Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Sokółka | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeśli szukasz systemu energii słonecznej w regionie podlaskim, zespół MK Fotowoltaika z Sokółki jest tu, żeby Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odkryciu rozwiązania systemu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Współpracując z firmą MK Fotowoltaika, znajdziesz układ energii odnawialnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia solarna to szybko poszerzająca się sfera, która zawładnęła sektorem energetycznym w całym regionie.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Budowa paneli fotowoltaicznych to pojedyncza inwestycja, która będzie służyć przez dziesięciolecia. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest minimalna. Kontrolujemy energię zbieraną przez Twój układ, żeby upewnić się, że produkuje on optymalną liczbę KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię słoneczną to logiczna inwestycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze oraz pomoże środowisku. MK Fotowoltaika łączy uczciwość oraz skuteczność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, że dostaniesz najlepsze panele dla swojego domu.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Nasza szeroka wiedza branżowa w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu dostarcza nam przewagę w niezawodnym wykonywaniu projektów, przy utrzymaniu najwyższych standardów, bez względu na złożoność oraz okoliczności.

Nasi inżynierowie wykorzystają najnowocześniejsze techniki, żeby skonfigurować układ paneli fotowoltaicznych oraz zasilić Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącą spółką na rynku fotowoltaiki dla firm oraz domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są bezpieczne oraz wydajne.

Pomagamy konsumentom projektować oraz budować systemy fotowoltaiczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc obniżyć koszty energii i dodatkowo podnieść produktywność. Jest to znakomita wiadomość dla instytucji zarówno dużych, jak i małych.

Dofinansowanie

Firma MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy instytucjom oraz jednostkom indywidualnym w otrzymaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Wszelkie nasze plany są dopasowane oraz skonstruowane tak, żeby pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy również dedykowany zespół, który chętnie zapewni odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych usług oraz wykona analizę oszczędności.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie rośnie dzięki wydajności oraz oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz układ przechowywania energii. Energia solarna oraz systemy przechowywania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Potrafią one drastycznie zredukować miesięczne rachunki za energię oraz na dłuższą metę wygospodarować mnóstwo pieniędzy.

Kompetencje zespołu

Spółka świadczy kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych oraz strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych systemach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Sokółce

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem oraz zespołem specjalistów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał twoją inwestycję.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu dodatkowo wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do instalacji?

Instalowanie paneli fotowoltaicznych w obiektach mieszkalnych bądź gospodarczych potrafi wydawać się skomplikowanym procesem dla większości ludzi, jednakże nie ma się czego obawiać.

Naszym założeniem jest sprawienie, żeby zrealizowanie instalacji było tak nieskomplikowane i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Wycena – Aby rozpocząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych fachowców już dziś, a my ustalimy, czy energia solarna jest dla Ciebie właściwa.
  • Wizyta – Musimy wykonać dokładną analizę terenu, żeby upewnić się, że każdy element został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Nasi inżynierowie zastosują dane pozyskane podczas Twojej wizyty, by rozpocząć projektowanie systemu fotowoltaicznego.
  • Zezwolenia – Zanim będziemy w stanie podjąć prace instalacyjne niezbędne będzie również uzyskanie stosownych uprawnień. Nasz zespół jest niezawodny również pod tym kątem i może ograniczyć czas oczekiwania do minimum.
  • Montaż – Gdy będziemy gotowi do zapoczątkowania właściwej instalacji w Państwa budynku bądź instytucji, możemy przystąpić do pracy. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej aniżeli 3-4 dni dla konwencjonalnej instalacji do 10 kW.
  • Bezpłatna Energia – Po zamontowaniu systemu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich bądź żadnych wydatkach utrzymania.

Poza wywiadem zdalnym bądź telefonicznym zazwyczaj również umawiamy się na wizytę u Państwa, aby oszacować konkretnie możliwości oraz warunki do umieszczenia instalacji.

Będziemy patrzeć w górę, wskazywać na rzeczy, pocierać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą odrobinę, ale odjedziemy rozumiejąc szczegółowo, co trzeba zrobić, żeby otrzymać najskuteczniejszy układ fotowoltaiczny.

Każdy przypadek jest inny, zatem zawsze potrzebujemy być pewni, że instalacja ma sens oraz będzie dla Ciebie odpowiednia i korzystna.

Poza samą ewaluacją instalacji fotowoltaicznej przygotujemy prezentację potencjalnych oszczędności na kolejne lata, a także pełną dokumentację techniczną oraz plan działania krok po kroku.

Do projektu potrzebne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i konstrukcji. Wszystko po to, aby projekt instalacji nie pozostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod rozwagę. Badamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru oraz zaciemnienie dachu i pamiętamy, aby instalacja była estetyczna.

Dokładamy wszelkich starań, żeby projekt był maksymalnie odpowiedni dla konkretnego przypadku i mógł służyć posiadaczowi przez długie lata po montażu bez niepotrzebnych modyfikacji lub napraw.

Do przeprowadzenia montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być niezbędne pozwolenie od władz miasta, w której posiadłość się znajduje.

Dopełnienie dokumentacji na takie upoważnienie jest zaplanowane już we wczesnym projekcie instalacji, dlatego inwestor nie musi się nim przejmować.

Możemy śmiało ogłosić, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż instalacji

Panele fotowoltaiczne oraz zespół muszą mieć zapewniony bezpieczny transport z parteru na wysokość dachu.

Zwykle jest to drabina bądź dwie drabiny, ale w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Później niezbędne są szyny i uchwyty, aby należycie ubezpieczyć panele na dachu.

Łączenie paneli kablami w maksymalnie optymalny sposób to następny etap w realizacji projektu.

Nasz zespół dba o to, by układ pracował maksymalnie efektywnie tworząc skoordynowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Równocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk pociągnie przewody elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Podłączymy inwerter oraz kilka innych urządzeń, które sprawiają, że układ funkcjonuje, i przetestujemy wszystko, by upewnić się, że wszystko perfekcyjnie współgra.

Konserwacja

Ze względu na swoją strukturę oraz montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest obowiązkowy.

Powinny być czyszczone i kontrolowane co pewien czas, zapewne jeden bądź dwa razy w roku, w zależności od aury.

Możesz to zrobić samodzielnie ewentualnie skorzystać z naszych usług w zakresie konserwacji paneli fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Wyjątkowo ważne są dla nas Twoje korzyści oraz oszczędności, toteż jako MK Fotowoltaika Sokółka zadbamy o proste i korzystne sfinalizowanie instalacji.

Nasze całościowe podejście poprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację oraz podłączenie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją prywatną, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi czas, oferując dogodne cenowo, nieskomplikowane programy konserwacji, które utrzymają Twój układ w szczytowej formie.