Szukaj
Close this search box.

Atlas Arena w Łodzi – wielka hala dla miłośników sportu

Miejska Arena Kultury i Sportu – tak brzmi pełna nazwa jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w naszym kraju, w której odbywają się także targi, eventy, koncerty i inne wydarzenia.

Wyposażona w nowoczesną infrastrukturę, mieszcząca się w Łodzi przy ulicy Bandurskiego 7, zaskakuje każdą osobę swoją funkcjonalnością. Co dokładnie wiemy o tym obiekcie? Czym jeszcze wyróżnia się rozległa Atlas Arena mająca całkowitą powierzchnię 27 500 metrów kwadratowych?

Najważniejsze zalety całej budowli

Tym, co szczególnie przyciąga wzrok, jest samo ukształtowanie konstrukcji płyty głównej zgodnie z obowiązującymi standardami. W hali można bowiem nie tylko umieścić potężne lodowisko, basen czy piaszczysty tor, ale także wytyczyć oddzielne strefy komunikacyjne, zarówno dla sportowców i muzyków, jak i dziennikarzy oaz wielu gości.

Łączna ilość miejsc wynosi tam kilkanaście tysięcy (dziesięć tysięcy wbudowano na stałe). Do poszczególnych sektorów prowadzi osiem wejść, dlatego bardzo łatwo jest dotrzeć do wyznaczonego rzędu i miejsca. Warto także nadmienić, że nie brakuje czterech sekcji przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Sporą zaletą, o jakiej należy jeszcze wspomnieć jest to, że w trakcie wielu koncertów, widzowie mogą siedzieć nie tylko na trybunach, ale również na obszarze płyty, a dokładniej w takich strefach, jak: golden circle czy diamond circle,

Kiedy powstała Atlas Arena?

Halę zaczęto budować dość dawno, bo w 2006 roku, a oddano ją do użytku trzy lata później. Od tamtej pory do dzisiaj zorganizowano w niej setki różnego rodzaju imprez, w których razem uczestniczyło aż… 5 mln ludzi!

To liczba, która robi spore wrażenie, podobnie jak sam koszt inwestycji wynoszący ponad 200 mln złotych. Co ciekawe, pierwszym wydarzeniem był mecz piłki siatkowej między Polską i Brazylii.

Czytaj też: Pałac Karola Poznańskiego w Łodzi – perła z granicy wieków

Przez następne lata nie brakowało innych międzynarodowych i krajowych imprez, nie tylko o charakterze sportowym (warto wymienić chociażby rozgrywki w takich dyscyplinach, jak piłka ręczna czy sporty walki).

Wielbiciele muzyki też byli zachwyceni. Atlas Arena gościła bowiem wielkie sławy, w tym: Depeche Mode, Roda Stewarta, Deep Purple oraz Lenny’ego Kravitza. W trakcie niesamowitych występów tych zespołów i artystów, trybuny były zapełnione po brzegi.

Na koniec trzeba wspomnieć, że miejsce to cieszy się sympatią i jest doceniane także z powodu bardzo profesjonalnego nagłośnienia oraz oświetlenia.

Hala jest tak funkcjonalna, że można ją dostosować do najbardziej zaawansowanych i wymagających wydarzeń kulturalnych. Nic więc dziwnego, że zalicza się do największych obiektów tego typu w Polsce.

MK Fotowoltaika Łódź| Instalacje Fotowoltaiczne