Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Łask | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Zespół MK Fotowoltaika z Łasku jest po to, aby Ci pomóc. Jesteśmy marką zajmującą się energią słoneczną, która od lat rozwija działalność na terenie województwa łódzkiego.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odszukaniu niedrogiego, dobranego do potrzeb konsumenta rozwiązania dla systemu fotowoltaicznego.

MK Fotowoltaika gwarantuje lokalnym nabywcom wysokiej jakości system energii solarnej, który dopełnia wszelkie wymagania projektowe.

panele na dachu domu

CZYSTA ENERGIA

Energia odnawialna to szybko rozwijająca się sfera, która zawładnęła sektorem energetycznym w całym kraju.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Po przyłączeniu panele fotowoltaiczne są nadzwyczaj łatwe w utrzymaniu. Nasi kontrahenci nie muszą się niepokoić o konserwację swoich systemów domowych, albowiem obserwujemy KWh, które system wytworzył.

DLA DOMU

Przejście na energię odnawialną to racjonalna inwestycja, która pozwala Ci przyoszczędzić pieniądze oraz pomoże środowisku. Dzięki MK Fotowoltaika, będziesz wiedzał, że wybrałeś niezawodne, niebywale wydajne panele fotowoltaiczne objęte długoletnią gwarancją.

Nieodpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej

Nasza rozległa wiedza branżowa w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszego zespołu zapewnia nam przewagę w pewnym realizowaniu projektów, przy utrzymaniu najwyższych standardów, bez względu na kompleksowość oraz okoliczności.

Świadczymy pełny repertuar rozwiązań oraz usług w obszarze energii odnawialnej, w tym układy zasilania energią solarną podłączone do sieci, układy magazynowania energii oraz same układy fotowoltaiczne.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

MK Fotowoltaika jest wiodącym dostarczycielem zarówno komercyjnych, jak również domowych systemów słonecznych.

Pomagamy w planowaniu oraz budowie systemów dla wielu komercyjnych zastosowań słonecznych.

Panele fotowoltaiczne mogą pomóc zmniejszyć koszty energii i równocześnie podwyższyć efektywność. Jest to znakomita wiadomość dla instytucji zarówno większych jak również małych.

Dofinansowanie

MK Fotowoltaika jest doświadczoną firmą w obszarze instalacji fotowoltaicznych. Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie po przeprowadzonym projekcie. Nasz zespół będzie wymagać dokładnych informacji użycia prądu, by przeanalizować Twoje dotychczasowe koszty oraz pomóc opisać Ci innowacyjny sposób oszczędzania dzięki energii odnawialnej.

Magazyn Energii

Dla wielu instytucji nasze układy magazynowania energii pomagają podwyższyć wartość ich inwestycji w panele fotowoltaiczne. Energia odnawialna to przyszłość. Nawet w obliczu zagrożenia przemianami klimatycznymi, będzie ona niezmiennie wykorzystywana w jeszcze szerszym stopniu.

Kompetencje zespołu

Przygotowujemy oraz realizujemy fotowoltaiczne układy energetyczne dla naszych nabywców. Nasze projekty oraz instalacje są skupione na maksymalnej efektywności, wytrzymałości i estetyce. Zapewniamy całościowy monitoring efektywności, usługi projektowe oraz instalacyjne.

Zamów panele solarne do budynku bądź firmy w Łasku

Niezależnie od tego, czy zamierzasz uwolnić się od wysokiego comiesięcznego rachunku za energię, czy zainwestować w swój biznes, który będzie rentowny przez wiele lat, profesjonaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to.

Jesteśmy firmą zajmującą się energią solarną, która specjalizuje się w pomaganiu naszym nabywcom w budowaniu paneli fotowoltaicznych na ich posesjach. Chętnie pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić jakość życia poprzez optymalizację ilości energii produkowanej przez Twoją prywatną elektrownię elektryczną.

instalator montujący panele słoneczne

Jak przebiega proces od oceny do montażu?

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być złożonym procesem. Jeżeli zatrudnisz profesjonalną firmę do opracowania oraz zamontowania systemu dla Ciebie, cała procedura potrafi być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Staramy się to sprawić tak prostym, jak to tylko możliwe dla naszych klientów.

