Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Żywiec | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Panele słoneczne dla Twojej firmy i domu

MK Fotowoltaika z Żywca to oddział zawodowców w dziedzinie energetyki słonecznej, którzy realizują instalacje przystosowane do specyficznych potrzeb nabywcy.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu osiągalnego, dobranego do potrzeb klienta rozwiązania dla układu fotowoltaicznego.

MK Fotowoltaika daje naszym nabywcom doskonałej jakości system energii słonecznej, który wypełnia wszystkie kryteria projektowe.

panele na dachu domu

ENERGIA EKOLOGICZNA

Układy energii słonecznej to nowatorski a także zrównoważony sposób na wykorzystanie promieni słonecznych. Panele solarne dostarczają czystą energię dla Twojego budynku, a także obniżają comiesięczne rachunki za prąd.

KOMPLEKSOWY MONTAŻ

Instalacja paneli fotowoltaicznych to jednorazowa inwestycja, która będzie działać przez dziesięciolecia. Dzięki naszej najnowszej technologii monitorowania, możemy sprawdzić, ile energii elektrycznej wyprodukował Twój system. To tak banalne, jak otwarcie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Przejście na energię przyswajaną z paneli fotowoltaicznych pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze. Aczkolwiek nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, niesamowicie produktywne panele fotowoltaiczne objęte długotrwałą gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza kompetencja z obszaru fotowoltaiki a także doświadczenie, w powiązaniu z profesjonalizmem zespołu, ułatwią nam dostarczyć większą wartość dla naszych klientów.

Nasi projektanci zastosują najnowocześniejsze techniki, by skonfigurować system paneli fotowoltaicznych a także zasilić Twój budynek czystą i odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Przemysłu

MK Fotowoltaika jest wiodącą firmą na rynku fotowoltaiki dla firm a także domu. Specjalizujemy się w instalacjach, które są solidne a także wydajne.

Pomagamy konsumentom planować a także instalować systemy słoneczne dla wielu zastosowań, od mieszkalnych po duże komercyjne projekty.

Dzięki panelom słonecznym instytucje mogą zmniejszyć koszty energii a także zastosować nieszablonowe rozwiązania energetyczne.

Oszczędność pieniędzy

Spółka MK Fotowoltaika ma doświadczenie w pomaganiu firmom a także jednostkom prywatnym w pozyskiwaniu dofinansowania do ukończonej instalacji fotowoltaicznej. Nasz personel zrealizował dla Ciebie analizę oszczędności, abyśmy potrafili pomóc Ci przyjrzeć się wszelakim możliwościom a także zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Magazynowanie Energii

Układy przechowywania energii pomagają podwyższyć wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia odnawialna a także systemy magazynowania energii są przyszłością pozyskiwania energii. Potrafią one drastycznie zmniejszyć comiesięczne rachunki za energię a także na dłuższą metę wygospodarować mnóstwo pieniędzy.

Umiejętności zespołu

Kompletny zasięg usług w dziedzinie fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej a także strukturalnej, projektowania a także instalacji; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych układach fotowoltaicznych na obszarze Żywca i całego województwa śląskiego.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku lub firmy w Żywcu

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem a także zespołem profesjonalistów, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał swoją inwestycję.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią słoneczną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym klientom w instalowaniu paneli fotowoltaicznych na ich nieruchomościach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze a także poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii uzyskiwanej przez Twoją domową elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Wycena i instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego czy mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga niemniej kompetencji i właściwego rozplanowania.

