Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Żory | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika z Żor to oddział zawodowców w dziedzinie energii słonecznej, którzy budują instalacje dobrane do specyficznych potrzeb nabywcy.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w znalezieniu taniego, dopasowanego do potrzeb klienta rozwiązania dla systemu fotowoltaicznego.

Dowiedz się, jak MK Fotowoltaika potrafi pomóc uczynić Twój lokal lub firmę bardziej niezależną. Panele fotowoltaiczne są znakomitym sposobem na generowanie energii elektrycznej bez polegania na paliwach kopalnych, a także łatwym sposobem na bycie przyjaznym dla środowiska.

panele na dachu domu

ZIELONA ENERGIA

Energia odnawialna to błyskawicznie rozszerzająca się dziedzina, która zawładnęła sektorem energetycznym w całym regionie.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są znakomitą inwestycją dla wielu osób. Konserwacja wymagana dla większości układów domowych jest nieznaczna. Nadzorujemy energię zbieraną przez Twój system, aby upewnić się, że uzyskuje on prawidłową liczbę KWh.

DLA DOMU

Przejście na energię solarną to rozsądna inwestycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze oraz pomoże środowisku. Wiemy, że nie wszystkie panele fotowoltaiczne są sobie równe. Wybierz efektywne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o znakomitej jakości, które są objęte długoterminową gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza głęboka wiedza nt fotowoltaiki w zestawieniu z doświadczeniem zawodowym lokalnego zespołu zapewnia nam przewagę w bezpiecznym realizowaniu projektów według najwyższych standardów, niezależnie od ich wielkości.

Specjalizujemy się w opracowywaniu oraz wdrażaniu najnowocześniejszych technologii energetycznych, w tym układów solarnych podłączonych do sieci, rozwiązań w obszarze gromadzenia energii i produkowania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

Zapewniamy kompletne rozwiązania dla prywatnych oraz komercyjnych układów fotowoltaicznych, w tym planowanie, inżynierię, montaż oraz uruchomienie.

Pomagamy w organizowaniu i budowie układów dla wielu komercyjnych zastosowań solarnych.

Panele fotowoltaiczne są doskonałym sposobem na obniżenie kosztów energii i wdrożenie nowatorskich rozwiązań energetycznych.

Oszczędność pieniędzy

Posiadamy doświadczenie w pomocy firmom oraz osobom prywatnym w zdobyciu dofinansowania na wykonaną instalację fotowoltaiczną. Będziemy pracować nad znalezieniem najkorzystniejszego projektu, który będzie doskonale pasował do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci także lepiej poznać różne koszty oraz możliwości dostępne dla Ciebie.

Magazyn Energii

Systemy gromadzenia energii pomagają naszym konsumentom znacznie zmniejszyć koszty energii. Energia odnawialna oraz systemy gromadzenia energii są przyszłością uzyskiwania energii. Potrafią one znacznie zmniejszyć comiesięczne rachunki za prąd oraz na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Umiejętności personelu

Projektujemy oraz wdrażamy fotowoltaiczne systemy energetyczne dla naszych kontrahentów. Nasze projekty oraz instalacje są skoncentrowane na perfekcyjnej wydajności, wytrzymałości i estetyce. Gwarantujemy kompleksowy monitoring wydajności, usługi projektowe oraz montażowe.

Zamów panele solarne do domu lub firmy w Żorach

Czy masz już dość sporych rachunków za prąd? A może planujesz zainwestować w twój biznes, który będzie gwarantował zyski przez lata? Cokolwiek to jest, nasi fachowcy z MK Fotowoltaika potrafią Ci pomóc!

Zobacz, jak panele fotowoltaiczne potrafią wpłynąć na Twój dom lub firmę i skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby umówić się na nieodpłatną wycenę!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego albo mieszkalnego nie musi być skomplikowanym procesem, wymaga jednak wiedzy oraz skutecznego zaplanowania.

Naszym priorytetem jest maksymalnie uprościć oraz zminimalizować okres oczekiwania na uruchomienie instalacji.

