Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Węgrów | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

MK Fotowoltaika z Węgrowa to zespół specjalistów w branży energetyki słonecznej, którzy tworzą instalacje dopasowane do poszczególnych potrzeb klienta.

Możesz zaufać lokalnemu zespołowi, który ułatwi Ci odszukać doskonałe rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii solarnej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój lokal bądź firmę bardziej niezależną. Panele solarne są świetnym sposobem na generowanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także dobrym sposobem na bycie przyjaznym dla środowiska.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Układy energii fotowoltaicznej zmieniają sektor energetyczny a także szybko stają się wybitnie upragnioną nowinką technologiczną w całej Polsce.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są idealną inwestycją dla wielu osób. Konserwacja jest niewielka dla większości domowych systemów, zaś wszyscy nasi klienci posiadają urządzenie nadzorujące, które pokazuje nam precyzyjnie ile KWh system wyprodukował.

DLA DOMU

Przejście na energię pobieraną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednak nie wszystkie panele solarne są sobie równe. MK Fotowoltaika jest marką godną zaufania, która oferuje wysokiej jakości panele solarne objęte długoletnią gwarancją. Nie odnajdziesz drugiej firmy o takim samym poziomie skuteczności, niezawodności i obsługi.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Jesteśmy zespołem fachowców, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy kompetencję i doświadczenie konieczne do tego, aby Twój projekt został wykonany zgodnie z najwyższymi wzorcami.

Specjalizujemy się w opracowywaniu i wprowadzaniu najnowocześniejszych technik energetycznych, w tym systemów solarnych podłączonych do sieci, rozwiązań w zakresie gromadzenia energii i wytwarzania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Twojej Firmy

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostawcą zarówno komercyjnych, jak również domowych systemów słonecznych.

Pomagamy odbiorcom projektować i instalować układy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Panele słoneczne mogą pomóc obniżyć koszty energii oraz równolegle podwyższyć wydajność. Jest to świetna wiadomość dla instytucji zarówno większych jak również mniejszych.

Dofinansowanie

MK Fotowoltaika jest profesjonalną firmą w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie po ukończonym projekcie. Wszystkie nasze plany są dopasowane i zaprojektowane tak, aby pasowały do Twoich potrzeb. Mamy także dedykowany zespół, który chętnie zapewni odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące naszych usług i przeprowadzi ocenę oszczędności.

Magazynowanie Energii

Dla wielu instytucji nasze układy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość ich inwestycji w panele słoneczne. Energia solarna to przyszłość. Nawet w obliczu ryzyka zmianami klimatycznymi, będzie ona nadal stosowana w jeszcze większym stopniu.

Umiejętności zespołu

Spółka oferuje pełen zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych układach słonecznych.

Zamów panele solarne do domu bądź instytucji w Węgrowie

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem i zespołem fachowców, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał swoją inwestycję.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią słoneczną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym kontrahentom w budowaniu paneli fotowoltaicznych na ich posesjach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze i polepszyć jakość życia poprzez optymalizację ilości energii produkowanej przez Twoją prywatną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego czy mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga jednak wiedzy i odpowiedniego zaprojektowania.

Naszym zamierzeniem jest sprawienie, aby zrealizowanie instalacji było tak proste oraz szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – Zagwarantujemy Ci nieodpłatną poradę, aby ustalić, czy energia odnawialna jest dla Ciebie korzystnym wyborem.
  • Wizyta – Musimy przeprowadzić pełną ocenę terenu, aby upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Nasi projektanci spożytkują informacje pozyskane podczas Twojej wizyty, aby zacząć projektowanie systemu fotowoltaicznego.
  • Zezwolenia – W tym kroku wymagana będzie odrobina wytrwałości. Uzyskanie potrzebnych pozwoleń nie jest do końca zależne od nas, jednak zawsze dokładamy starań, by trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Po uregulowaniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, obiekcie przemysłowym bądź przy gruncie. Trwa to najczęściej zaledwie kilka dni.
  • Bezpłatna Energia – Po zrealizowanej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, naturalnej energii i uwolnić się od energii od dostawcy.

Większość potrzebnych danych do oceny potrafimy zdobyć przez telefon bądź zdalnie, jednak wymagana będzie też konsultacja na miejscu oraz oględziny lokalne.

Będąc na miejscu możemy dokładnie zweryfikować kształt dachu, zaciemnienie, kierunek a także kąt pochylenia dachu. Wszystkie te elementy mają wpływ na projekt instalacji fotowoltaicznej.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z systemu fotowoltaicznego i będzie on uzasadniony ekonomicznie, opiszemy Ci kompletną ofertę.

W ofercie obejmiemy ewaluację instalacji, prognozy wydajności, specyfikację systemu a także umowę o obszarze robót.

Aby montaż instalacji fotowoltaicznej przebiegał łatwo, projekt powinien być maksymalnie skrupulatny, uwzględniający parametry dachu, jak nachylenie, struktura i pokrycie.

Bierzemy także pod rozwagę wszelkie obciążenia, kierunek wiatru, zaciemnienie, bliskość panelu elektrycznego i estetykę.

Układ słoneczny będzie zaplanowany przez najlepszych speców od fotowoltaiki tak, by gwarantować oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W zależności od Twojego miejsca zakwaterowania, do zainstalowania systemu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane uprawnienie samorządowe.

Oczekiwania dotyczące uprawnień badamy już na etapie analizy, stąd nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Możemy swobodnie ogłosić, iż ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Montaż instalacji

Potrzebnym elementem przed samym montażem jest stabilna droga transportu paneli na dach obiektu.

Zwykle jest to drabina bądź dwie drabiny, ale w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Klipsy, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma działać wiele lat z optymalną efektywnością.

Ważnym etapem jest odpowiednie złączenie paneli właściwymi przewodami, tak aby prąd przepływał w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Wymagana jest tutaj spora kompetencja, by obwody były zsynchronizowane pod maksymalną wydajność systemu.

Niezbędne będzie też poprowadzenie przez naszego fachowca ds. fotowoltaiki kabli od paneli do miejsca instalacji falownika.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie sprawdzić, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Panele słoneczne nie posiadają dynamicznych części oraz wymagają nader skromnej pielęgnacji.

Powinny być oczyszczane oraz testowane co pewien czas, zapewne jeden czy dwa razy w roku, w zależności od aury.

Oczyszczanie ponadto można zlecić i niekoniecznie musi to być spółka specjalizująca się w instalacjach słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Z MK Fotowoltaika Węgrów zainstalowanie systemu fotowoltaicznego dla Twojego budynku jest bezbolesne i zyskowne.

Nasze kompleksowe podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, budowę i podłączenie.

Zadzwoń bądź wypełnij formularz na stronie, a Twoją domową oraz odnawialną energię będziesz mógł wytwarzać już w ciągu paru tygodni.

Po zakończeniu instalacji służymy zawsze poradą, więc jeżeli będziesz mieć dowolne pytania czy dylematy, jesteśmy do dyspozycji.