Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Sanok | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Zespół MK Fotowoltaika z Sanoka jest po to, żeby Ci pomóc. Jesteśmy marką zajmującą się energią słoneczną, która od lat realizuje działalność na terenie województwa podkarpackiego.

Jesteśmy zobowiązani do zagwarantowania Ci systemu fotowoltaicznego, który będzie pasował do Twoich potrzeb i budżetu.

MK Fotowoltaika przynosi naszym klientom doskonałej jakości system energii solarnej, który dopełnia wszystkie oczekiwania projektowe.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Układy solarne to szybko powiększający się sektor, który staje się najbardziej poszukiwaną nowością technologiczną w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Budowa paneli fotowoltaicznych to jednokrotna inwestycja, która będzie działać przez dziesięciolecia. Nasze układy fotowoltaiczne są bezproblemowe w utrzymaniu, natomiast my nadzorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych odbiorców, żeby zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Przejście na energię odnawialną to mądra inwestycja, która pozwala Ci przyoszczędzić pieniądze i posłuży środowisku. Rozumiemy, że nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Wybierz solidne, produktywne panele fotowoltaiczne o doskonałej jakości, które są objęte długoterminową gwarancją.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem specjalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy wiedzę i doświadczenie konieczne do tego, żeby Twój projekt został wykonany zgodnie z najwyższymi standardami.

Specjalizujemy się w projektowaniu i wprowadzaniu najnowszych technologii energetycznych, w tym systemów solarnych podłączonych do sieci, rozwiązań w obszarze magazynowania energii i produkowania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

Gwarantujemy kompletne rozwiązania dla prywatnych i komercyjnych systemów fotowoltaicznych, w tym planowanie, inżynierię, montaż i uruchomienie.

Projektujemy układy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań komercyjnych i gospodarczych.

Dzięki panelom słonecznym spółki mogą obniżyć koszty energii i zaimplementować nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

MK Fotowoltaika jest sprawdzoną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie po ukończonym projekcie. Wszystkie nasze pomysły są dostosowane i zaplanowane tak, żeby pasowały do Twoich potrzeb. Mamy także dedykowany zespół, który chętnie udzieli odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych usług i przeprowadzi analizę oszczędności.

Przechowywanie Energii

Dla wielu organizacji nasze układy magazynowania energii pomagają zwiększyć wartość ich inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia odnawialna i układy magazynowania energii są przyszłością uzyskiwania energii. Potrafią one znacznie zmniejszyć comiesięczne rachunki za energię i na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Kompetencje zespołu

Spółka oferuje pełen zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Sanoku

Niezależnie od tego, czy chcesz uniezależnić się od sporych miesięcznych rachunków za energię, lub też zainwestować w swój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, profesjonaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to zadanie.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom lub firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć swoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu dodatkowo zaoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Jeśli zatrudnisz rzetelną firmę fotowoltaiczną do planowania i instalacji systemu dla Twojego budynku, możesz się cieszyć darmową energią już po kilku tygodniach.

Naszym założeniem jest sprawienie, żeby zrealizowanie instalacji było tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – Aby zacząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych specjalistów już dzisiaj, a my sprawdzimy, czy energia odnawialna jest dla Ciebie odpowiednia.
  • Wizja Terenowa – Potrzebujemy wykonać pełną analizę terenu, żeby upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Nasi projektanci przystąpią do przygotowywania systemu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Zezwolenia – W tym kroku wymagana będzie odrobina cierpliwości. Uzyskanie niezbędnych uprawnień nie jest do końca zależne od nas, niemniej zawsze przykładamy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Gdy wszelakie formalności zostały zrealizowane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego domu, na gruncie lub budynku przemysłowym. Z reguły trwa to nie dłużej niż parę dni.
  • Bezpłatna Energia – System energii solarnej to doskonała inwestycja, która może dać Ci błyskawiczne korzyści finansowe i rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Znacząca część analizy może być zrealizowana online lub przez telefon, jednakże żeby wiedzieć, z czym faktycznie mamy do czynienia, niemal zawsze musimy dojechać na miejsce i się rozglądnąć.

Oględziny na miejscu są konieczne przed przygotowaniem projektu instalacji fotowoltaicznej. Aby móc ocenić układ paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w proponowanym położeniu instalacji, kąt i kierunek nachylenia dachu i jego profil.

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji fotowoltaicznej zasugerujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Poza samą wyceną instalacji fotowoltaicznej przygotujemy prezentację możliwych oszczędności na przyszłe lata, a także pełną specyfikację techniczną i plan postępowania krok po kroku.

Potrzebujemy też sprawdzić dokładnie wszystkie parametry dachu, takie jak położenie, materiał czy kształt, żeby zrealizować perfekcyjny plan pod instalację.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszystkie obciążenia, a także zaciemnienie czy w końcu estetyka także są brane pod rozwagę podczas projektowania instalacji.

Wszystko opracowane jest przez personel kompetentnych inżynierów, którzy dbają o to, żeby system pozostał długowieczny i służył przez dziesiątki lat.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zainstalowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane uprawnienie samorządowe.

Kryteria dotyczące pozwoleń badamy już na etapie wyceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Możemy śmiało powiedzieć, iż ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż systemu

Potrzebnym elementem przed samym montażem jest solidna droga transportu paneli na dach obiektu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania czy także wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od realiów.

Nim zainstalujemy same panele, potrzebne będą klemy, kątowniki i klipsy, żeby kompletna struktura była stabilna i niezawodna.

Znaczącym etapem jest właściwe połączenie paneli właściwymi kablami, tak żeby prąd przepływał w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Nasz personel dba o to, żeby system funkcjonował maksymalnie efektywnie stanowiąc zsynchronizowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk pociągnie kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń i sprawdzenie całego systemu w realnym działaniu.

Konserwacja

Skomplikowana pielęgnacja paneli fotowoltaicznych nie jest wymagana, bowiem te przymocowane są na stałe.

Rekomenduje się jednak, żeby panele fotowoltaiczne czyścić przynajmniej raz w roku, żeby zachowywały maksymalną produktywność.

Czy wykonasz to przy pomocy usług fachowej firmy bądź osobiście, nie ma większego znaczenia. Należy tylko zachować rozwagę na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Budowa paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Sanok to niezwykle przystępny proces, który umożliwi Ci przyoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Nasze kompletne podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją własną i odnawialną energię będziesz mógł produkować już w przeciągu kilku tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze poradą, więc jeśli będziesz mieć jakieś zapytania lub problemy, jesteśmy do dyspozycji.