Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Zabrze | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne dla Twojego domu i firmy

Jeśli poszukujesz systemu energii słonecznej w rejonie śląskim, zespół MK Fotowoltaika z Zabrza jest tu, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odszukaniu rozwiązania systemu fotowoltaicznego, który pasuje do Twoich potrzeb , a także budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi pomóc Ci zorganizować system energii słonecznej zainstalowany w Twoim lokalu bądź firmie.

panele na dachu domu

EKOLOGICZNA ENERGIA

Energia słoneczna zmienia sposób, w jaki myślimy o energii. Układy szybko stają się jedną z najbardziej popularnych nowinek technologicznych w regionie.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Po zainstalowaniu panele fotowoltaiczne są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nasze systemy fotowoltaiczne są bezproblemowe w utrzymaniu, a my monitorujemy produkcję KWh u wszystkich naszych kontrahentów, by zapewnić ich zadowolenie.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z klasycznych źródeł energii na energię odnawialną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika łączy uczciwość i skuteczność z długoletnią gwarancją. Wybierając nas, wiesz, że odbierzesz najsolidniejsze panele dla swojego domu.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy są w stanie podjąć się każdego projektu. Posiadamy wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, by Twój projekt został przeprowadzony zgodnie z największymi wzorcami.

Nasi projektanci zastosują najnowsze technologie, by zestawić system paneli fotowoltaicznych i wspomóc Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

MK Fotowoltaika dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie komercyjnych systemów fotowoltaicznych.

Pomogliśmy wielu komercyjnym nabywcom z różnorodnych branż w opracowaniu systemu i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Panele słoneczne są świetnym sposobem na obniżenie kosztów energii i zaimplementowanie niestandardowych rozwiązań energetycznych.

Analiza korzyści

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy spółkom i osobom prywatnym w uzyskaniu dofinansowania na przygotowaną instalację fotowoltaiczną. Wszelkie nasze plany są dobrane i zaprojektowane tak, by pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy także dedykowany zespół, który chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie zapytania dotyczące naszych usług a także przeprowadzi ocenę oszczędności.

Magazynowanie Energii

Dla wielu organizacji nasze systemy magazynowania energii pomagają powiększyć wartość ich inwestycji w panele słoneczne. Energia słoneczna i systemy gromadzenia energii to przyszłościowe rozwiązania. Mogą one znacznie ograniczyć comiesięczne rachunki za energię.

Umiejętności zespołu

Firma świadczy szeroki zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach słonecznych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku lub firmy w Zabrzu

Dzięki przeszło 20-letniemu doświadczeniu spółka MK Fotowoltaika ma obszerną wiedzę na temat systemów fotowoltaicznych. Dostarczymy Ci najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twojej konkretnej sytuacji w konkurencyjnej cenie.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz obniżyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu także zaoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Jeśli zaangażujesz specjalistyczną firmę fotowoltaiczną do planowania i instalacji systemu dla Twojego budynku, możesz się napawać bezpłatną energią już po paru tygodniach.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć i zmniejszyć czas oczekiwania na włączenie instalacji.

  • Rekomendacje – Aby zacząć projekt, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów już dziś, a my sprawdzimy, czy energia słoneczna jest dla Ciebie korzystna.
  • Wizyta – Nieodzowna będzie bezpośrednia wizytacja na obszarze posiadłości, żeby ocenić i wziąć pod uwagę każdy element mogący wpłynąć na skuteczność instalacji.
  • Projekt – Korzystając z informacji zgromadzonych podczas konsultacji, nasi projektanci przystąpią do planowania systemu fotowoltaicznego w celu zmaksymalizowania produkcji energii.
  • Pozwolenia – W tym kroku wymagana będzie szczypta cierpliwości. Pozyskanie koniecznych pozwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, natomiast zawsze przykładamy starań, żeby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy gotowi do podjęcia właściwej instalacji w Państwa lokalu bądź firmie, możemy przystąpić do pracy. Od wszczęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej niż 3-4 dni dla konwencjonalnej instalacji do 10 kW.
  • Darmowa Energia – Po wykonanej instalacji możesz cieszyć się z bezpłatnej, ekologicznej energii i uniezależnić się od energii od sieci.

Spora część oceny może być wykonana online bądź przez telefon, jednakże by rozumieć, z czym właściwie mamy do czynienia, niemal zawsze potrzebujemy dojechać na miejsce i się rozejrzeć.

Będziemy patrzeć w górę, wskazywać na rzeczy, drapać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą odrobinę, natomiast odjedziemy wiedząc całkowicie, co trzeba zrobić, by otrzymać najefektywniejszy system fotowoltaiczny.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z systemu słonecznego i będzie on korzystny ekonomicznie, przedstawimy Ci kompletną ofertę.

W propozycji zawrzemy wycenę instalacji, prognozy wydajności, specyfikację systemu jak również umowę o charakterze robót.

Musimy też sprawdzić precyzyjnie wszelkie parametry dachu, takie jak rozmieszczenie, materiał czy rozmiar, by zrealizować optymalny plan pod instalację.

Dodatkowo poznajemy też zaciemnienie jakie występuje w planowanym miejscu montażu, podatność na wiatr i obciążenie, a nawet przyszły wygląd paneli.

Układ słoneczny będzie zaprojektowany przez najsolidniejszych fachowców od fotowoltaiki tak, żeby przynosić oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W pewnych przypadkach konieczne może się okazać zezwolenie od urzędu miasta ze zgodą na przygotowanie instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu bądź gruncie.

Fakty dotyczące takich uprawnień są już definiowane przy planowaniu instalacji, więc nie przedstawiają one dla nas żadnego zaskoczenia.

Mamy za sobą już tyle instalacji i przypadków pozyskiwania uprawnień, że czas niezbędny na ich otrzymanie jest realnie minimalny.

Montaż instalacji

Ważnym etapem podczas montażu jest zapewnienie łatwego dostępu na dach obiektu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania czy także wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Zaczniemy montaż okuć, następnie położymy szyny, a następnie ubezpieczymy też panele.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to nowy stopień w realizacji planu.

Wymagana jest tutaj duża kompetencja, żeby obwody były skoordynowane pod maksymalną wydajność systemu.

Potrzebne będzie też pociągnięcie przez naszego eksperta ds. fotowoltaiki kabli od paneli do pomieszczenia instalacji falownika.

Ostatnie kroki to integracja wszystkich urządzeń i szczegółowe testy działania skończonej instalacji, tak by program produkcji energii ustanowiony w projekcie był w pełni spełniany.

Co z konserwacją?

Panele fotowoltaiczne nie mają ruchomych części i potrzebują nader delikatnej konserwacji.

Jedyną rzeczą, zależną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich oczyszczanie raz bądź 2 razy do roku.

Samą usługę oczyszczania paneli fotowoltaicznych możesz przeprowadzić samodzielnie bądź wynajmując firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Instalacja paneli fotowoltaicznych z MK Fotowoltaika Zabrze to wyjątkowo łatwy proces, który umożliwi Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Nasze kompleksowe podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, instalację i podłączenie.

Żeby móc cieszyć się swoją domową, niezależną wytwórnią zielonej energii wystarczy umówić się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez długi czas, oferując przystępne cenowo, proste programy konserwacji, które utrzymają Twój system w maksymalnej formie.