Szukaj
Close this search box.

"Wśród tylu opcji dostępnych na rynku nie jest łatwo znaleźć zaufanego dostawcę paneli słonecznych. Miałem to szczęście trafić na ekspertów z MK Fotowoltaika, którzy pomogli mi znaleźć profesjonalnego wykonawcę. Dziękuję!" - Wojciech M.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Fotowoltaika to przyszłość energii i elektryczności. Stanowią one nie tylko wygodne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ale także ważne źródło optymalizacji finansowej dla firm.

Coraz więcej firm decyduje się na obniżenie kosztów rachunków za energię elektryczną poprzez instalację systemów fotowoltaicznych.

Niezależność energetyczna jest ważnym sposobem na obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd elektryczny za pomocą ogniw fotowoltaicznych. W ten sposób wyprodukowana energia elektryczna jest wykorzystywana do zasilania domu lub firmy.

Instalacje o mocy do 50 kWp nie podlegają zgłoszeniu, a ich wykonanie i instalacja nie są obwarowane dodatkowymi warunkami prawnymi i technicznymi.

Niższe koszty energii elektrycznej

Zastosowanie proponowanego rozwiązania ma kilka głównych zalet. Pierwszą z nich są oczywiste zyski finansowe, osiągane już w perspektywie średnioterminowej.

Ceny energii elektrycznej będą nadal rosły, a koszty takich urządzeń znacznie się zwiększą, zgodnie z prognozami ekspertów.

Analizy pozwalają nam na obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 70% przy zastosowaniu paneli słonecznych.

Rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane przez różne firmy usługowe, a także w biurowcach czy hotelach.

Korzyści dla ekologii

Drugą zaletą energii słonecznej jest to, że jest ona przyjazna dla środowiska. Jest to jedyne odnawialne źródło energii, które może być przechowywane w celu późniejszego wykorzystania.

Firmy produkujące energię słoneczną mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa oraz instytucji europejskich, których celem są odnawialne źródła energii – przykładowym programem jest program Czyste Powietrze.

Jeśli zdecydujesz się na budowę elektrowni słonecznej, rząd pomoże Ci pokryć część kosztów dzięki dotacjom publicznym.

Mniejsze koszty produkcji

Technologia OZE to świetny sposób na obniżenie kosztów energii przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.

Obniżona energochłonność maszyn, urządzeń i pojazdów połączona z długoletnią wydajnością paneli fotowoltaicznych pozwala uniezależnić się od dostawcy energii i zredukować koszty nawet przez 30 lat.

Przedsiębiorstwo jest w stanie dokładnie określić koszt inwestycji i nie musi stale zapoznawać się ze zmianami w taryfach energii elektrycznej, analizować polityki UE, czy obawiać się corocznie ogłaszanych podwyżek prądu.

Rozliczenia fotowoltaiki dla firm

O ile osoby prywatne mają prawo do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej w swoich domach, o tyle przedsiębiorstwa nie mogą robić tego samego. Muszą one sprzedawać nadwyżki po oficjalnie ustalonych cenach.

Czy potrzebny jest dodatkowy specjalisty do obsługi systemu fotowoltaicznego?

W porównaniu z systemami centralnymi, panele fotowoltaiczne dla firm są bardziej niezawodne i łatwiejsze w utrzymaniu. Mogą być zdalnie sterowane, co ułatwia serwis i zwiększa bezpieczeństwo.

Koszt montażu fotowoltaiki a koszty firmowe

Wydatki na instalację i eksploatację paneli słonecznych mogą być rozliczane przez firmę jak każde inne koszty uzyskania przychodu.

Formalności przy instalacji fotowoltaicznej dla firm

Przy instalacjach fotowoltaicznych mamy do czynienia z ustawą o prawie budowlanym i energii elektrycznej. Wiąże się z tym konieczność uzyskania pozwolenia na budowę i załatwieniem formalności z władzami lokalnymi.

Kredyt na fotowoltaikę dla firm

Kredyt inwestycyjny to popularny sposób na sfinansowanie instalacji. Fotowoltaika dla biznesu ustala zasady kredytowania na takich samych zasadach jak każdy inny kredyt.

Wymagania techniczno-prawne

By móc myśleć o możliwości instalacji paneli wymagana jest odpowiednia konstrukcja dachu o zagwarantowanej wytrzymałości. Jeśli wymagania te nie są spełnione, pozostaje opcja montażu na gruncie.

Zapytaj o darmową wycenę

od najlepszych instalatorów