Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Pionki | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeśli poszukujesz systemu energii słonecznej w regionie mazowieckim, oddział MK Fotowoltaika z Pionek jest tu, żeby Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odszukaniu taniego, dopasowanego do potrzeb konsumenta rozwiązania dla systemu fotowoltaicznego.

MK Fotowoltaika przynosi naszym konsumentom doskonałej jakości system energii solarnej, który spełnia wszelkie kryteria projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia odnawialna zmienia sposób, w jaki myślimy o energii. Systemy szybko stają się jedną z wyjątkowo popularnych nowości technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz zainstalowane panele fotowoltaiczne są niebywale proste w utrzymaniu. Nasze układy fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu, natomiast my monitorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych klientów, żeby zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z tradycyjnych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika to idealna opcja dla Ciebie a także Twojego domu. Jesteśmy dumni z naszej pracy i gwarantujemy, iż dostaniesz najodpowiedniejszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na wsparcie tej tezy.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza szeroka wiedza nt fotowoltaiki w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu daje nam przewagę w bezpiecznym wdrażaniu projektów według najwyższych wzorców, niezależnie od ich złożoności.

Nasi projektanci wykorzystają najnowocześniejsze technologie, żeby zestawić system paneli słonecznych i wspomóc Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej firmy

Zapewniamy całościowe rozwiązania dla prywatnych i komercyjnych układów słonecznych, w tym opracowywanie, inżynierię, montaż i uruchomienie.

Pomagamy w planowaniu a także instalacji układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Panele fotowoltaiczne są doskonałym sposobem na obniżenie kosztów energii i wdrożenie nowatorskich rozwiązań energetycznych.

Oszczędność pieniędzy

Posiadamy doświadczenie w pomocy firmom i jednostkom prywatnym w pozyskaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Nasz oddział będzie wymagać precyzyjnych informacji zużycia prądu, aby przeanalizować Twoje aktualne koszty i pomóc opisać Ci nowy sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Magazyn Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę szybko wzrasta dzięki produktywności i oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz system przechowywania energii. Energia słoneczna to przyszłość. Nawet w obliczu ryzyka zmianami klimatycznymi, będzie ona nadal wykorzystywana w coraz większym stopniu.

Kompetencje personelu

Pełen zakres usług w sferze fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej i strukturalnej, projektowania i montażu; specjalizacja w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych systemach słonecznych na terenie Pionek i całego województwa mazowieckiego.

Zamów panele słoneczne do domu bądź firmy w Pionkach

Niezależnie od tego, czy planujesz uniezależnić się od wysokich miesięcznych rachunków za prąd, lub też zainwestować w twój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, fachowcy z MK Fotowoltaika uproszczą Ci to działanie.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią odnawialną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w budowaniu paneli fotowoltaicznych na ich posesjach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze i polepszyć jakość życia poprzez optymalizację ilości energii uzyskiwanej przez Twoją domową elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego albo mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga niemniej kompetencji i prawidłowego rozplanowania.

Naszym założeniem jest sprawienie, żeby włączenie instalacji było tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Konsultacje – Żeby zacząć realizację projektu, zadzwoń do jednego z naszych specjalistów już dziś. Określimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie odpowiednia.
  • Wizyta – Będziemy musieli obejrzeć Państwa lokal i ocenić parametry instalacji w sposób możliwie skrupulatny.
    Plan – Nasi projektanci wykorzystają dane zdobyte podczas Twojej konsultacji, aby zacząć projektowanie systemu fotowoltaicznego.
  • Pozwolenia – W tym etapie wymagana będzie szczypta wytrwałości. Pozyskanie niezbędnych zezwoleń nie jest do końca zależne od nas, niemniej zawsze przykładamy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie gospodarczym bądź przy gruncie. Trwa to najczęściej jedynie kilka dni.
  • Bezpłatna Energia – Po zainstalowaniu systemu energii solarnej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich czy żadnych kosztach na utrzymanie.

Spora część oceny może być przeprowadzona online bądź przez telefon, lecz żeby wiedzieć, z czym faktycznie mamy do czynienia, niemal zawsze potrzebujemy dotrzeć na miejsce i się rozglądnąć.

Będąc na miejscu umiemy precyzyjnie ocenić stan dachu, zaciemnienie, profil jak również kąt pochylenia dachu. Wszystkie te elementy mają wpływ na projekt instalacji fotowoltaicznej.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci konkretne rozwiązanie.

Dokument zawierać będzie dokładny zakres czynności, wycenę, specyfikację systemu oraz prognozy produktywności. Do oferty dołożona jest umowa na rozpoczęcie prac.

Architektura każdego dachu, jego kształt, orientacja i materiał są unikatowe, stąd system musi zostać opracowany przed jego budową.

Dodatkowo badamy też zaciemnienie jakie zachodzi w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr i obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Systemy te są zrealizowane tak, żeby działały przez dziesięciolecia, zatem każdy z nich jest skonstruowany i potwierdzony przez kompetentnego instalatora.

Zdarza się, że rozporządzenia publiczne wymagają dodatkowych zezwoleń na instalację układów słonecznych, co delikatnie przeciąga cały proces.

Uzupełnienie dokumentacji na takie pozwolenie jest zaplanowane już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim interesować.

Cały proces zorganizowania uprawnień nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo zmniejszamy czas wyczekiwania.

Montaż instalacji

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest bezpieczna metoda transportu paneli na dach budynku.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, wyciągów, bądź wózków widłowych, aczkolwiek niejednokrotnie wystarczy drabina bądź nieskomplikowane rusztowanie.

Zanim zamontujemy same panele, nieuniknione będą klemy, kątowniki oraz klipsy, żeby kompletna konstrukcja była trwała i bezpieczna.

Istotnym stopniem jest właściwe połączenie paneli właściwymi kablami, tak żeby prąd płynął w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Nasz zespół dba o to, żeby system funkcjonował maksymalnie produktywnie stanowiąc zsynchronizowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Do falownika dodatkowo potrzebne będzie poprowadzenie kabli z dachu, czym zajmie się nasz ekspert ds. fotowoltaiki.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie ustalić, czy całość idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Solidna struktura paneli powoduje, że nie musimy się martwić o złożoną konserwację.

Jedyną rzeczą, zależną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz czy 2 razy do roku.

Oczyszczanie także można zlecić i niekoniecznie musi to być firma specjalizująca się w instalacjach słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Dzięki fachowcom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej domowej odnawialnej energii.

W naszej kwestii leży kompletny projekt oraz inżynieria przedsięwzięcia, a także wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

By móc cieszyć się swoją domową, niezależną wytwórnią zielonej energii wystarczy skontaktować się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Nie zadręczaj się też o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z ewentualnymi przyszłymi kłopotami z instalacją. Jeśli wykonałeś instalację u nas, wciąż będziemy w stanie Ci dopomóc.