Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Racibórz | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeśli szukasz systemu energii słonecznej w regionie śląskim, oddział MK Fotowoltaika z Raciborza jest tutaj, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do zagwarantowania Ci systemu fotowoltaicznego, który będzie pasował do Twoich potrzeb , a także budżetu.

Współpracując z marką MK Fotowoltaika, znajdziesz system energii odnawialnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Energia słoneczna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy prędko stają się jedną z wyjątkowo poszukiwanych innowacji technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Raz zainstalowane panele fotowoltaiczne są szczególnie łatwe w utrzymaniu. Dzięki naszej najnowocześniejszej technice nadzorowania, możemy stwierdzić, ile energii elektrycznej zrealizował Twój system. To tak proste, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś solidne, niebywale efektywne panele fotowoltaiczne objęte wieloletnią gwarancją.

Darmowe rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem ekspertów, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej pracy i każdego projektu, którego się podejmujemy.

Nasi inżynierowie zastosują najnowsze techniki, by zestawić system paneli słonecznych i zasilić Twój dom czystą oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak również prywatnych systemów słonecznych.

Pomagamy nabywcom planować i instalować systemy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Dzięki panelom fotowoltaicznym firmy mogą obniżyć koszty energii i zaimplementować nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Duża oszczędność

Posiadamy doświadczenie w pomocy instytucjom i osobom prywatnym w otrzymaniu dofinansowania na przeprowadzoną instalację fotowoltaiczną. Nasz zespół będzie potrzebować dokładnych informacji zużycia prądu, aby zbadać Twoje aktualne wydatki i pomóc przedstawić Ci innowacyjny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Energia na lata

Układy przechowywania energii pomagają naszym klientom znacznie obniżyć koszty energii. Energia odnawialna to przyszłość. Nawet w obliczu zagrożenia przemianami klimatycznymi, będzie ona niezmiennie stosowana w jeszcze szerszym stopniu.

Umiejętności personelu

Szeroki zakres usług w dziedzinie fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej i strukturalnej, opracowywania i instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych systemach słonecznych na terenie Raciborza i całego województwa śląskiego.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku lub firmy w Raciborzu

Niezależnie od tego, czy chcesz uwolnić się od wysokiego comiesięcznego rachunku za energię, czy zainwestować w twój biznes, który będzie rentowny przez wiele lat, eksperci z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz ograniczyć swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu dodatkowo wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być złożonym procesem. Jeśli zatrudnisz doświadczoną spółkę do opracowania i zainstalowania systemu dla Ciebie, całkowita procedura może być przeprowadzona w ciągu kilku tygodni.

Naszym założeniem jest sprawienie, by uruchomienie instalacji było tak nieskomplikowane oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Konsultacje – Nasi eksperci będą w stanie oszacować, czy energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest dla Państwa właściwa w zależności od Państwa lokalizacji i zapotrzebowania.
  • Wizyta – Wskazana będzie bezpośrednia wizyta na terenie posiadłości, żeby oszacować i wziąć pod uwagę każdy czynnik potrafiący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Projekt – Nasi inżynierowie zastosują informacje uzyskane podczas Twojej wizyty, aby zapoczątkować opracowywanie systemu fotowoltaicznego.
  • Zezwolenia – Po uzyskaniu przez nasz personel koniecznych uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ograniczyć okres oczekiwania oraz wykonać instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Po określeniu oraz zatwierdzeniu wszelkich szczegółów dotyczących instalacji, możemy przystąpić do właściwej instalacji na Państwa posesji. Cały montaż nie powinien potrwać dłużej niż 3 do 4 dni.
  • Oszczędność – Dzięki zamontowanemu systemowi energii solarnej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy minimalnych bądź żadnych kosztach napraw.

Znacząca część analizy może być zrealizowana online bądź przez telefon, jednakże by rozumieć, z czym faktycznie mamy do czynienia, niemal zawsze potrzebujemy przyjechać na miejsce oraz się rozejrzeć.

Będziemy wyglądać w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, prawdopodobnie nawet spierać się ze sobą trochę, natomiast odjedziemy wiedząc precyzyjnie, co trzeba zrobić, by otrzymać najskuteczniejszy system fotowoltaiczny.

Po rozpatrzeniu wszelkich za oraz przeciw co do opłacalności oraz zasadności instalacji fotowoltaicznej zaproponujemy Ci praktyczne rozwiązanie.

Dokument obejmować będzie dokładny zakres prac, wycenę, specyfikację systemu a także zapowiedzi produktywności. Do oferty dołożona jest umowa na rozpoczęcie robót.

Do projektu konieczne są informacje na temat nachylenia dachu, jego pokrycia oraz konstrukcji. Wszystko po to, żeby projekt instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszystkie obciążenia, a także zaciemnienie bądź w końcu estetyka także są brane pod rozwagę podczas planowania instalacji.

System słoneczny będzie zaplanowany przez najsolidniejszych fachowców od fotowoltaiki tak, żeby gwarantować oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W pewnych przypadkach potrzebne może się okazać zezwolenie od urzędu miasta ze zgodą na przygotowanie instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu czy gruncie.

Uzupełnienie dokumentacji na takie upoważnienie jest rozplanowane już we wczesnym projekcie instalacji, dlatego inwestor nie musi się nim zajmować.

Cały mechanizm zdobycia uprawnień nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie redukujemy okres oczekiwania.

Instalacja systemu

Panele fotowoltaiczne i personel muszą mieć zagwarantowany niezawodny transport z parteru na wysokość dachu.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, wyciągów, bądź wózków widłowych, jednak częstokroć wystarczy drabina bądź proste rusztowanie.

Zaczniemy montaż okuć, później postawimy szyny, i wówczas ubezpieczymy same panele.

Po położeniu paneli kolejnym krokiem będzie ich integracja oraz złączenie przewodami.

Nasz personel dba o to, aby system pracował maksymalnie efektywnie tworząc zsynchronizowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Niezbędne będzie też poprowadzenie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki kabli od paneli do miejsca instalacji falownika.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie zweryfikować, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją konstrukcję a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli słonecznych nie jest konieczny.

Dla generowania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku oraz przeprowadzić test wydajności.

Możesz to zrobić osobiście ewentualnie skorzystać z naszych usług w zakresie renowacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Dzięki profesjonalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas i będziesz mógł się cieszyć ze swojej własnej odnawialnej energii.

Nasze kompleksowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

Odnawialna oraz darmowa energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Po wykonaniu instalacji służymy nieprzerwanie pomocą, zatem jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania czy problemy, jesteśmy do dyspozycji.