Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Strzelin | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Zespół MK Fotowoltaika ze Strzelina jest po to, żeby Ci pomóc. Jesteśmy spółką zajmującą się energią słoneczną, która od lat realizuje działalność na terenie województwa dolnośląskiego.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania co do układu fotowoltaicznego, które pasuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Współpracując z marką MK Fotowoltaika, odnajdziesz system energii odnawialnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia solarna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Systemy prędko stają się jedną z wyjątkowo poszukiwanych innowacji technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Panele fotowoltaiczne są doskonałą inwestycją dla wielu osób. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest znikoma. Monitorujemy energię zbieraną przez Twój system, żeby upewnić się, iż uzyskuje on odpowiednią ilość KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię czerpaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Lecz nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Wiemy, że nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Wybierz niezawodne, produktywne panele fotowoltaiczne o wysokiej jakości, które są objęte długoterminową gwarancją.

Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza ogromna wiedza nt fotowoltaiki w połączeniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu daje nam przewagę w niezawodnym wykonywaniu projektów według najwyższych wzorców, niezależnie od ich złożoności.

Nasi projektanci zastosują najnowocześniejsze techniki, żeby zestawić system paneli fotowoltaicznych a także wspomóc Twój dom naturalną oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak również domowych układów fotowoltaicznych.

Pomogliśmy wielu komercyjnym klientom z różnych branż w zaplanowaniu układu oraz produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Firmy zarówno większe jak a także mniejsze mogą ograniczyć koszty energii oraz wdrożyć nowatorskie rozwiązania energetyczne dzięki panelom słonecznym.

Dofinansowanie

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy firmom a także osobom prywatnym w zorganizowaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Wszelkie nasze plany są dobrane a także opracowane tak, żeby pasowały do Twoich potrzeb. Mamy także dedykowany zespół, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie zagadnienia dotyczące naszych usług a także przeprowadzi ocenę oszczędności.

Magazyn Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę gwałtownie wzrasta dzięki produktywności a także oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz system gromadzenia energii. Energia słoneczna a także systemy gromadzenia energii to rozwojowe rozwiązania. Mogą one znacznie obniżyć miesięczne rachunki za energię.

Kompetencje personelu

Firma oferuje kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych a także strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach fotowoltaicznych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele słoneczne dla domu czy firmy w Strzelinie

Dzięki przeszło 20-letniemu doświadczeniu spółka MK Fotowoltaika ma dużą wiedzę na temat układów fotowoltaicznych. Dostarczymy Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią słoneczną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym nabywcom w umieszczaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze a także polepszyć jakość życia poprzez optymalizację ilości energii produkowanej przez Twoją domową elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Kładzenie paneli fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych bądź gospodarczych potrafi wydawać się złożonym procesem dla części ludzi, jednakże nie ma się czego obawiać.

Staramy się to uczynić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych kontrahentów.

  • Konsultacje – Nasi profesjonaliści będą w stanie wskazać, czy energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest dla Państwa optymalna w zależności od Państwa lokalizacji a także potrzeb.
  • Wizja Lokalna – Nieodzowna będzie bezpośrednia wizytacja na terenie posiadłości, aby zweryfikować a także wziąć pod uwagę każdy czynnik mogący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Plan – Wykorzystując informacje zebrane podczas wizyty, nasi projektanci zaczną planowanie układu fotowoltaicznego, żeby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Uprawnienia – W tym kroku wymagana będzie szczypta cierpliwości. Załatwienie niezbędnych uprawnień nie jest do końca uzależnione od nas, niemniej zawsze dodajemy starań, aby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy zdolni do podjęcia właściwej instalacji w Państwa domu bądź firmie, możemy przystąpić do działania. Od wszczęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla konwencjonalnej instalacji do 10 kW.
  • Darmowa Energia – Po zamontowaniu układu energii odnawialnej można od razu zacząć oszczędzać przy niskich bądź żadnych kosztach utrzymania.

Spora część oceny może być spowodowana online bądź przez telefon, ale żeby wiedzieć, z czym właściwie mamy do czynienia, prawie zawsze potrzebujemy przyjechać na miejsce oraz się rozejrzeć.

Będziemy patrzeć w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, czasem nawet spierać się ze sobą trochę, jednak wyjedziemy wiedząc całkowicie, co trzeba zrobić, żeby uzyskać najwydajniejszy system fotowoltaiczny.

Zanim będziemy umieli zaprezentować Ci konkretną propozycję, zweryfikujemy sensowność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku a także warunków.

Poza samą wyceną instalacji fotowoltaicznej przygotujemy prezentację możliwych oszczędności na kolejne lata, a także pełną dokumentację techniczną a także plan postępowania krok po kroku.

Aby montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegał łatwo, projekt powinien być maksymalnie dokładny, uwzględniający parametry dachu, jak nachylenie, architektura a także pokrycie.

Dodatkowo oceniamy też zaciemnienie jakie powstaje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Dokładamy wszelkich starań, żeby projekt był maksymalnie optymalny dla konkretnego przypadku oraz mógł służyć posiadaczowi przez długotrwałe lata po montażu bez zbędnych modyfikacji czy napraw.

Do przeprowadzenia montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być nieuniknione zezwolenie od władz miejscowości, w której nieruchomość się znajduje.

Uzupełnienie dokumentacji na takie pozwolenie jest opracowane już we wczesnym planie instalacji, dlatego inwestor nie musi się nim interesować.

Cały mechanizm zorganizowania zezwoleń nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie minimalizujemy okres wyczekiwania.

Instalacja układu

Pierwszym etapem podczas montażu jest zagwarantowanie swobodnego dostępu na dach domu.

Aby to zrobić potrzebna jest łatwa konstrukcja rusztowania, drabina, opcjonalnie można skorzystać z podnośnika czy dźwigu.

Zanim zainstalujemy też panele, nieodzowne będą klemy, kątowniki a także klipsy, aby kompletna budowla była stabilna oraz niezawodna.

Łączenie paneli przewodami w maksymalnie optymalny sposób to kolejny etap w realizacji projektu.

Wymagana jest tutaj duża kompetencja, aby obwody były skoordynowane pod optymalną wydajność układu.

Do falownika też potrzebne będzie pociągnięcie kabli z dachu, czym zajmie się nasz ekspert ds. fotowoltaiki.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie zweryfikować, czy całość idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją architekturę a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest potrzebny.

Rekomenduje się jednak, aby panele słoneczne czyścić przynajmniej raz w roku, aby utrzymywały optymalną wydajność.

Czy zrobisz to przy pomocy usług profesjonalnej firmy czy samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować ostrożność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Niezmiernie istotne są dla nas Twoje korzyści a także oszczędności, więc jako MK Fotowoltaika Strzelin zadbamy o bezproblemowe oraz opłacalne wykonanie instalacji.

Nasze kompleksowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację a także podłączenie.

Odnawialna oraz bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Nie zadręczaj się też o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z ewentualnymi przyszłymi kłopotami z instalacją. Jeżeli zrealizowałeś instalację u nas, wciąż będziemy w stanie Ci pomóc.