Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika Opoczno | Pompy Ciepła | Montaż Instalacji Fotowoltaicznych | Panele i Systemy Fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne do Twojego domu​

Jeśli szukasz systemu energii słonecznej w obszarze łódzkim, zespół MK Fotowoltaika z Opoczna jest tu, żeby Ci pomóc.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w odnalezieniu rozwiązania co do systemu fotowoltaicznego, które dopasowuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Współpracując z firmą MK Fotowoltaika, znajdziesz system energii odnawialnej, który pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

panele na dachu domu

ENERGIA ZE SŁOŃCA

W dzisiejszym świecie inwestowanie w odnawialną energię jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Energia solarna jest najnowocześniejszą z długiej linii niezmiernie korzystnych innowacji technologicznych, które napędzają przyszłość.

KOMPLEKSOWA INSTALACJA

Panele fotowoltaiczne są znakomitą inwestycją dla wielu osób. Dzięki naszej najnowocześniejszej technologii nadzorowania, potrafimy sprawdzić, ile energii elektrycznej zrealizował Twój system. To tak banalne, jak uruchomienie aplikacji w telefonie!

DLA DOMU

Kiedy przestawisz się na energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, zaoszczędzisz pieniądze. MK Fotowoltaika to świetna propozycja dla Ciebie a także Twojego lokalu. Jesteśmy dumni z naszej pracy oraz obiecujemy, iż otrzymasz najlepszy produkt na rynku, z długoterminową gwarancją na wsparcie tej tezy.

Bezpłatne rekomendacje dotyczące budowy fotowoltaiki

Nasza szeroka wiedza branżowa w zestawieniu z doświadczeniem profesjonalnym naszego zespołu umożliwia nam przewagę w niezawodnym realizowaniu projektów, przy zachowaniu najwyższych standardów, bez względu na złożoność oraz okoliczności.

Nasi inżynierowie zastosują najnowsze techniki, żeby zestawić system paneli fotowoltaicznych oraz zasilić Twój budynek naturalną oraz odnawialną energią elektryczną.

panele słoneczne na ścianie budynku

Fotowoltaika dla Biznesu

MK Fotowoltaika dostarcza kompletnych rozwiązań w obszarze komercyjnych systemów fotowoltaicznych.

Montujemy układy słoneczne dla wielu wdrożeń komercyjnych oraz gospodarczych.

Dzięki panelom słonecznym firmy mogą ograniczyć koszty energii oraz zastosować niestandardowe rozwiązania energetyczne.

Ocena korzyści

Mamy doświadczenie w pomocy firmom oraz osobom prywatnym w zorganizowaniu dofinansowania na zrealizowaną instalację fotowoltaiczną. Wszystkie nasze plany są dobrane oraz zaplanowane tak, żeby pasowały do Twoich potrzeb. Posiadamy również dedykowany zespół, który chętnie udzieli odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych usług i wykona analizę oszczędności.

Skład Energii

Wartość inwestycji w fotowoltaikę szybko wzrasta dzięki efektywności oraz oszczędnościom na wydatkach oferowanym przez nasz system gromadzenia energii. Energia słoneczna posiada sporo zalet. Jest przyjazna dla środowiska, nie uwalnia szkodliwych emisji a także jest najtańszym źródłem energii w wielu miejscach.

Kompetencje zespołu

Szeroki zasięg usług w sferze fotowoltaiki, inżynierii elektrycznej oraz strukturalnej, planowania oraz budowy; specjalizacja w naziemnych elektrowniach solarnych, dachowych układach fotowoltaicznych na terenie Opoczna i całego województwa łódzkiego.

Zainstaluj panele słoneczne dla budynku czy firmy w Opocznie

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz uwolnić się od dużych miesięcznych rachunków za energię, lub też zainwestować w twój biznes, który będzie gwarantował zyski przez wiele lat, specjaliści z MK Fotowoltaika ułatwią Ci to zadanie.

Zobacz, jak panele słoneczne mogą wpłynąć na Twój dom lub firmę i już dziś skontaktuj się w celu umówienia bezpłatnej konsultacji!

instalator montujący panele słoneczne

Wycena oraz instalacja – krok po kroku

Instalacja fotowoltaiczna nie musi być skomplikowanym procesem. Jeśli zaangażujesz profesjonalną firmę do zaplanowania oraz zainstalowania systemu dla Ciebie, cała procedura może być wykonana w ciągu kilku tygodni.

Dokładamy wszystkich starań, żeby czas od momentu oceny do uruchomienia instalacji był jak najmniejszy.