  • Rekomendacje – Nasi fachowcy będą w stanie stwierdzić, czy energia pozyskiwana z paneli słonecznych jest dla Państwa optymalna w zależności od Państwa lokalizacji oraz potrzeb.
  • Wizyta – Będziemy musieli zobaczyć Państwa dom oraz ocenić parametry instalacji w sposób możliwie dokładny.
  • Projekt – Nasi projektanci przystąpią do przygotowywania systemu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Po uzyskaniu przez nasz zespół odpowiednich zezwoleń, rozpocznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby skrócić okres oczekiwania i przeprowadzić instalację jak najszybciej.
  • Montaż – Po załatwieniu formalności możemy podejść do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku przemysłowym lub przy gruncie. Trwa to zwykle zaledwie kilka dni.
  • Oszczędność – Dzięki zainstalowanemu systemowi energii słonecznej, możesz zacząć oszczędzać natychmiast, przy niewielkich lub żadnych kosztach napraw.

Poza wywiadem zdalnym lub telefonicznym zazwyczaj też umawiamy się na konsultację u Państwa, aby zweryfikować dokładnie możliwości oraz wymogi do umieszczenia instalacji.

Będziemy patrzeć w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, czasem nawet spierać się ze sobą trochę, jednakże wyjedziemy rozumiejąc całkowicie, co trzeba zrobić, aby uzyskać najskuteczniejszy system fotowoltaiczny.

Każdy przypadek jest inny, toteż zawsze chcemy być pewni, że instalacja ma sens oraz będzie dla Ciebie uzasadniona i zyskowna.

Dokument obejmować będzie szczegółowy zakres prac, ewaluację, specyfikację systemu a także prognozy wydajności. Do propozycji dołączona jest umowa na rozpoczęcie prac.

Budowa każdego dachu, jego kształt, orientacja oraz materiał są niepowtarzalne, stąd system musi zostać opracowany przed jego instalacją.

Bierzemy również pod rozwagę wszelkie obciążenia, kierunek wiatru, zaciemnienie, bliskość panelu elektrycznego oraz estetykę.

Systemy te są zbudowane tak, aby działały przez dziesięciolecia, więc każdy z nich jest zaplanowany i potwierdzony przez fachowego instalatora.

Do zrealizowania montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być niezbędne upoważnienie od władz miejscowości, w której posiadłość się znajduje.

Wymagania dotyczące zezwoleń ustalamy już na etapie analizy, stąd nie ma żadnych niespodzianek, natomiast musi to zostać dopilnowane.

Możemy zdecydowanie stwierdzić, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Instalacja systemu

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest solidna droga transportu paneli na dach obiektu.

Przeważnie jest to drabina lub dwie drabiny, ale w przeszłości używaliśmy również wózków widłowych, podnośników, a nawet dźwigów.

Uchwyty, kątowniki, klemy to elementy bez których nie obędzie się żadna instalacja, która ma funkcjonować wiele lat z maksymalną efektywnością.

Łączenie paneli kablami w możliwie optymalny sposób to kolejny stopień w realizacji planu.

Wymagana jest tutaj solidna kompetencja, aby obwody były skoordynowane pod optymalną produktywność systemu.

Do falownika również potrzebne będzie pociągnięcie kabli z dachu, czym zajmie się nasz specjalista ds. fotowoltaiki.

Na zakończenie pozostaje podłączenie reszty urządzeń i sprawdzenie kompletnego systemu w realnym działaniu.

Co z konserwacją?

Trwała architektura paneli powoduje, że nie musimy się martwić o skomplikowaną konserwację.

Sugeruje się jednak, aby panele fotowoltaiczne czyścić chociaż raz w roku, aby zachowywały optymalną produktywność.

Czy zrobisz to przy asyście usług doświadczonej firmy lub samodzielnie, nie ma większego znaczenia. Należy jedynie zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Wyjątkowo ważne są dla nas Twoje korzyści a także oszczędności, więc jako MK Fotowoltaika Żory zadbamy o proste i korzystne sfinalizowanie instalacji.

Nasze całościowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację oraz podłączenie.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz na stronie, a Twoją domową i odnawialną energię będziesz mógł wytwarzać już w przeciągu paru tygodni.

Nie niepokój się także o to, czy będziesz w stanie sobie poradzić z możliwymi przyszłymi kłopotami z instalacją. Jeżeli wykonałeś instalację u nas, niezmiennie będziemy w stanie Ci pomóc.