Szukaj
Close this search box.

Historia parku im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach

Spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu jest niezwykle istotne dla zdrowia oraz samopoczucia. Dlatego też, ważnym jest dbanie o lokalne parki czy też lasy, ponieważ są to idealne miejsca na spacery z najbliższymi.

Istnieje wiele interesujących miejsc, które posiadają niezwykłą historię powstania. Przykładem takowego miejsca jest zdecydowanie park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach.

Wspomniany park jest miejscem, które odwiedzane jest zarówno przez mieszkańców Pabianic, jak również przez wiele przyjezdnych osób.

Historia parku im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach

Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach został stworzony w pierwszej dekadzie XX wieku. Wspomniany park powstał na wzór ogrodów publicznych oraz modernistycznych ogrodów miejskich.

Park w Pabianicach ma niezwykle interesujące położenie, ponieważ w jego pobliżu znajduje się dwór kapituły krakowskiej czy też kościół św. Mateusza. Zwiedzając wspomniane miejsca warto odwiedzić również bulwar im. Feliksa Kruschego, który przylega do rzeki Dobrzynki.

Czytaj też: Kościół Św. Piotra i Pawła w Pabianicach

Całość wspomnianego parku zajmuje obszar 3,5 ha, który podzielony został na część lewo oraz prawo-brzeżną za sprawą przecinającej go rzeki Dobrzynki.

Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach był uważany za miejsce wielu imprez oraz koncertów charytatywnych w latach 30-stych XX wieku. Jedną z ciekawszych atrakcji w ówczesnych latach była fontanna, którą ludzie bardzo chętnie odwiedzali zarówno latem, jak i zimą.

W czasie istnienia parku doszło do sytuacji, podczas której Polacy nie mieli do niego wstępu. Wspomnianą sytuacją był czas okupacji niemieckiej w latach 1939-1945. W tamtym czasie nazwa parku została zmieniona na Pastor Zimmer Park. Podczas danego okresu nie poczyniono nowych inwestycji na owym terenie, jednakże dbano o zachowanie ówczesnego stanu parku.

Ciekawe miejsca w parku im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach

Na terenie parku znajduje się wiele interesujących miejsc, które z pewnością przypadną go gustu każdemu wielbicielowi zieleni.
W czasie spacerów zawsze można odwiedzić plac zabaw dla dzieci czy też pograć w szachy na znajdujących się w parku szachownicach do gry.

Jedną z dostępnych rozrywek jest również plac do gry w petankę, czyli inaczej zwane boule. Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach jest idealnym miejscem edukacyjnym, ponieważ znajdują się w nim ciekawe ścieżki dydaktyczne.

Wspomniane ścieżki zostały podzielone na drzewa rodzime oraz pomniki przyrody, dzięki czemu każdy jest w stanie poznać wiele interesujących faktów ze świata przyrody.

Przemieszczanie się po parku nie musi odbywać się jedynie pieszo, ponieważ każdy może również wybrać się na przejażdżkę rowerową po dostępnych alejkach.

MK Fotowoltaika Pabianice | Instalacje Fotowoltaiczne