  • Rekomendacje – Przekręć do nas już dziś, żeby zainicjować rozmowę na temat Twojego projektu instalacji fotowoltaicznej.
  • Wizja Lokalna – Nieodzowna będzie bezpośrednia wizytacja na terenie posesji, aby ocenić oraz wziąć pod uwagę każdy element mogący wpłynąć na efektywność instalacji.
  • Plan – Przetwarzając dane zgromadzone podczas wizyty, nasi inżynierowie zainicjują przygotowywanie systemu fotowoltaicznego, żeby zmaksymalizować produkcję energii.
  • Pozwolenia – W tym etapie wymagana będzie szczypta cierpliwości. Zorganizowanie niezbędnych zezwoleń nie jest do końca uzależnione od nas, niemniej zawsze przykładamy starań, aby trwało to jak najkrócej.
  • Instalacja – Gdy będziemy gotowi do rozpoczęcia właściwej instalacji w Państwa domu lub firmie, możemy przystąpić do działania. Od wszczęcia prac do ich końca nie powinno upłynąć więcej aniżeli 3-4 dni dla przeciętnej instalacji do 10 kW.
  • Oszczędność – Po zamontowaniu systemu energii odnawialnej można od razu zacząć oszczędzać przy niewielkich lub żadnych wydatkach utrzymania.

Duża część oceny może być przeprowadzona online lub przez telefon, lecz żeby wiedzieć, z czym właściwie mamy do czynienia, niemal zawsze musimy dojechać na miejsce oraz się rozejrzeć.

Będziemy wyglądać w górę, pokazywać na rzeczy, drapać się po głowach, może nawet spierać się ze sobą trochę, jednakże odjedziemy wiedząc dokładnie, co trzeba zrobić, żeby uzyskać najsprawniejszy system fotowoltaiczny.

Po rozważeniu wszelkich za oraz przeciw co do opłacalności oraz zasadności instalacji fotowoltaicznej zasugerujemy Ci konkretne rozwiązanie.

Na propozycję złoży się szczegółowa ocena efektywności oraz oszczędności, fachowa specyfikacja instalacji a także już konkretna wycena wespół z rozplanowaniem oczekiwanych prac do ukończenia.

Konstrukcja każdego dachu, jego rozmiar, orientacja oraz materiał są unikatowe, stąd system potrzebuje zostać opracowany przed jego instalacją.

To nie jedyne parametry, które bierzemy pod rozwagę. Sprawdzamy również bliskość urządzeń elektrycznych, obciążenia, kierunki wiatru oraz zaciemnienie dachu oraz pamiętamy, aby instalacja była atrakcyjna.

Układy te są zrealizowane tak, żeby służyły przez dziesięciolecia, więc każdy z nich jest zaprojektowany oraz potwierdzony przez kompetentnego instalatora.

Do zrealizowania montażu instalacji fotowoltaicznej czasem może być nieodzowne zezwolenie od władz miasta, w której nieruchomość się znajduje.

Szczegóły dotyczące takich pozwoleń są już określane przy przygotowywaniu instalacji, stąd nie przedstawiają one dla nas żadnego zaskoczenia.

Możemy zdecydowanie powiedzieć, iż ta część procesu została przez nas opanowana do perfekcji.

Instalacja systemu

Niezbędnym elementem przed samym montażem jest stabilna metoda transportu paneli na dach obiektu.

Drabiny, dźwigi, podnośniki, rusztowania czy też wózki widłowe – korzystaliśmy z każdej z tych technologii, w zależności od realiów.

Zaczniemy montaż okuć, później postawimy szyny, i następnie zabezpieczymy same panele.

Istotnym momentem jest właściwe połączenie paneli właściwymi przewodami, tak żeby prąd przepływał w maksymalnie najbardziej optymalny sposób.

Wymagana jest tutaj fachowa wiedza, aby obwody były zsynchronizowane pod optymalną efektywność systemu.

Następnie nasz ekspert ds. instalacji fotowoltaicznych połączy przewodami elektrycznymi panele z falownikiem.

Ostatnie kroki to konsolidacja wszelkich urządzeń oraz całkowite testy działania kompletnej instalacji, tak żeby plan produkcji energii przewidziany w projekcie był w pełni realizowany.

Co z konserwacją?

Stabilna konfiguracja paneli sprawia, że nie musimy się martwić o trudną konserwację.

Jedyną czynnością, uzależnioną od aury, o którą powinniśmy zadbać jest ich czyszczenie raz lub 2 razy do roku.

Samą usługę czyszczenia paneli fotowoltaicznych możesz wykonać osobiście lub zatrudniając firmę specjalizującą się w renowacji paneli.

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu
ludzie trzymający się za ręce

Zorientowani na korzyści

Niesamowicie ważne są dla nas Twoje korzyści i oszczędności, stąd jako MK Fotowoltaika Opoczno zadbamy o łatwe oraz opłacalne przeprowadzenie instalacji.

Nasze kompletne podejście poprowadzi Cię przez planowanie, inżynierię, budowę oraz podłączenie.

Odnawialna oraz darmowa energia jest na wyciągnięcie ręki w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Po przeprowadzeniu instalacji służymy nieprzerwanie poradą, zatem jeśli będziesz mieć jakieś pytania lub problemy, jesteśmy do dyspozycji.