Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Wrocław | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Spółka MK Fotowoltaika z Wrocławia oferuje kompletne rozwiązania w zakresie energii solarnej na obszarze województwa dolnośląskiego.

Możesz zaufać naszemu zespołowi, który ułatwi Ci odkryć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii odnawialnej.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój dom lub firmę bardziej niezależną.

Panele słoneczne są znakomitym sposobem na wytwarzanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a ponadto łatwym sposobem na bycie przyjaznym dla środowiska.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

W obecnym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia słoneczna jest najnowocześniejszą z długiej linii bardzo przydatnych innowacji technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są wspaniałą inwestycją dla wielu osób. Konserwacja jest znikoma dla większości domowych układów, a wszyscy nasi nabywcy posiadają urządzenie nadzorujące, które wskazuje nam dokładnie ile KWh system wyprodukował.

LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ

Dzięki przesunięciu z klasycznych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika łączy rzetelność i efektywność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, że zyskasz najstosowniejsze panele dla swojego domu.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza głęboka znajomość nt fotowoltaiki w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu umożliwia nam przewagę w solidnym realizowaniu projektów wedle najwyższych standardów, niezależnie od ich złożoności.

Specjalizujemy się w opracowywaniu i wprowadzaniu najnowocześniejszych zaawansowanych technologii energetycznych, w tym układów solarnych powiązanych z siecią, rozwiązań przechowywania energii , a także układów zasilania poza siecią.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

Zapewniamy kompleksowe rozwiązania dla domowych i komercyjnych układów fotowoltaicznych, w tym projektowanie, inżynierię, montaż i uruchomienie.

Pomogliśmy wielu komercyjnym klientom z różnorodnych branż w opracowaniu układu i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Podczas gdy zużycie energii elektrycznej rośnie, panele solarne są tańsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Przyszłość energii słonecznej rysuje się w ciepłych barwach.

Dofinansowanie

Firma MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy spółkom i osobom prywatnym w otrzymaniu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Nasz oddział będzie wymagać dokładnych informacji użycia prądu, żeby zbadać Twoje bieżące koszty i pomóc przedstawić Ci nowoczesny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Magazyn Energii

Systemy magazynowania energii pomagają naszym konsumentom znacząco zmniejszyć koszty energii. Energia solarna jest oczywistą oraz naturalną opcją dla klasycznych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa czy gaz.

Znakomity Zespół

Spółka świadczy kompletny zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych systemach fotowoltaicznych.

Zamów panele fotowoltaiczne do budynku bądź instytucji we Wrocławiu

Niezależnie od tego, czy chcesz uwolnić się od wysokich miesięcznych rachunków za prąd, lub też zainwestować w twój biznes, który będzie przynosił zyski przez wiele lat, profesjonaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to działanie.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną.

Możesz ograniczyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także wygospodarować pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego lub mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga jednak kompetencji i dobrego zaplanowania.

Dokładamy każdych starań, żeby okres od momentu weryfikacji do włączenia instalacji był jak najmniejszy.

  • Wycena – Umożliwimy Ci nieodpłatną poradę, żeby określić, czy energia solarna jest dla Ciebie korzystnym wyborem.
  • Wizja Terenowa – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie oszacować ściśle wymogi, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu a także dla samej efektywności instalacji.
  • Plan – Wykorzystując dane zgromadzone podczas wizyty, nasi inżynierowie zaczną planowanie układu fotowoltaicznego, żeby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Uprawnienia – W tym kroku wymagana będzie szczypta cierpliwości. Uzyskanie potrzebnych pozwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, jednak zawsze dodajemy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Po sprawdzeniu i zaakceptowaniu wszelkich szczegółów dotyczących instalacji, możemy przystąpić do właściwej instalacji na Państwa posiadłości. Kompletny montaż nie powinien potrwać dłużej niż 3 do 4 dni.
  • Bezpłatna Energia – Układ energii słonecznej to wyjątkowa inwestycja, która może dostarczyć Ci błyskawiczne korzyści pieniężne i rozwiązania dobre dla środowiska.

Przed przygotowaniem planu projektu nieunikniona będzie dodatkowo wizyta na miejscu, żeby uzyskać wszystkie konieczne informacje, których nie sposób stwierdzić w rozmowie telefonicznej.

Oględziny na miejscu są potrzebne przed przygotowaniem planu instalacji słonecznej.

By móc zweryfikować rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w przygotowywanym miejscu instalacji, kąt oraz kierunek nachylenia dachu oraz jego profil.

Po rozważeniu wszelkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji słonecznej zasugerujemy Ci racjonalne rozwiązanie.

Poza samą wyceną instalacji słonecznej opracujemy prezentację realnych oszczędności na następne lata, a ponadto całkowitą specyfikację techniczną oraz plan postępowania krok po kroku.

Budowa każdego dachu, jego kształt, orientacja i materiał są unikalne, dlatego system potrzebuje zostać zaprojektowany przed jego budową.

Bierzemy również pod rozwagę wszystkie obciążenia, kierunek wiatru, zaciemnienie, bliskość panelu elektrycznego i stylistykę.

Układ słoneczny będzie zaprojektowany przez najlepszych specjalistów od fotowoltaiki tak, żeby gwarantować oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W określonych przypadkach nieuniknione może się okazać zaświadczenie od urzędu miasta ze zgodą na wykonanie instalacji słonecznej na Twoim dachu lub gruncie.

Uzupełnienie dokumentacji na takie zezwolenie jest opracowane już we wczesnym planie instalacji, więc inwestor nie musi się nim zajmować.

Cały proces zdobycia zezwoleń nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie redukujemy okres oczekiwania.

Instalacja układu

Na wstępie tworzymy niezawodną trasę z ziemi na Twój dach.
Przeważnie jest to drabina bądź dwie drabiny, jednak w przeszłości używaliśmy także wózków widłowych, podnośników, a nawet żurawi.

Nim zamontujemy same panele, potrzebne będą klemy, kątowniki oraz uchwyty, żeby cała struktura była solidna i bezpieczna.

Gdy wszystko zostanie zamontowane zgodnie z naszymi projektami, połączymy panele przewodami.

Nasz zespół dba o to, aby system działał maksymalnie efektywnie stanowiąc zsynchronizowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Potrzebne będzie też przeprowadzenie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki kabli od paneli do miejsca instalacji falownika.

Ostatnie etapy to integracja wszelkich urządzeń i dokładne testy działania kompletnej instalacji, tak żeby plan produkcji energii przewidziany w projekcie był w całości wykonywany.

Co z konserwacją?

Panele fotowoltaiczne nie posiadają dynamicznych części i potrzebują nader niewielkiej pielęgnacji.

Jedyną czynnością, uzależnioną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich czyszczenie raz lub 2 razy do roku.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz zrobić samodzielnie bądź zatrudniając firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Wyjątkowo ważne są dla nas Twoje korzyści oraz oszczędności, dlatego jako MK Fotowoltaika Wrocław zadbamy o łatwe i opłacalne sfinalizowanie instalacji.

Cały proces to nie tylko sama instalacja, ale również planowanie i uzyskiwanie zezwoleń, z czym ewidentnie również pomagamy.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją domową, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Nie martw się też o to, czy będziesz w stanie sobie pomóc z ewentualnymi innymi problemami z instalacją. Jeżeli zrealizowałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci dopomóc.