  • Rekomendacje – Zapewnimy Ci bezpłatną poradę, aby zobaczyć, czy energia odnawialna jest dla Ciebie korzystnym wyborem.
  • Wizja Terenowa – Będziemy musieli zobaczyć Państwa dom oraz zweryfikować parametry instalacji w sposób możliwie skrupulatny.
  • Plan – Nasi projektanci przystąpią do opracowywania systemu fotowoltaicznego, który zmaksymalizuje produkcję energii.
  • Uprawnienia – Zanim będziemy w stanie rozpocząć prace instalacyjne potrzebne będzie również zdobycie odpowiednich uprawnień. Nasz personel jest niezawodny również pod tym kątem i potrafi ograniczyć czas oczekiwania do minimum.
  • Instalacja – Gdy będziemy gotowi do podjęcia właściwej instalacji w Państwa lokalu bądź firmie, możemy przystąpić do działania. Od wszczęcia prac do ich końca nie powinno minąć więcej aniżeli 3-4 dni dla konwencjonalnej instalacji do 10 kW.
  • Darmowa Energia – Układ energii odnawialnej to wyjątkowa inwestycja, która potrafi dostarczyć Ci natychmiastowe korzyści pieniężne oraz rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Poza wywiadem zdalnym bądź telefonicznym przeważnie też umawiamy się na konsultację u Państwa, by ocenić konkretnie możliwości oraz warunki do położenia instalacji.

Podczas naszej konsultacji będziemy brali pod rozwagę m.in. kąt pochylenia dachu, rozmieszczenie dachu, profil pochylenia, stopień zaciemnienia oraz pozostałe czynniki wpływające na parametry instalacji.

Po upewnieniu się, że skorzystasz z systemu słonecznego oraz będzie on uzasadniony ekonomicznie, zaprezentujemy Ci całościową propozycję.

Na ofertę złoży się drobiazgowa ocena efektywności oraz oszczędności, techniczna specyfikacja instalacji a także już dokładna wycena wraz z wyznaczeniem niezbędnych czynności do wykonania.

Aby montaż instalacji słonecznej przebiegał płynnie, projekt powinien być maksymalnie skrupulatny, uwzględniający parametry dachu, jak nachylenie, architektura oraz pokrycie.

Kierunek wiatru, bliskość panelu elektrycznego, wszelkie obciążenia, a także zaciemnienie lub w końcu estetyka również są brane pod rozwagę podczas planowania instalacji.

Układ słoneczny będzie zaprojektowany przez najsolidniejszych profesjonalistów od fotowoltaiki tak, by gwarantować oszczędności inwestorowi przez kilkadziesiąt lat.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, do zamontowania systemu słonecznego na dachu może być wymagane zezwolenie miejskie.

Uzupełnienie dokumentacji na takie pozwolenie jest rozplanowane już we wczesnym projekcie instalacji, więc inwestor nie musi się nim przejmować.

Cały mechanizm uzyskania uprawnień nie musi trwać długo. Dzięki naszemu doświadczeniu maksymalnie zmniejszamy czas oczekiwania.

Montaż instalacji

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest stabilna metoda transportu paneli na dach obiektu.

Drabiny, żurawie, podnośniki, rusztowania lub też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych metod, w zależności od realiów.

Dalej potrzebne są szyny i zaciski, by właściwie ubezpieczyć panele na dachu.

Po ułożeniu paneli kolejnym etapem będzie ich integracja i złączenie kablami.

Nasz personel dba o to, aby system pracował maksymalnie wydajnie tworząc zsynchronizowany obwód z funkcjonującymi urządzeniami w sieci.

Równolegle z montażem paneli, licencjonowany elektryk poprowadzi kable elektryczne z dachu do panelu zasilania.

Ostatnie etapy to integracja wszelkich urządzeń i gruntowne testy działania kompletnej instalacji, tak aby program produkcji energii przewidziany w projekcie był w pełni spełniany.

Co z konserwacją?

Panele fotowoltaiczne nie mają ruchomych części i wymagają nader skromnej konserwacji.

Zaleca się jednak, by panele fotowoltaiczne czyścić chociaż raz w roku, by zachowywały maksymalną efektywność.

Oczyszczanie też można zlecić i niekoniecznie musi to być spółka specjalizująca się w instalacjach słonecznych.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Dzięki nam zaoszczędzisz

Dzięki specjalistom z MK Fotowoltaika zaoszczędzisz pieniądze, czas oraz będziesz mógł się cieszyć ze swojej domowej odnawialnej energii.

W naszej kwestii leży cały plan oraz inżynieria przedsięwzięcia, a także zbudowanie instalacji słonecznej.

W ciągu kilku tygodni będziesz mógł wytwarzać swoją naturalną, bezkosztową i bezemisyjną energię.

Po wykonaniu instalacji służymy nieprzerwanie poradą, zatem jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania bądź problemy, jesteśmy do dyspozycji.