Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Głowno | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeżeli jesteś zaciekawiony energią solarną i szukasz dobrej obsługi, która dostarczy Ci najlepszy system, umów się z firmą MK Fotowoltaika z Głowna.

Możesz zaufać lokalnemu zespołowi, który ułatwi Ci znaleźć znakomite rozwiązanie dla Twoich potrzeb w obszarze energii odnawialnej.

Jesteśmy fachowcami w instalacji układów energii solarnej a także jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wypełnij kwestionariusz lub zadzwoń i zdobądź bezpłatną wycenę, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować instalacja systemu energii solarnej w Twoim lokalu lub firmie.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

Systemy solarne to gwałtownie rozwijający się rynek, który staje się najbardziej poszukiwaną nowinką technologiczną w Polsce.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po przyłączeniu panele fotowoltaiczne są niezwykle proste w utrzymaniu. Konserwacja jest znikoma dla większości domowych układów, zaś wszyscy nasi klienci posiadają urządzenie monitorujące, które wskazuje nam precyzyjnie ile KWh system wytworzył.

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię zdobywaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika jest spółką godną zaufania, która oferuje najwyższej klasy panele solarne objęte długoletnią gwarancją. Nie odnajdziesz innej firmy o takim samym poziomie wydajności, uczciwości i obsługi.

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza rozległa wiedza specjalistyczna w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu zapewnia nam przewagę w niezawodnym wykonywaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość i okoliczności.

Specjalizujemy się w projektowaniu i wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii energetycznych, w tym układów słonecznych podłączonych do sieci, rozwiązań w zakresie gromadzenia energii i generowania energii elektrycznej.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Firmy

Zapewniamy kompletne rozwiązania dla prywatnych i komercyjnych układów słonecznych, w tym projektowanie, inżynierię, montaż i uruchomienie.

Pomogliśmy wielu komercyjnym klientom z różnorodnych branż w opracowaniu systemu i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Instytucje, które wdrożyły panele słoneczne, oszczędzają pieniądze na energii i stosują niekonwencjonalne rozwiązania energetyczne.

Dofinansowanie

Spółka MK Fotowoltaika posiada doświadczenie w pomocy spółkom i jednostkom prywatnym w zorganizowaniu dofinansowania na przygotowaną instalację fotowoltaiczną. Nasz oddział będzie potrzebować szczegółowych danych użycia prądu, by przeanalizować Twoje dotychczasowe koszty i pomóc pokazać Ci nowy sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Przechowywanie Energii

Systemy przechowywania energii pomagają podwyższyć wartość naszej inwestycji w panele solarne. Energia solarna i układy gromadzenia energii są przyszłością uzyskiwania energii. Mogą one znacznie zredukować comiesięczne rachunki za energię i na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Wspaniały Personel

Firma świadczy szeroki zakres usług fotowoltaicznych, elektrycznych i strukturalnych, projektowych i wykonawczych, specjalizując się w naziemnych elektrowniach odnawialnych, dachowych układach słonecznych.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku czy firmy w Głownie

MK Fotowoltaika dysponuje zaawansowanym technologicznie sprzętem i zespołem fachowców, którzy zadbają o to, abyś w pełni wykorzystał twoją inwestycję.

Panele słoneczne mogą pomóc Ci uczynić Twój dom bądź firmę bardziej energooszczędną. Możesz zmniejszyć twoją zależność od paliw kopalnych i dzięki temu dodatkowo zaoszczędzić pieniądze!

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od wyceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna czy to na dachu budynku gospodarczego lub mieszkalnego nie musi być złożonym procesem, wymaga niemniej wiedzy i dobrego zaprojektowania.

Dokładamy każdych starań, aby czas od momentu wyceny do zrealizowania instalacji był jak najmniejszy.

