Szukaj
Close this search box.

Audioriver, czyli festiwal w Płocku znany każdemu

Wielu ludzi uwielbia uczęszczać na festiwale muzyczne, które powiązane są z niezapomnianą zabawą. Wszechobecna muzyka w takowych miejscach pozwala na przeżycie wielu cudownych chwil.

Często zdarza się tak, iż niektórzy ludzie cały rok wyczekują, aż dany festiwal znowu się odbędzie, aby móc powrócić do tak niesamowitego miejsca.

Istnieje obecnie kilka miejscowości, które kojarzą się z wydarzeniami muzycznymi, na które przyjeżdzają tłumy. Przykładem wspomnianego wydarzenia jest zdecydowanie festiwal Audioriver, który odbywa się w Płocku.

Zagorzali fani świata muzycznego z pewnością dobrze znają Audioriver, ponieważ jest to okoliczność, która gromadzi wielkie tłumy ludzi.

Kilka faktów o festiwalu Audioriver

Audioriver jest cyklicznym wydarzeniem muzycznym, które zaczęto organizować od 2006 roku. Wspomniany festiwal trwa trzy dni, podczas których wszyscy uczestnicy mogą bawić się słuchając muzyki elektronicznej oraz uczęszczać na różnorodne spotkania z ulubionymi artystami.

Festiwal Audioriver odbywa się w Płocku, dzięki czemu owe miasto zyskało wielu stałych odwiedzających. W czasie trwania wspomnianego wydarzenia, Płock jest pełen ludzi, którzy z przyjemnością odwiedzają tamtejszą starówkę.

Całość festiwalu odbywa się w dwóch miejscach, a mianowicie jest to plaża nad Wisłą w pobliżu Wzgórza Tumskiego oraz Stary Rynek.

Czytaj też: Muzeum Mazowieckie w mieście Płock

Oba wymienione miejsca goszczą ludzi w zależności od pory dnia, ponieważ nocną porą na plaży odbywają się wszystkie koncerty, a z kolei na Starym Runku w ciągu dnia odbywają się różnorodne targi czy też spotkania z artystami.

Podczas wspominanego wydarzenia wystąpiło wielu znanych artystów, takich jak Orbital, High Contrast czy też Paula Temple, którzy zachwycili uczestników swoją twórczością.

Oczywistym jest stwierdzenie, iż Audioriver zyskał wielu fanów, którzy zawsze z przyjemnością powracają w ramach kolejnych edycji festiwalu.

Festiwal pełen radości

Całe wydarzenie muzyczne w Płocku przepełnione jest wszechobecną radością wszystkich uczestników. Nieprzerwana muzyka oraz możliwość zobaczenia ulubionych artystów na żywo sprawiają, iż każdy jest w stanie się uśmiechnąć oraz żyć chwilą.

Warto wspomnieć o tym, iż zakończenie festiwalu Audioriver nazwano Sun/Day. Wspomniane wydarzenie praktykowane jest od 2014 roku oraz polega ono na tym, iż wszyscy spotykają się w parku pomiędzy ulicą Mostową i Rybaki.

Na czas niedzielnego zakończenia festiwalu, owy park staje się miejscem pełnym kolorów oraz dekoracji. Dodatkowo, obecna jest również muzyka taneczna, która sprawia, iż każdy ma ochotę zatańczyć w tak pięknym miejscu.

Takowy sposób pożegnania festiwalu sprawia, iż wszyscy uczestnicy zapamiętają go na długi czas.

MK Fotowoltaika Płock | Instalacje Fotowoltaiczne