięki zainstalowanemu systemowi energii odnawialnej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy niewielkich bądź żadnych kosztach renowacji.

Większość koniecznych informacji do wyceny możemy zdobyć przez telefon bądź zdalnie, jednakże wymagana będzie też wizyta na miejscu oraz oględziny lokalne.

Będąc na miejscu potrafimy bezpośrednio zweryfikować kształt dachu, zaciemnienie, kierunek i kąt nachylenia dachu. Wszelkie te elementy mają wpływ na plan instalacji słonecznej.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z układu fotowoltaicznego a także będzie on uzasadniony ekonomicznie, zaprezentujemy Ci całościową propozycję.

Na ofertę złoży się drobiazgowa analiza produktywności a także oszczędności, fachowa specyfikacja instalacji i już konkretna wycena wraz z rozplanowaniem koniecznych czynności do wykonania.

Musimy też ustalić precyzyjnie wszelkie parametry dachu, takie jak położenie, materiał czy kształt, by wykonać doskonały plan pod instalację.

Bierzemy dodatkowo pod rozwagę wszystkie obciążenia, kierunek wiatru, zaciemnienie, bliskość panelu elektrycznego a także estetykę.

Wszystko skonstruowane jest przez zespół doświadczonych inżynierów, którzy dbają o to, żeby system pozostał długowieczny a także służył przez dziesiątki lat.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zainstalowania układu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane uprawnienie samorządowe.

Oczekiwania dotyczące pozwoleń ustalamy już na etapie oceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, natomiast musi to zostać dopilnowane.

Cały mechanizm uzyskania zezwoleń nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo skracamy czas oczekiwania.

Montaż układu

Panele fotowoltaiczne i zespół potrzebują mieć zapewniony stabilny transport z dołu na wysokość dachu.

Żeby to osiągnąć konieczna jest lekka konstrukcja rusztowania, drabina, ewentualnie można skorzystać z podnośnika czy dźwigu.

Niebawem nieodzowne są szyny oraz zaciski, żeby należycie zabezpieczyć panele na dachu.

Łączenie paneli przewodami w możliwie optymalny sposób to następny krok w realizacji projektu.

Integracja z istniejącymi urządzeniami będzie tworzyć obwód odpowiedni do czerpania maksimum korzyści z energii słonecznej.

Następnie nasz specjalista ds. instalacji fotowoltaicznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń oraz sprawdzenie całego układu w konkretnym działaniu.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją strukturę a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest konieczny.

Jedyną rzeczą, zależną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz czy 2 razy do roku.

Czy zrobisz to przy pomocy usług specjalistycznej firmy czy sam, nie ma większego znaczenia. Należy tylko zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Dzięki specjalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas a także będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Kompletny proces to nie tylko sama instalacja, ale też projektowanie oraz organizowanie pozwoleń, z czym ewidentnie też pomagamy.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją prywatną, bezkosztową oraz bezemisyjną energię.

Po zakończeniu instalacji służymy nieprzerwanie poradą, dlatego jeżeli będziesz mieć dowolne pytania czy dylematy, jesteśmy do dyspozycji.