  • Wycena – Umożliwimy Ci bezpłatną konsultację, aby sprawdzić, czy energia odnawialna jest dla Ciebie optymalnym wyborem.
  • Wizja Lokalna – Potrzebujemy przeprowadzić pełną analizę terenu, aby upewnić się, że każdy element został wzięty pod rozwagę.
  • Plan – Zgromadziliśmy już kompletne informacje, których wymagamy, by rozumieć, ile energii wykorzystujesz w ciągu dnia. Nasi inżynierowie opracują system fotowoltaiczny, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Po uzyskaniu przez nasz zespół stosownych uprawnień, zacznie się instalacja. Nie denerwuj się, zrobimy wszystko co w naszej sile, aby zredukować czas oczekiwania oraz zrealizować instalację jak najszybciej.
  • Instalacja – Gdy wszelakie formalności zostały wykonane, możemy się zająć faktyczną instalacją na dachu Twojego budynku, na gruncie lub obiekcie gospodarczym. Z reguły trwa to nie dłużej niż parę dni.
  • Bezpłatna Energia – Po zainstalowaniu systemu energii odnawialnej można od razu zacząć oszczędzać przy minimalnych lub żadnych wydatkach utrzymania.

Poza wywiadem zdalnym lub telefonicznym zwykle też umawiamy się na konsultację u Państwa, żeby ocenić konkretnie możliwości i warunki do położenia instalacji.

Oględziny na miejscu są niezbędne przed wykonaniem projektu instalacji fotowoltaicznej. Aby móc zweryfikować układ paneli musimy przyjrzeć się jakie jest pokrycie w projektowanym położeniu instalacji, kąt oraz kierunek nachylenia dachu i jego kształt.

Zanim będziemy potrafili pokazać Ci konkretną propozycję, zweryfikujemy zasadność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przypadku i warunków.

Dokument obejmować będzie dokładny zasięg czynności, wycenę, specyfikację systemu i zapowiedzi efektywności. Do oferty dołożona jest umowa na zainaugurowanie prac.

Do projektu niezbędne są dane na temat nachylenia dachu, jego pokrycia i struktury. Wszystko po to, żeby projekt instalacji nie zostawiał żadnych wątpliwości przed samym montażem.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka także są brane pod rozwagę w trakcie projektowania instalacji.

Systemy te są wykonane tak, aby działały przez dziesięciolecia, zatem każdy z nich jest zaplanowany i zatwierdzony przez profesjonalnego instalatora.

W zależności od Twojego miejsca zakwaterowania, do zamontowania systemu fotowoltaicznego na dachu może być wymagane uprawnienie samorządowe.

Oczekiwania dotyczące pozwoleń ustalamy już na etapie oceny, stąd nie ma żadnych niespodzianek, jednak musi to zostać dopilnowane.

Cały proces pozyskania zezwoleń nie musi trwać wiecznie. Dzięki naszemu doświadczeniu rekordowo minimalizujemy czas wyczekiwania.

Instalacja systemu

Panele słoneczne i zespół potrzebują mieć zagwarantowany niezawodny transport z parteru na wysokość dachu.

Drabiny, żurawie, podnośniki, rusztowania lub też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od warunków.

Niebawem niezbędne są szyny i uchwyty, żeby należycie ubezpieczyć panele na dachu.

Znaczącym etapem jest odpowiednie złączenie paneli właściwymi przewodami, tak aby prąd przepływał w maksymalnie najbardziej optymalny sposób.

To faktycznie wymusza trochę matematyki, aby skoordynować obwody i zmaksymalizować efektywność systemu.

Następnie nasz specjalista ds. instalacji słonecznych scali przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Na zamknięcie pozostaje podłączenie reszty urządzeń i sprawdzenie kompletnego systemu w rzeczywistym działaniu.

Co z konserwacją?

Skomplikowana pielęgnacja paneli słonecznych nie jest pożądana, ponieważ te ulokowane są na stałe.

Zaleca się jednak, żeby panele słoneczne czyścić minimum raz w roku, żeby zachowywały maksymalną efektywność.

Możesz to zrobić osobiście ewentualnie skorzystać z naszych usług w zakresie renowacji paneli słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na społeczność

Budowa paneli słonecznych z MK Fotowoltaika Głowno to wyjątkowo prosty proces, który pozwala Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

W naszej kwestii leży kompletny plan i inżynieria przedsięwzięcia, a także wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Odnawialna i bezpłatna energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu jedynie kilku tygodni.

Decydując się na MK Fotowoltaika możesz spać spokojnie. Pomożemy Ci przy jakiejkolwiek wątpliwości i problemie zaraz po instalacji, jeśli takowe wystąpią.