Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Żary | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

Jeżeli poszukujesz systemu energii słonecznej w regionie lubuskim, oddział MK Fotowoltaika z Żar jest tu, by Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które dostosowuje się do Twoich potrzeb , a także budżetu.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika może pomóc uczynić Twój dom lub firmę bardziej niezależną. Panele solarne są świetnym sposobem na produkowanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także dobrym sposobem na bycie przyjaznym dla środowiska.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Układy słoneczne to prędko powiększający się rynek, który staje się szczególnie poszukiwaną nowinką technologiczną w Polsce.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Instalacja paneli fotowoltaicznych to jednokrotna inwestycja, która będzie działać przez dziesięciolecia. Konserwacja jest znikoma dla większości domowych układów, a wszyscy nasi klienci posiadają wyposażenie nadzorujące, które prezentuje nam konkretnie ile KWh system wytworzył.

DLA DOMU

Dzięki przejściu z tradycyjnych źródeł energii na energię słoneczną, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika jest marką godną zaufania, która proponuje wysokiej klasy panele fotowoltaiczne objęte długoterminową gwarancją. Nie odnajdziesz innej firmy o takim samym poziomie efektywności, uczciwości oraz obsługi.

Darmowe rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Jesteśmy zespołem fachowców, z przeszło 20-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jesteśmy dumni z naszej pracy oraz każdego projektu, którego się podejmujemy.

Nasi projektanci wykorzystają najnowsze techniki, by zestawić system paneli fotowoltaicznych oraz wspomóc Twój dom naturalną i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

MK Fotowoltaika dostarcza całościowych rozwiązań w zakresie komercyjnych układów fotowoltaicznych.

Pomagamy klientom projektować oraz instalować systemy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Podczas gdy zużycie energii elektrycznej rośnie, panele solarne są tańsze oraz bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej. Przyszłość energii solarnej rysuje się w pozytywnych barwach.

Oszczędność pieniędzy

MK Fotowoltaika jest doświadczoną firmą w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci otrzymać dofinansowanie po zakończonym projekcie. Nasz personel będzie potrzebować dokładnych informacji użycia prądu, by zbadać Twoje dotychczasowe koszty oraz pomóc opisać Ci innowacyjny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Gromadzenie Energii

Układy gromadzenia energii pomagają naszym nabywcom znacznie zredukować koszty energii. Energia solarna to przyszłość. Nawet w obliczu zagrożenia zmianami klimatycznymi, będzie ona nadal stosowana w jeszcze szerszym stopniu.

Wspaniały Zespół

Spółka świadczy pełen zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych oraz strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych układach fotowoltaicznych.

Zamów panele fotowoltaiczne do domu lub firmy w Żarach

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz uwolnić się od dużego comiesięcznego rachunku za energię, czy zainwestować w twój biznes, który będzie rentowny przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią słoneczną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym nabywcom w budowaniu paneli fotowoltaicznych na ich posesjach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii generowanej przez Twoją prywatną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku przemysłowego czy mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga natomiast kompetencji a także sprawnego zaplanowania.

Dokładamy wszelkich starań, by czas od momentu oceny do uruchomienia instalacji był jak najkrótszy.

  • Wycena – Przekręć do nas już dzisiaj, by zainicjować rozmowę na temat Twojego planu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizja Lokalna – Dzięki wizji lokalnej będziemy w stanie wskazać ściśle warunki, z jakimi będziemy mieć do czynienia podczas montażu oraz dla samej skuteczności instalacji.
  • Projekt – Nasi projektanci wykorzystają dane zdobyte podczas Twojej wizyty, by zapoczątkować opracowywanie systemu fotowoltaicznego.
  • Uprawnienia – W tym kroku wymagana będzie szczypta wytrwałości. Uzyskanie potrzebnych pozwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, natomiast zawsze dodajemy starań, by trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Gdy będziemy zdolni do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa lokalu czy instytucji, możemy przystąpić do pracy. Od rozpoczęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej niż 3-4 dni dla typowej instalacji do 10 kW.
  • Darmowa Energia – Po zrealizowanej instalacji możesz cieszyć się z darmowej, ekologicznej energii oraz uwolnić się od prądu od dostawcy.

Poza wywiadem zdalnym czy telefonicznym zwykle też umawiamy się na konsultację u Państwa, by ocenić dokładnie możliwości oraz warunki do zbudowania instalacji.

Podczas naszej wizyty będziemy brali pod uwagę m.in. kąt pochylenia dachu, ukształtowanie dachu, kierunek pochylenia, stopień zaciemnienia oraz pozostałe elementy wpływające na parametry instalacji.

Po rozważeniu wszelkich za i przeciw co do opłacalności i zasadności instalacji słonecznej zasugerujemy Ci konkretne rozwiązanie.

W ofercie ujmiemy ewaluację instalacji, prognozy efektywności, specyfikację systemu i umowę o obszarze prac.

Musimy też ustalić precyzyjnie wszystkie parametry dachu, takie jak położenie, materiał lub kształt, by sporządzić idealny plan pod instalację.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka także są brane pod uwagę podczas planowania instalacji.

Układy te są wykonane tak, by służyły przez dziesięciolecia, zatem każdy z nich jest skonstruowany i zaakceptowany przez fachowego instalatora.

W zależności od Twojego miejsca zakwaterowania, do zamontowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane pozwolenie samorządowe.

Punkty dotyczące takich uprawnień są już definiowane przy projektowaniu instalacji, stąd nie stanowią one dla nas żadnego zdumienia.

Cały proces zorganizowania uprawnień nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie minimalizujemy czas oczekiwania.

Montaż instalacji

Panele słoneczne oraz zespół potrzebują mieć zapewniony solidny transport z dołu na wysokość dachu.

By to osiągnąć pomocna jest łatwa konstrukcja rusztowania, drabina, ewentualnie można skorzystać z podnośnika lub żurawia.

Dalej nieodzowne są szyny i zaciski, by właściwie zabezpieczyć panele na dachu.

Łączenie paneli przewodami w możliwie optymalny sposób to następny etap w realizacji planu.

Nasz zespół dba o to, by system działał maksymalnie wydajnie tworząc skoordynowany obwód z istniejącymi urządzeniami w sieci.

Jednocześnie z montażem paneli, licencjonowany elektryk poprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie sprawdzić, czy całość działa zgodnie z planem.

Co z konserwacją?

Ze względu na swoją strukturę i montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest obowiązkowy.

Dla uzyskiwania najlepszych wyników można czyścić panele 2 razy do roku i wykonać test efektywności.

Czy wykonasz to przy pomocy usług kompetentnej firmy lub osobiście, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować ostrożność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Dzięki ekspertom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz będziesz mógł się cieszyć ze swojej prywatnej odnawialnej energii.

Cały proces to nie tylko sama instalacja, ale też projektowanie i załatwianie zezwoleń, z czym oczywiście też pomagamy.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją domową i odnawialną energię będziesz mógł generować już w przeciągu paru tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze poradą, zatem jeżeli będziesz mieć dowolne pytania czy dylematy, jesteśmy do dyspozycji.