Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Poznań | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Marka MK Fotowoltaika z Poznania oferuje całościowe rozwiązania w obszarze energii solarnej na terenie województwa wielkopolskiego.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odkryciu niedrogiego, dobranego do potrzeb odbiorcy rozwiązania dla układu fotowoltaicznego.

MK Fotowoltaika daje naszym nabywcom znakomitej jakości układ energii solarnej, który spełnia wszystkie kryteria projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Systemy energii fotowoltaicznej przekształcają sektor energetyczny a także prędko stają się wybitnie wartościową nowinką technologiczną w całej Polsce.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Instalacja paneli fotowoltaicznych to pojedyncza inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest minimalna. Monitorujemy energię zbieraną przez Twój układ, żeby upewnić się, iż generuje on odpowiednią liczbę KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednakże nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, bardzo efektywne panele fotowoltaiczne objęte długookresową gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem ekspertów, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej pracy oraz każdego projektu, którego się podejmujemy.

Proponujemy pełny wachlarz rozwiązań a także usług w obrębie energii solarnej, w tym układy zasilania energią solarną podłączone do sieci, układy przechowywania energii i same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

Dostarczamy całościowe rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych układów słonecznych, w tym planowanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomagamy w organizowaniu a także budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele słoneczne mogą pomóc ograniczyć koszty energii oraz jednocześnie zwiększyć produktywność.

Jest to znakomita wiadomość dla instytucji zarówno dużych, jak również mniejszych.

Dofinansowanie

MK Fotowoltaika jest kompetentną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci zorganizować dofinansowanie po przeprowadzonym projekcie. Nasz personel opracował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim opcjom oraz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Gromadzenie Energii

Systemy przechowywania energii pomagają podwyższyć wartość naszej inwestycji w panele słoneczne. Energia odnawialna jest oczywistą a także naturalną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa czy gaz.

Wspaniały Zespół

Firma oferuje kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych oraz strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych układach słonecznych.

Zamów panele słoneczne do budynku bądź instytucji w Poznaniu

Dzięki przeszło 20-letniemu doświadczeniu spółka MK Fotowoltaika posiada obszerną wiedzę na temat układów słonecznych. Dostarczymy Ci najdoskonalsze rozwiązanie przystosowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz zmniejszyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu dodatkowo przyoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego bądź mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga natomiast kompetencji i dobrego zaplanowania.

Staramy się to sprawić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych nabywców.

  • Rekomendacje – Aby zapoczątkować projekt, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów już dzisiaj, a my sprawdzimy, czy energia odnawialna jest dla Ciebie odpowiednia.
  • Wizyta – Będziemy musieli obejrzeć Państwa budynek oraz ocenić parametry instalacji w sposób możliwie szczegółowy.
  • Projekt – Przetwarzając informacje zebrane podczas wizytacji, nasi inżynierowie zaczną opracowywanie układu fotowoltaicznego, żeby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Uprawnienia – Przed zainicjowaniem budowy trzeba załatwić potrzebne pozwolenia – tym także się zajmiemy. Czas ten jest niezależny od nas, ale dołożymy wszystkich starań, by był on jak najkrótszy
  • Instalacja – Po ustaleniu oraz zatwierdzeniu wszystkich elementów dotyczących instalacji, możemy przystąpić do właściwej instalacji na Państwa posiadłości. Kompletny montaż nie powinien potrwać dłużej niż 3 do 4 dni.
  • Oszczędność – System energii solarnej to wyjątkowa inwestycja, która potrafi dostarczyć Ci natychmiastowe korzyści pieniężne oraz rozwiązania łagodne dla otoczenia.

Poza wywiadem zdalnym czy telefonicznym zawsze też umawiamy się na konsultację u Państwa, by ocenić szczegółowo możliwości oraz wymogi do umieszczenia instalacji.

Będziemy wyglądać w górę, pokazywać na rzeczy, pocierać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą trochę, jednak odjedziemy wiedząc dokładnie, co trzeba zrobić, żeby otrzymać najefektywniejszy układ fotowoltaiczny.

Po przeanalizowaniu wszystkich za oraz przeciw co do rentowności oraz zasadności instalacji fotowoltaicznej zasugerujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Na propozycję złoży się precyzyjna ocena wydajności oraz oszczędności, fachowa specyfikacja instalacji a także już konkretna ewaluacja wraz z rozplanowaniem niezbędnych robót do ukończenia.

Architektura każdego dachu, jego rozmiar, orientacja oraz materiał są unikatowe, stąd układ musi zostać opracowany przed jego budową.

Ponadto poznajemy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Wszystko przewidziane jest przez personel fachowych inżynierów, którzy dbają o to, by układ pozostał długotrwały oraz służył przez dziesiątki lat.

W konkretnych przypadkach potrzebne może się okazać zaświadczenie od urzędu miasta ze zgodą na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu czy gruncie.

Wymagania dotyczące pozwoleń badamy już na etapie wyceny, więc nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Mamy za sobą już tyle instalacji oraz przykładów zdobywania uprawnień, że okres niezbędny na ich otrzymanie jest realnie minimalny.

Instalacja układu

Na wstępie układamy bezpieczną drogę z ziemi na Twój dach.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, podnośników, bądź wózków widłowych, natomiast niejednokrotnie starczy drabina bądź zwykłe rusztowanie.

Zanim zainstalujemy same panele, konieczne będą klemy, kątowniki i uchwyty, by kompletna budowla była solidna oraz bezpieczna.

Gdy wszystko zostanie zamontowane zgodnie z naszymi projektami, połączymy panele przewodami.

To faktycznie wymusza odrobinę matematyki, żeby zsynchronizować obwody oraz zmaksymalizować produktywność układu.

Potrzebne będzie też pociągnięcie przez naszego eksperta ds. fotowoltaiki przewodów od paneli do pomieszczenia instalacji falownika.

Na zamknięcie pozostaje podłączenie reszty urządzeń oraz przetestowanie całego układu w konkretnym działaniu.

Co z konserwacją?

Skomplikowana pielęgnacja paneli słonecznych nie jest pożądana, ponieważ te przytwierdzone są na stałe.

Jedyną rzeczą, uzależnioną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich czyszczenie raz czy 2 razy do roku.

Samą usługę oczyszczania paneli słonecznych możesz zrobić sam bądź wynajmując firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Z MK Fotowoltaika Poznań zainstalowanie układu fotowoltaicznego dla Twojego lokalu jest bezbolesne oraz rentowne.

Nasze kompletne podejście przeprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, budowę oraz podłączenie.

Aby móc cieszyć się swoją naturalną, samodzielną wytwórnią zielonej energii wystarczy umówić się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi okres, oferując dogodne cenowo, nieskomplikowane programy pielęgnacji, które podtrzymają Twój układ w pełnej formie.