Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Trzebinia | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika z Trzebini to oddział zawodowców w sferze energetyki solarnej, którzy realizują instalacje dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w wyszukaniu rozwiązania układu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Jesteśmy specjalistami w budowie systemów energii solarnej i jesteśmy tu, żeby Ci pomóc. Wypełnij formularz lub zadzwoń i otrzymaj bezpłatną wycenę, by dowiedzieć się, ile będzie kosztować budowa układu energii solarnej w Twoim domu lub firmie.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Energia solarna modyfikuje sposób, w jaki myślimy o energii. Układy szybko stają się jedną spośród wyjątkowo poszukiwanych innowacji technologicznych w kraju.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są wspaniałą inwestycją dla wielu osób. Dzięki naszej najnowocześniejszej technice monitorowania, potrafimy zweryfikować, ile energii elektrycznej wytworzył Twój system. To tak normalne, jak uruchomienie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Przejście na energię solarną to poważna inwestycja, która pozwala Ci przyoszczędzić pieniądze i pomoże środowisku. Wiemy, że nie wszystkie panele solarne są sobie równe. Wybierz niezawodne, produktywne panele fotowoltaiczne o wysokiej jakości, które są objęte długoletnią gwarancją.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Nasza obszerna wiedza specjalistyczna w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu zapewnia nam przewagę w bezpiecznym wykonywaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość i okoliczności.

Proponujemy pełen repertuar rozwiązań i usług w obszarze energii odnawialnej, w tym układy zasilania energią odnawialną podłączone do sieci, układy gromadzenia energii , a także same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojego Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącą marką na rynku fotowoltaiki dla instytucji a także domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są solidne i efektywne.

Pomagamy w projektowaniu i instalacji systemów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Dzięki panelom słonecznym spółki mogą ograniczyć koszty energii i zastosować nowatorskie rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

MK Fotowoltaika jest profesjonalną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie po zrealizowanym projekcie. Będziemy pracować nad znalezieniem najkorzystniejszego projektu, który będzie znakomicie pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci jednocześnie lepiej poznać różne koszty i możliwości dostępne dla Ciebie.

Przechowywanie Energii

Układy przechowywania energii pomagają podnieść wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia słoneczna jest oczywistą i czystą alternatywą dla klasycznych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz.

Wspaniały Zespół

Spółka oferuje pełen zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zamów panele solarne do budynku bądź instytucji w Trzebini

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem i zespołem specjalistów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał swoją inwestycję.

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne potrafią wpłynąć na Twój dom bądź firmę i skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na bezpłatną wycenę!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego czy mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga jednak wiedzy a także właściwego zaplanowania.

Dokładamy wszelkich starań, żeby czas od momentu wyceny do zrealizowania instalacji był jak najmniejszy.

  • Wycena – Przekręć do nas już dziś, żeby nawiązać rozmowę na temat Twojego planu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizyta – Potrzebujemy zrealizować pełną analizę terenu, żeby upewnić się, że każdy element został wzięty pod uwagę.
  • Projekt – Zebraliśmy już kompletne dane, których wymagamy, aby wiedzieć, ile energii użytkujesz w ciągu dnia. Nasi projektanci opracują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Zanim będziemy w stanie podjąć prace instalacyjne konieczne będzie również zdobycie stosownych uprawnień. Nasz zespół jest doświadczony również pod tym kątem i potrafi ograniczyć czas oczekiwania do minimum.
  • Instalacja – Po uregulowaniu formalności możemy przystąpić do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie gospodarczym bądź przy gruncie. Trwa to najczęściej tylko kilka dni.
  • Oszczędność – System energii odnawialnej to świetna inwestycja, która potrafi przynieść Ci szybkie korzyści finansowe i rozwiązania dobre dla otoczenia.

Przed opracowaniem planu projektu obowiązkowa będzie również wizytacja na miejscu, żeby zdobyć wszelkie niezbędne dane, których nie sposób sformułować w rozmowie telefonicznej.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod uwagę m.in. kąt nachylenia dachu, ukształtowanie dachu, profil nachylenia, stopień zaciemnienia i pozostałe elementy oddziałujące na parametry instalacji.

Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji słonecznej zasugerujemy Ci logiczne rozwiązanie.

Dokument obejmować będzie dokładny obszar czynności, ewaluację, specyfikację układu a także prognozy wydajności. Do propozycji dodana jest umowa na podjęcie prac.

Do projektu nieodzowne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i architektury. Wszystko po to, żeby projekt instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie czy w końcu estetyka również są brane pod uwagę w trakcie przygotowywania instalacji.

Przykładamy wszystkich starań, żeby projekt był maksymalnie odpowiedni dla konkretnego przypadku i mógł służyć właścicielowi przez długotrwałe lata po montażu bez niepotrzebnych modyfikacji czy napraw.

W niektórych przypadkach potrzebne może się okazać pozwolenie od urzędu miasta ze zgodą na zrealizowanie instalacji słonecznej na Twoim dachu lub gruncie.

Nie jest to dla nas przeszkodą, gdyż zapoznajemy się z oczekiwaniami już we wstępnym projekcie instalacji i przygotowujemy stosowne dokumenty.

Możemy stanowczo stwierdzić, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż układu

Panele fotowoltaiczne oraz zespół muszą mieć zagwarantowany solidny transport z dołu na wysokość dachu.

Żeby to osiągnąć przydatna jest łatwa konstrukcja rusztowania, drabina, opcjonalnie można skorzystać z podnośnika czy dźwigu.

Następnie obowiązkowe są szyny i zaciski, żeby prawidłowo zabezpieczyć panele na dachu.

Istotnym etapem jest poprawne połączenie paneli właściwymi kablami, tak żeby prąd przepływał w maksymalnie najbardziej optymalny sposób.

Integracja z funkcjonującymi urządzeniami będzie tworzyć obwód zdolny do czerpania najwięcej korzyści z energii solarnej.

Następnie nasz fachowiec ds. instalacji fotowoltaicznych scali kablami elektrycznymi panele z falownikiem.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Ze względu na swoją strukturę a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest niezbędny.

Dla osiągania najlepszych efektów można czyścić panele 2 razy do roku i wykonać pomiar produktywności.

Czy zrobisz to przy pomocy usług specjalistycznej firmy bądź osobiście, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować rozwagę na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Niesłychanie istotne są dla nas Twoje korzyści a także oszczędności, stąd jako MK Fotowoltaika Trzebinia zadbamy o proste i zyskowne przeprowadzenie instalacji.

Zajmiemy się wszystkim od pierwotnego pomysłu, przez specyfikację, aż po sam montaż i uruchomienie.

Żeby móc cieszyć się swoją domową, samowystarczalną fabryką czystej energii wystarczy umówić się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Po zakończeniu instalacji służymy nieprzerwanie pomocą, zatem jeśli będziesz mieć dowolne pytania lub dylematy, jesteśmy do dyspozycji.