Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Wałbrzych | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Firma MK Fotowoltaika z Wałbrzycha oferuje kompleksowe rozwiązania w obszarze energii słonecznej na terenie województwa dolnośląskiego.

Jesteśmy zobowiązani do dostarczenia Ci układu fotowoltaicznego, który będzie pasował do Twoich potrzeb oraz budżetu.

Jesteśmy ekspertami w instalacji układów energii słonecznej i jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wypełnij formularz bądź zadzwoń i zdobądź nieodpłatną wycenę, żeby dowiedzieć się, ile będzie kosztować instalacja układu energii słonecznej w Twoim domu lub firmie.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

W dzisiejszym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia słoneczna jest najnowocześniejszą z długiej linii niezmiernie potrzebnych nowinek technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Raz rozlokowane panele fotowoltaiczne są bardzo proste w utrzymaniu. Nasi kontrahenci nie muszą się martwić o konserwację swoich układów domowych, ponieważ nadzorujemy KWh, które system wyprodukował.

DLA DOMU

Przejście na energię uzyskiwaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednakże nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Rozumiemy, że nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Wybierz efektywne, produktywne panele fotowoltaiczne o wysokiej jakości, które są objęte długoterminową gwarancją.

Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza szeroka wiedza branżowa w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu zapewnia nam przewagę w bezpiecznym wykonywaniu projektów, przy utrzymaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość i okoliczności.

Specjalizujemy się w projektowaniu oraz realizowaniu najnowszych zaawansowanych technik energetycznych, w tym układów słonecznych związanych z siecią, rozwiązań gromadzenia energii oraz układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak również prywatnych układów fotowoltaicznych.

Pomogliśmy wielu komercyjnym konsumentom z różnorodnych branż w opracowaniu układu oraz produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Firmy zarówno duże jak oraz mniejsze mogą zredukować koszty energii oraz zaimplementować niestandardowe rozwiązania energetyczne dzięki panelom słonecznym.

Oszczędność pieniędzy

Jeśli potrzebujesz sfinansować instalację paneli fotowoltaicznych, MK Fotowoltaika pomoże Ci zdobyć pieniądze i informację, jak tego dokonać. Nasz personel będzie wymagać szczegółowych informacji użycia prądu, aby przeanalizować Twoje bieżące wydatki i pomóc przedstawić Ci innowacyjny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Magazynowanie Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę błyskawicznie wzrasta dzięki efektywności i oszczędnościom na kosztach oferowanym przez nasz system magazynowania energii. Energia odnawialna ma wiele korzyści. Jest przyjazna dla środowiska, nie produkuje szkodliwych emisji oraz jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Świetny Personel

Firma oferuje kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych systemach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne dla budynku czy firmy w Wałbrzychu

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem i zespołem ekspertów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał twoją inwestycję.

Sprawdź, jak panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na Twój dom bądź firmę i skontaktuj się z nami już dziś, by umówić się na nieodpłatną wycenę!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Zakładanie paneli fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych lub gospodarczych potrafi wydawać się zagmatwanym procesem dla większości ludzi, tymczasem nie ma się czego obawiać.

Dokładamy każdych starań, aby okres od momentu oceny do włączenia instalacji był jak najkrótszy.

  • Konsultacje – Nasi doradcy będą w stanie ustalić, czy energia pozyskiwana z paneli słonecznych jest dla Państwa właściwa w zależności od Państwa lokalizacji i zapotrzebowania.
  • Wizyta – Będziemy musieli obejrzeć Państwa lokal i oszacować parametry instalacji w sposób maksymalnie szczegółowy.
  • Plan – Korzystając z informacji zebranych podczas wizyty, nasi inżynierowie podejdą do opracowywania układu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Zezwolenia – W tym kroku wymagana będzie odrobina wytrwałości. Zorganizowanie koniecznych zezwoleń nie jest do końca zależne od nas, natomiast zawsze przykładamy starań, by trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Gdy będziemy gotowi do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa lokalu lub firmie, możemy przystąpić do działania. Od podjęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej niż 3-4 dni dla konwencjonalnej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – Po zamontowaniu układu energii słonecznej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich lub żadnych kosztach na utrzymanie.

Poza wywiadem zdalnym lub telefonicznym zwykle też umawiamy się na konsultację u Państwa, by zweryfikować konkretnie możliwości i warunki do umieszczenia instalacji.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt nachylenia dachu, rozmieszczenie dachu, profil nachylenia, stan zaciemnienia i pozostałe czynniki wpływające na parametry instalacji.

Po rozpatrzeniu wszystkich za oraz przeciw co do rentowności oraz zasadności instalacji słonecznej zaproponujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Poza samą wyceną instalacji słonecznej wykonamy prezentację potencjalnych oszczędności na następne lata, a ponadto pełną dokumentację techniczną a także plan postępowania krok po kroku.

By montaż instalacji słonecznej przebiegał sprawnie, projekt powinien być maksymalnie szczegółowy, uwzględniający parametry dachu, jak pochylenie, struktura a także pokrycie.

Dodatkowo analizujemy też zaciemnienie jakie występuje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr oraz obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Układy te są zrealizowane tak, aby służyły przez dziesięciolecia, dlatego każdy z nich jest zaplanowany oraz potwierdzony przez doświadczonego instalatora.

W określonych przypadkach niezbędne może się okazać zezwolenie od urzędu miasta ze zgodą na przeprowadzenie instalacji słonecznej na Twoim dachu lub gruncie.

Punkty dotyczące takich uprawnień są już określane przy opracowywaniu instalacji, zatem nie stanowią one dla nas żadnego zaskoczenia.

Mamy za sobą już tyle instalacji i sukcesów nabywania uprawnień, że okres niezbędny na ich pozyskanie jest realnie niewielki.

Montaż instalacji

Ważnym krokiem podczas montażu jest zagwarantowanie swobodnego dostępu na dach budynku.

Zdarzało się, że korzystaliśmy z dźwigów, podnośników, bądź wózków widłowych, jednakże wielokrotnie starczy drabina bądź proste rusztowanie.

Zaczniemy montaż okuć, później postawimy szyny, i następnie ubezpieczymy same panele.

Łączenie paneli przewodami w maksymalnie optymalny sposób to kolejny moment w realizacji projektu.

To rzeczywiście wymusza trochę matematyki, aby zsynchronizować obwody i zmaksymalizować produktywność układu.

Niezbędne będzie też poprowadzenie przez naszego fachowca ds. fotowoltaiki kabli od paneli do pomieszczenia instalacji falownika.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Panele fotowoltaiczne nie mają dynamicznych części oraz potrzebują bardzo delikatnej pielęgnacji.

Powinny być oczyszczane oraz sprawdzane co jakiś czas, może jeden lub dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Możesz to wykonać osobiście lub skorzystać z naszych usług w obszarze renowacji paneli fotowoltaicznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Wałbrzych zamontowanie układu fotowoltaicznego dla Twojego domu jest bezbolesne i zyskowne.

Cały proces to nie tylko sama instalacja, lecz również projektowanie oraz załatwianie upoważnień, z czym oczywiście również pomagamy.

Aby móc cieszyć się swoją osobistą, samowystarczalną fabryką czystej energii wystarczy umówić się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz spać spokojnie. Dopomożemy Ci przy jakiejkolwiek wątpliwości oraz problemie zaraz po instalacji, jeżeli takowe wystąpią.