Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Toruń | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeżeli poszukujesz systemu energii słonecznej w rejonie kujawsko-pomorskim, zespół MK Fotowoltaika z Torunia jest tu, aby Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które dostosowuje się do Twoich potrzeb i budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi dopomóc Ci zyskać system energii słonecznej zainstalowany w Twoim lokalu ewentualnie firmie.

panele na dachu domu

ENERGIA EKOLOGICZNA

W obecnym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia solarna jest najnowszą z długiej linii niezwykle korzystnych nowinek technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Raz zainstalowane panele fotowoltaiczne są szczególnie łatwe w utrzymaniu. Konserwacja wymagana dla większości systemów domowych jest nieznaczna. Monitorujemy energię zbieraną przez Twój system, aby upewnić się, że generuje on optymalną ilość KWh.

DOBRO SPOŁECZEŃSTWA

Dzięki przesunięciu z konwencjonalnych źródeł energii na energię solarną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika jest marką godną zaufania, która proponuje wysokiej klasy panele słoneczne objęte długoterminową gwarancją. Nie znajdziesz innej firmy o takim samym poziomie skuteczności, sumienności a także obsługi.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza wiedza z zakresu fotowoltaiki a także doświadczenie, w powiązaniu z profesjonalizmem personelu, dopomogą nam przynieść większą wartość dla naszych nabywców.

Nasi projektanci wykorzystają najnowocześniejsze techniki, aby skonfigurować system paneli fotowoltaicznych a także wspomóc Twój budynek naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak i prywatnych systemów fotowoltaicznych.

Pomagamy w planowaniu i instalacji systemów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc ograniczyć koszty energii i równolegle podwyższyć produktywność. Jest to idealna wiadomość dla instytucji zarówno dużych, jak i małych.

Dofinansowanie

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy firmom a także osobom prywatnym w zorganizowaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Wszelkie nasze plany są dostosowane a także opracowane tak, aby pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy także dedykowany zespół, który chętnie zapewni odpowiedzi na wszelakie pytania dotyczące naszych usług i wykona analizę oszczędności.

Przechowywanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę błyskawicznie wzrasta dzięki efektywności a także oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz system gromadzenia energii. Energia solarna a także układy gromadzenia energii to rozwojowe rozwiązania. Potrafią one znacznie obniżyć comiesięczne rachunki za energię.

Zespół Fachowców

Przygotowujemy a także realizujemy fotowoltaiczne układy energetyczne dla naszych kontrahentów. Nasze projekty a także instalacje są skoncentrowane na optymalnej efektywności, wytrzymałości i estetyce. Umożliwiamy kompleksowy monitoring efektywności, usługi projektowe a także montażowe.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla domu lub firmy w Toruniu

Niezależnie od tego, czy planujesz uniezależnić się od wysokiego miesięcznego rachunku za energię, czy zainwestować w swój biznes, który będzie zyskowny przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dziś, by umówić się na bezpłatną konsultację!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do instalacji?

Jeżeli zatrudnisz doświadczoną firmę fotowoltaiczną do projektowania i instalacji systemu dla Twojego domu, możesz się cieszyć bezpłatną energią już po paru tygodniach.

Naszym zadaniem jest sprawienie, aby włączenie instalacji było tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Konsultacje – Damy Ci bezpłatną pomoc, aby stwierdzić, czy energia odnawialna jest dla Ciebie odpowiednim wyborem.
  • Wizja Terenowa – Będziemy musieli sprawdzić Państwa budynek a także oszacować parametry instalacji w sposób możliwie dokładny.
  • Projekt – Zebraliśmy już wszelkie dane, których wymagamy, żeby wiedzieć, ile energii użytkujesz w ciągu dnia. Nasi projektanci zaplanują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Pozwolenia – W tym etapie wymagana będzie odrobina wytrwałości. Załatwienie niezbędnych uprawnień nie jest do końca uzależnione od nas, natomiast zawsze dokładamy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy zdolni do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa lokalu lub instytucji, możemy przystąpić do pracy. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej niż 3-4 dni dla standardowej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – System energii odnawialnej to idealna inwestycja, która potrafi dać Ci błyskawiczne korzyści pieniężne a także rozwiązania przyjazne dla otoczenia.

Większość niezbędnych danych do wyceny możemy uzyskać przez telefon lub zdalnie, jednak wymagana będzie też wizyta na miejscu i oględziny lokalne.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod uwagę m.in. kąt nachylenia dachu, wymodelowanie dachu, kierunek nachylenia, stopień zaciemnienia a także pozostałe czynniki oddziałujące na parametry instalacji.

Nim będziemy potrafili zaprezentować Ci konkretną ofertę, sprawdzimy zasadność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku a także warunków.

Poza samą ewaluacją instalacji fotowoltaicznej opracujemy prezentację możliwych oszczędności na kolejne lata, a ponadto kompletną specyfikację techniczną i plan działania krok po kroku.

Do projektu konieczne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i architektury. Wszystko po to, żeby plan instalacji nie pozostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod uwagę. Weryfikujemy także bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru a także zaciemnienie dachu i pilnujemy, żeby instalacja była estetyczna.

Układy te są wykonane tak, aby służyły przez dziesięciolecia, więc każdy z nich jest opracowany i potwierdzony przez profesjonalnego instalatora.

Zdarza się, że prawa publiczne nakazują określonych zezwoleń na instalację systemów fotowoltaicznych, co delikatnie przeciąga cały proces.

Nie jest to dla nas komplikacją, bowiem zapoznajemy się z oczekiwaniami już we wstępnym planie instalacji i przygotowujemy stosowne dokumenty.

Mamy za sobą już tyle instalacji a także przypadków pozyskiwania uprawnień, że czas niezbędny na ich zdobycie jest możliwie niewielki.

Montaż systemu

Obowiązkowym elementem przed samym montażem jest bezpieczna metoda transportu paneli na dach obiektu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania lub też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych metod, w zależności od warunków.

Uchwyty, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma działać wiele lat z optymalną efektywnością.

Gdy wszystko zostanie zainstalowane zgodnie z naszymi planami, złączymy panele kablami.

Nasz personel dba o to, żeby system pracował maksymalnie produktywnie tworząc zsynchronizowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Następnie nasz ekspert ds. instalacji fotowoltaicznych scali kablami elektrycznymi panele z falownikiem.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie stwierdzić, czy całość idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Panele fotowoltaiczne nie mają ruchomych części i wymagają nader drobnej konserwacji.

Dla osiągania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku i wykonać test wydajności.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz zrobić samodzielnie lub wynajmując spółkę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Niezmiernie ważne są dla nas Twoje korzyści i oszczędności, więc jako MK Fotowoltaika Toruń zadbamy o nieskomplikowane i opłacalne sfinalizowanie instalacji.

Nasze kompleksowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację a także podłączenie.

Odnawialna i bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie paru tygodni.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz śnić spokojnie. Dopomożemy Ci przy jakiejkolwiek wątpliwości i problemie zaraz po instalacji, jeśli takowe wystąpią.