Naszym założeniem jest sprawienie, by uruchomienie instalacji było tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

  • Rekomendacje – Aby zainicjować realizację planu, zadzwoń do jednego z naszych fachowców już dziś. Określimy, czy energia z instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie idealna.
  • Wizyta – Musimy zrealizować kompletną ocenę terenu, by upewnić się, że każdy czynnik został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Nasi projektanci spożytkują informacje pozyskane podczas Twojej konsultacji, aby rozpocząć planowanie układu fotowoltaicznego.
  • Pozwolenia – W tym etapie wymagana będzie odrobina wytrwałości. Zdobycie niezbędnych pozwoleń nie jest do końca zależne od nas, niemniej zawsze przykładamy starań, aby trwało to jak najkrócej.
  • Montaż – Po załatwieniu formalności możemy przystąpić do właściwej instalacji w Państwa domu, budynku przemysłowym lub przy gruncie. Trwa to zwykle tylko kilka dni.
  • Oszczędność – Układ energii solarnej to wyjątkowa inwestycja, która potrafi dać Ci błyskawiczne korzyści pieniężne a także rozwiązania przyjazne dla otoczenia.

Poza wywiadem zdalnym czy telefonicznym zawsze też umawiamy się na konsultację u Państwa, aby zweryfikować dokładnie możliwości a także warunki do postawienia instalacji.

Oględziny na miejscu są konieczne przed sporządzeniem planu instalacji słonecznej. By móc ocenić rozkład paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w proponowanym położeniu instalacji, kąt oraz kierunek nachylenia dachu a także jego kształt.

Zanim będziemy mogli przedstawić Ci konkretną ofertę, stwierdzimy zasadność ekonomiczną instalacji słonecznej dla Twojego przypadku a także warunków.

Poza samą ewaluacją instalacji słonecznej wykonamy prezentację rzeczywistych oszczędności na kolejne lata, a także całkowitą specyfikację techniczną a także plan działania krok po kroku.

Do projektu konieczne są informacje na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i architektury. Wszystko po to, aby plan instalacji nie pozostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod rozwagę. Sprawdzamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru a także zaciemnienie dachu i dbamy, aby instalacja była atrakcyjna.

Wszystko opracowane jest przez personel profesjonalnych projektantów, którzy dbają o to, aby system pozostał długotrwały a także służył przez dziesiątki lat.

Do zrealizowania montażu instalacji słonecznej czasem może być obowiązkowe uprawnienie od władz miasta, w której posiadłość się znajduje.

Uzupełnienie dokumentacji na takie upoważnienie jest ustalone już we wczesnym projekcie instalacji, więc inwestor nie musi się nim przejmować.

Możemy śmiało ogłosić, że ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Instalacja układu

Potrzebnym elementem przed samym montażem jest solidna metoda transportu paneli na dach domu.

Aby to osiągnąć pomocna jest prosta konstrukcja rusztowania, drabina, opcjonalnie można skorzystać z podnośnika bądź dźwigu.

Rozpoczniemy montaż okuć, później postawimy szyny, i wtedy ubezpieczymy same panele.

Istotnym krokiem jest poprawne złącze paneli właściwymi przewodami, tak by prąd płynął w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Wymagana jest tutaj spora kompetencja, aby obwody były zsynchronizowane pod maksymalną efektywność układu.

Potrzebne będzie też przeprowadzenie przez naszego specjalistę ds. fotowoltaiki kabli od paneli do miejsca instalacji falownika.

Do finalizacji przedsięwzięcia należy podłączyć inwerter z resztą urządzeń, a następnie zweryfikować, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Konserwacja

Ze względu na swoją konstrukcję a także montaż wyspecjalizowany serwis paneli fotowoltaicznych nie jest niezbędny.

Powinny być oczyszczane i testowane co jakiś czas, może jeden czy dwa razy w roku, w zależności od pogody.

Czy zrobisz to przy asyście usług doświadczonej firmy bądź sam, nie ma większego znaczenia. Należy tylko zachować czujność na wysokości.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Niesamowicie istotne są dla nas Twoje korzyści a także oszczędności, toteż jako MK Fotowoltaika Żywiec zadbamy o proste i zyskowne zrealizowanie instalacji.

Nasze całościowe podejście przeprowadzi Cię przez projektowanie, inżynierię, instalację a także podłączenie.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł generować swoją własną, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy zawsze poradą, więc jeśli będziesz mieć dowolne zapytania czy dylematy, jesteśmy do dyspozycji.