Szukaj
Close this search box.

Niezapomniane ZOO w Płocku

Możliwość odwiedzania pobliskich ogrodów zoologicznych to zawsze niesamowita przygoda nie tylko dla najmłodszych. Wielu ludzi ceni sobie sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt, które posiadają ciekawą historię.

Wycieczka do ZOO jest idealnym pomysłem dla rodzin z dziećmi, ponieważ każdy powinien posiadać wiedzę na temat różnorodnych zwierząt.

Wiele takowych miejsc oferuje zorganizowane wycieczki, które oprowadzone są przez przewodnika. Oczywistym jest stwierdzenie, iż pracownik posiadający informacje na temat wszystkich mieszkańców danego ZOO jest idealną skarbnicą wiedzy.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest zdecydowanie ZOO Płock, które cieszy się niemałym zainteresowaniem.

Historia Zoo Płock

ZOO w Płocku zostało założone w 1951 roku. Obszar wspomnianego miejsca obejmuje 17 ha, na których znajdują się różnorodne zwierzęta, których liczba sięga ponad 580 gatunków.

Ogród zoologiczny w Płocku znajduje się na przepięknym obszarze, mianowicie na skarpie wiślanej z której jest niesamowity widok na Dolinę Środkowej Wisły. Położenie ZOO stwarza idealne warunki hodowlane w związku z dzikimi zwierzętami, które są rzadko spotykane w lokalnych ogrodach zoologicznych.

Wspomniane miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem pośród lokalnych mieszkańców, jak i pośród wszystkich przyjezdnych.
Jedną z atrakcji ZOO jest unikalna roślinność oraz stawy, przy których można obserwować pelikany czy też różne gatunki kaczek.

Wartym wspomnienia jest fakt, iż od 2002 roku ZOO w Płocku zostało członkiem Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów – WAZA.

Kilka ciekawostek na temat ZOO Płock

Ogród zoologiczny w Płocku posiada jedną z największych kolekcji gadów w Polsce. Dodatkowo, wspomniane ZOO oferuje swym odwiedzającym atrakcje w postaci akwariów morskich oraz słodkowodnych.

Czytaj też: Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Płocku

ZOO Płock jest idealnym miejscem dla dzieci, ponieważ mogę one dodatkowo odwiedzić MINI ZOO, w którym istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi. Wspomniana sposobność jest niezapomnianą lekcją, która zostanie zapamiętana na zawsze.

Dużym zainteresowaniem cieszy się jedyne w całej Polsce okno widokowe przez które można podziwiać nurkujące pingwiny.
ZOO Płock może zaproponować swym odwiedzającym poznanie najstarszego zwierzęcia zamieszkującego europejskie ogrody zoologiczne, mianowicie samice aligatora missisipijskiego, znaną jako Martę.

Pośród dostępnych atrakcji, odwiedzający mają możliwość obserwacji treningów oraz karmienie fok czy też pingwinów. Dodatkowo, fani gadów mogą odwiedzić Pawilon Herpetarium, w którym zamieszkują wspomniane gady, bezkręgowce oraz płazy.

MK Fotowoltaika Płock | Instalacje Fotowoltaiczne